Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bilire szoktatás? Ki mennyi...

Bilire szoktatás? Ki mennyi idősen kezdte és hogyan?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 17:14
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Első vagyok... Azért remélem nem gondoljátok, hogy a babát akarata ellenére rákényszerítem a bilizésre a nélkül, hogy maga ülne rajta.. És igenis már a pici babák is "jelzik", hogy pisi-kaki következik/történik, csak oda kell rájuk figyelni, egészen más olyankor az arcuk, viselkedésük. Engem nem lehetett korai szobatisztaságra "fogni", sajnos mégis bepisilős lettem később.. No, mehet újra a lepontozás!
2009. okt. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%
Áruld el légyszives, hogy mivel jelzi a pisit egy 8 hónapos baba???Igazán nagyon érdekelne. Annyira utálom az eféle versengéseket hogy az hihetetlen. Ezek szerint ha ilyen nagyon ügyes a te picid, akkor nappalra nem is adsz már rá pelenkát,igaz???
2009. okt. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
44%

Hidd el, nem versenyzem, nincs is kivel, csak most már tényleg kezdem nem érteni, hogy mi baj van azzal, hogy az én babám bilibe kakil..no mindegy.

Az előbb már leirtam: az arca és a viselkedése árulkodó, még játék közben is megáll, elhalgat, ha kakilnia kell és persze ott vannak a pukik... no meg a rendszeresség, hogy körülbelül milyen napszakban kakil. Még így is van, hogy bemergy a pelusba.... Ennyi. Aztán mindenki gondol, amit akar. Gondolom 6 hósan sokkkal hasznosabb bébikompba rakni a gyereket,mint bilire ültetni.

2009. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
JA, és az én nagyon ügyes picim, nem ügyesebb, mint bárki másé, természetesen pelenkába pisil. De ha látom, hogy kakiklásra készül, miért várnám meg, hogy bepakoljon, ha kéznél van a bili... Elnézést a kérdezőtől a "párbajért", de egy egyszerű anya vagyok, aki szintén válaszolt a kérdésedre mindenféle dicsekvést, felvágást és versenyzést félretéve!!!
2009. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Azt én is látom, ha a fiam épp kakil, mert látom, hogy erőlködik, stb. De PISIT kérdeztem!! Azt miért nem írtad le, hogy azt miből látod?? :)))

Nincs bébikompunk!:)

2009. okt. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
60%
Én egyébként tényleg nem értem mire jó az, ha szerencsétlen babát hurcolászod egyfolytában a bilire. Nem is érti még szerintem ennek a funkcióját. Én is rátehetném mikor látom az erőlködést, de még minek ezzel foglalkozni? Szegény egy jóízűt nem tud kakilni mert te macerálod. Nem ráér még? Hová sietteted? Miért nem várod meg azt az időt, mikor megérti, hogy mi miért történik? Az ismerősöm is mindig újságolja, hogy az ő 9 hónapos lánya már bilibe kakil, csak szegény nem tudja, milyen szánalmasnak tartom őt!
2009. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
A pisi ugyanezekből a jelekből látszik, a pukit leszámítva. Én is sokmindent szánalmasnak tartok, de lehet, hogy az még attól működik. Napi 2-3 kaki, az nem egyfolytában, azt hasmenésnek hívjuk... És hidd el, nagyon "jóízűt" kakil így is.. Persze senkit nem akarok győzködni, csak még mindig nem értem, mi ezzel a baj!!!!!???? De tényleg, miért bántja ez annyira a csőrötöket?!
2009. okt. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon baba és környezet függő. Amennyiben van egy nagyobb bilizős testvér, és a kisebb látja ezt, talán hamarabb rászokik a bilire.

Anyu szerint én 1 évesen már majdnem szobatiszta voltam. Ekkor kerültem ugyanis bölcsődébe, ahol látva a többi bilizős babát és a kitartó dadusnak köszönhetően hamar leszoktam a pelusról. Ilyen idősen még biztosan nem tudnak a babák jelezni, szerintem ez főképp türelem kérdése. Az én fiam is többnyire azonos időpontban kakil minden nap. Tehát, elvileg ez az időpont környékén kell ráültetni, aztán várni, vagy lesz valami vagy nem. A fiam 15 hónapos, de egy percet nem hajlandó rajta ülni, így nem is erőltetem, inkább próbálom tudatosítani vele a kaki és a bili közötti kapcsolatot...aztán majd kialakul.:)

2009. okt. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.15 hónapos a babám és gondoltam lassan itt lesz az ideje.nem kell senkit bántani aki 8 -9 hónaposan kezdte ő már legalább túl van a nehezén.
2009. okt. 14. 16:04
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
hát nekem is 15hónapos a fiam, de eszembe nem jutott még bilire tenni.pedig tudom mikor kellenne "lerántani" róla a pelust.
2009. okt. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!