Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet egy mai gyereknek?

Mit lehet egy mai gyereknek?

Figyelt kérdés

Ha a kaják 99%-a lom, nem ehet ezt sem, azt sem...

Tilos a bébikomp, stb. társai...


2009. okt. 13. 20:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nem igazán értelek?
2009. okt. 13. 21:49
 12/23 anonim ***** válasza:
63%
sonkát, meg sajtot pl. egyébként én sem értek egyet teljesen a mai trendekkel, de tudni kell szelektálni, ez a lényeg. nekünk volt kompunk, a fiam szerette. sokan néztek rám érdekesen, de neki bejött. kajából próbálok neki házit adni, amik a nagyszülők termelnek meg, mert sokkal finomabb. télen marad persze a hipermarketes cucc, mert enni kell. apósom hentes, szóval házi husi van csordultig. de a fiam is eszik túrórudit pl, v teát, amiben van cukor, de van, amit nem adok neki, mert feleslegesnek találom. pl. a csoki, chips, ilyenek. szóval a lényeg, h hallgassunk az öszötöneinkre. szerintem az a tuti recept:)
2009. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

13 éves a húgom, és akkor még nem mondták hogy káros a bébikomp, neki már volt.Semmi baja, szép kis csaj lett belőle.

Azt nem tudom nekem volt e 27 éve.

2009. okt. 13. 21:51
 14/23 A kérdező kommentje:

Jó tudni, hogy nem mindenki vaskalapos.

Már kezdtem azt hinni, hogy nem jól táplálom ill. nevelem a gyerekem.

Itt szinte mindig elleneznek mindent.

2009. okt. 13. 21:54
 15/23 anonim ***** válasza:
73%

Én azt gondolom, hogy az ember olvasson mindent amit tud a gyermek nevelésről, táplálásról, és nevelje és etesse úgy a picit, ahogy az anyai ösztönei súgják. Az nem tévedhet.

Az én 1 éves kisfiam eszik szinte mindent. Virslit, parizert, gyümölcs joghurtot, piskótát, nyáron fagyi tölcsért. Ma pl dödöllét vacsorázott. Szinte minden nap eszik egy kis friss zöldet is. Szomszéd néni tyúkjait etetjük, és egy pillanat alatt Ő is bekapja a füvet. Eddig 1x voltunk dokinál a kötelezőn kívül, szerencsére az is vaklárma volt.

Bébikompja nincs. Nem vagyok ellene, de úgy éreztem neki nem kell. 11 hónaposan stabilan ment anélkül is.

2009. okt. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
80%
Ne aggódj, biztosan mindent jól csinálsz, ahogy korábban írták, hallgass az ösztöneidre, az a tuti. Amúgy, szerintem, azért van olyan érzésünk sokunknak, hogy a többség vaskalapos, ahogy írtad, mert a normálisan, ésszerűen gondolkodók nem azzal töltik az idejüket, hogy ide írogatnak, és osztják az észt mindenkinek. Tele van ez a fórum begyöpösödött hülyékkel, de meg is érdemlik önmagukat, és a majdani allergiás, beteges gyereküket. Csak a gyerekeiket sajnálom amúgy.... na mindegy. Meg sem tudom mondani, hányszor hurrogtak már le itt olyan dolgok miatt, hogy csak néztem. Utoljára pl. azért kaptam a fejemre, mert ilyet le mertem írni, hogy a 8 hónapos babámnak pici mézzel édesítem a teáját. Valami állat képes volt olyat írni erre, hogy ettől olyan allergiás rohamot is kaphat a gyerekem, hogy belehalhat, és hogy az Ő ismerősei között mát történt ilyen. De könyörgöm, egy kis kávéskanál hegynyi mézről beszélek, nem egy kilóról! Lényeg a lényeg, Én is magasról leszarom a mai nagy trendeket, aki meg van olyan hülye, hogy követi ezeket, hát csak fizetgessen ki egy csomó pénzt évekig tápszerre. Örülök nagyon, hogy a többség ezen kérdésre ésszerű válaszokkal reagált, Én is kicsit megnyugodtam, hogy nem Velem van a baj, csak sok itt a hülye. Sőt, csodálkozom, hogy nem kaptál lehurrogó válaszokat nagyon. Vagy csak kiütötte/lepontozta valaki ezeket? :-))))
2009. okt. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam le senkit, de fel se, ezzel nem szoktam foglalkozni.

Alapvetően majdnem ugyanazt írta mindenki.

Csodálkoztam, hogy nem kaptam a fejemre és nem tört ki veszekedés, talán az "ellen" oldal már alszik.

Mindenkinek köszönöm válaszát és boldog babázást kívánok.

2009. okt. 13. 22:29
 18/23 anonim ***** válasza:
29%

A 21.06-os válaszolónál kiakadtam és megálltam az olvasásban.Szerintem mindenki maga döntse le hogy mennyire félti/nem félti gyermekét a modern kor dolgaitől.Egyébként egyetértek,csaka cukrozott teán akadtam ki.

Kislányom csak vizet iszik,abba nem kell cukor,és nem sz@r.

Amúgy meg ez megint egy olyan kérdés amit azért tett fel a kérdező, mert imádja "nézni" ahogy mások marják egymást.

Én ilyen hangvételű választ még soha nem írtam, nem is fogok többé, csak már kicsit bosszant hoyg ilyen kérdésekkel van tele egy egyébként tök hasznos oldal.

2009. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
73%

A 21.06-os vagyok és a kedves utolsótól kérdezném, hogy ha a te gyerkőcödet a kórházban rákapatták volna a teára és nem lenne hajlandó semmi mást meginni, akkor hagynád kiszáradni?????

Amúgy meg ha figyelmesen olvastál volna leírtam, hogy ez az én véleményem, mindenkinek szíve joga azt tenni, amit akar, de amíg én nem hurrogok le senkit az úgynevezett "bio" (bár szerintem ez a bio mánia is csak divat) kaják használata miatt, addig mások se szóljanak le a fél literenkénti 1 teáskanál cukrom miatt. A gyerekem szereti, boldog, egészséges és nekem csak ez számít, mint ahogy gondolom másoknak is. A kérdező a véleményünkre volt kiváncsi és nem arra, hogyan kötünk egymásba.

Köszönöm ha vetted a fáradságot és elolvastad és akit esetleg zavart ez a hozzászólásom attól bocsi.

2009. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy-úgy ahogy az első "Szép csendben fekszik lesterilizálva ágyában, 12 órát alszik éjjel, tápszert fogyaszt, meg danone joghurtot, kutyához nem nyúl, és űrsebességgel fejlődik." csak én k*vára ironikusan értem... Halálra idegesít ez a túlzott féltés, az még oké, hogy nem kólát iszik a félm éves gyerek meg chipset eszik, de hogy félteni kell az állatoktól, ha szoptatsz már akkor sem ehetsz semmit, és ha valaki eltüsszenti magát mögötted akkor egy részed meghal a félelmetől, ha nem úgy fejlődik ahogy a könyvben van írva akkor rögtön ki kell ide írni egy kérdést, ha rászáll egy kutyazőr akkor ki kell dobi az állatot, a gyereket meg sterilizálni... Ez már túlzás.
2009. okt. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!