Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bilire szoktatás nagyon korai...

Bilire szoktatás nagyon korai lenne?

Figyelt kérdés
1 éves mult a lányom. ha kérdezem ki kakált be mutatja hpogy ö és a pelust ütögeti.és ha kakil akkor is fogdossa a plenkáját . zavarja hogy benne van. ugy godoltam veszek neki bibit hogy szokja . de nem tul korai még? vagyis tudom hogy az de mégis érdemes venni vagy ez természetes hogy 1 évesen mutatják hogy kakiltak?nyilván nem azt akarom hogy szoljon ha kell vc-znie hanem csak megbarátkoztatni . hátha elöbb sikerül.
2010. okt. 10. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem érdemes megpróbálni, hátha :) A lényeg, hogy ne erőltesd, csak annyira férkőzzön be a bili-kérdés a napjaitokba, amennyire ő szeretné.


Az én kisfiam is mutogatta ennyi idősen, sajnos még nem vagyunk szobatiszták 2 évesen sem, de mindenképp érdemes megpróbálni!

2010. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Igen, korai még. ha 8 hónaposan kezded a szoktatást, a baba 2 éves korára fog bilizni. Ha másfél évesen kezded, a baba akkor is 2 évesen fog bilizni.
2010. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

ezért mindig lepontoznak, de nyugodtan. nincs arra szabály, hogy ha x évesen kezded akkor x évesen lesz szobatiszta. a gyerek nem gép, nem tankönyv, sajnálom azt, akit így nevelnek. én úgy kezdtem el 11 hónaposan, hogy nem is mutogatta h kakilt vagy ilyesmi. levettem a pelust, kapott bugyit, mutattam mit kell, játékosra vettük a figurát. 1-2 hónap alatt gyakorlatilag teljesen szobatiszta lesz. a második gyerekemmel is így kezdtem, de a fiamnál lassabban ment, sokáig nem érdekelte, ő olyan 2 éves kora körül lett az.

a bilizésnél az a lényeg, hogy nem szabad erőltetni. játékosan kell hozzáállni, kényszer nélkül. vesztenivalód nincsen, max rájössz, hogy ő még nem kész rá. ha már most zavarja a kakis pelenka akkor hamar rájön, hogy mennyivel kényelmesebb a száraz bugyi.

olyan is van, aki 3 éves koráig semmi hajlandóságot nem mutat, hát ő olyan. az ilyen dolgokat a gyerek igényeihez kell szabni, de addig nem tudod, hogy a te babás melyik csoportba tartozik, amíg nem próbálod ki.

2010. okt. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek a 16:30-as válaszolóval!!!!

Semmit nem vesztesz ha megpróbálod,ha nem is sikerül,akkor is tudatosul vele,hogy mire is való a bili.

Egyébként nekünk is sikerült a szobatisztaság (nem 100%-osan,akadnak még balesetek),és még bőven 2 év alatt vagyunk.

2010. okt. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!