Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet egy mai gyereknek?

Mit lehet egy mai gyereknek?

Figyelt kérdés

Ha a kaják 99%-a lom, nem ehet ezt sem, azt sem...

Tilos a bébikomp, stb. társai...


2009. okt. 13. 20:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Szép csendben fekszik lesterilizálva ágyában, 12 órát alszik éjjel, tápszert fogyaszt, meg danone joghurtot, kutyához nem nyúl, és űrsebességgel fejlődik.
2009. okt. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Na ez tetszik, nem azt szokták mondani, hogy aki ilyen steril körülmények között van abból lesz a beteg
2009. okt. 13. 20:57
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos a tiltásokban azért van valami. Ha megnézed, hogy mi van az élelmiszerekben, sok E-faktor, vegyszer, génmanipulálás. Hát, szerintem szoptasd, amíg csak lehet, az a legjobb neki.

Persze a felnőtteknek sem jó, de nem nagyon tudsz mit tenni.

Nekünk nem volt babakompunk, teljesen jól elvoltunk nélküle. Függetlenül a vitától, hogy árt-e vagy sem a gerincének, én nem tartom jónak. Nagy, a baba nem érzi a határait, veszélyes, mert bármit leverhet vele.

Egyébként az igaz, hogy a babaápolás, táplálás marha nagy üzlet, és ezért sok mindent kitalálnak. De tudni kell szelektálni az információt.

2009. okt. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

na engem soha nem érdekelt, hogy mit szabad és mit nem. Minden generációnak megvan a maga divatja. Mi az, hogy a gyereknek 3 éves korig ne adjak tejet??? Persze tápszert gyártanak 3 éves korig súlyos ezresekért...

a fiam 11 hónapos és igazi házi tehéntejet iszik forralva.

Pedig a 35. héten született 2700 g-mal és 47 cm-el.

Azóta 10 hónaposan volt 10,05 kg és 77 cm. Nagyobb mint egy átlagos egy éves gyerek és eddig csak egyszer volt beteg.

Én mindig olyan dolgokat adok neki amiket én is szívesen megennék, és igenis használtuk a kompot 3 hétig, mert attól lett jó erős a lába.

És igenis cukrozom a teáját, mert cukor nélkül sz@r és én sem innám meg.

Jah és ami a pláne: tömblakásban lakunk és 2 szobakutyánk is van, akikkel hatalmasat szokott hancúrozni, mégse futok utánuk 2 kezemben törlőkendővel...

Szerintem sok mindent túlzásba visznek mostanában, de ez csak az én véleményem, lehet valakinek pont ez a mai "divat" a tökéletes.

Szerintem el kell fogadni, hogy mindenki mást gondol helyesnek és a saját gyerekét mindenki úgy neveli, ahogy akarja.

2009. okt. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem ezt a sok kétséget.

Annak idején, amikor én születtem, az édesanyámnak 6 hetesen otthon kellett hagynia, mert ment vissza dolgozni, igaz 4 órára, de mire eljutott a munkahelyére, meg onnan haza, az 6-7 órába telt. Tehéntejen, meg teán nőttem, amig nem lettem akkora, hogy szilárddal is etethetett már.

Amikor én szültem a fiamat, én 6 hónaposan hagytam otthon, mert vissza kellett mennem dolgozni, családi napköziben vigyáztak rá, mert nem volt szivem bölcsödébe adni. Kész babakajával etették, mert nem voltak hajlandók rá külön főzni, egészen addig, amig nem lett akkora, hogy már mindent megevett.

És mindketten megvagyunk!

Akkor még nem állapitották meg, hogy mennyi minden káros a szervezetünkre, és hogy tulajdonképpen már semmit sem lehet megenni, mert minden szennyezett, mérgező, káros...

Ha abból a szempontból nézzük a dolgot, hogy mennyire szennyezzük a környezetünket, és mi mindent nem kezelnek vegyszerrel, akkor mindenképpen jogos, és azt sem lehet elvárni, hogy valaki a teraszán termeljen meg mindenféle zöldséget, mert akkor tudja, hogy mennyire vegyszerezte agyon, de hát az sem lehet, hogy ne legyen hely, vagy mód, ahol legalább minimális mértékben szennyzett dolgokat lehessen beszerezni.

Piac, vagy faluról ismerős, vagy valami hasonló...

Amikor már kicsit nagyobb, akkor meg már nem kell olyan fokozottan figyelni ezekre a dolgokra. Úgysem tudod mindentől megvédeni, akkor búra alá kellene helyezni.

2009. okt. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó hogy semmit nem lehet, csak meg kell nézni mit, mikor, mennyit, honnan és hogyan.

Én is adok virslit a gyerekemnek, de "márkásabbat", aminek van esélye, hogy jobb minőség, mint az olcsó névtelen.

Betettem a bébikompba-imádta-de nem hagytam benne órákra, hanem figyeltem, és ha fáradt volt, kivettem-1 év előtt elindult egyedül, nem lett kárára.

Nem steril, puszit ad a kutyának, eszi a cicakaját, és 16 hónapjával még csak 2X volt beteg.

Szóval mindennek van határa, és tudni kell olvasni a "sorok között" és jól alkalmazni a tudományt.

2009. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

2. válaszolónak:

Aláírom, mindenféle adalékot raknak a kajába, de ma már mindre és szó szerint mindenre azt mondják rákkeltő, káros.

Akkor mi okoz egy babának boldogságot, én úgy örültem egy chipsnek, vagy ha eljutottam a Mc Donalds-ba.

És később a bölcsibe, oviba, suliba ő is azt kapja mint a többi

2009. okt. 13. 21:18
 8/23 A kérdező kommentje:

Én mértékkel mindent adok a babának, természetesen nem egy egész adagot.

Még mindig én csinálom az ebédet és a gyümölcsös uzsit.

De annyira nézi, ha mi eszünk, nem dughatom el állandóan a sarokba.

2009. okt. 13. 21:21
 9/23 anonim ***** válasza:
62%
21:06-os jól leírta.Nekem is ez a véleményem.Mútkot írták anyukák hogy 15 hósan nem ad a gyereknek párizsit v virslit,hát akkor mit eszik az a gyerek?Gondolom nem bébiételt?Vagy szopik még?Nem hiszem hogy ennyi idősen szükség lenne rá vagy jó lakna tőle.
2009. okt. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, mi pl nagy koszevők vagyunk, eddig egyszer volt taknyos.

A bébikomp nem passzol a "teóriába/teóriádba" hisz az pont egy káros modern kori találmány, a "steril" gyerekeket szokták nyuzni vele.

2009. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!