Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyra szoktatás de hogyan?...

Kiságyra szoktatás de hogyan? Kíméletesen!

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni tőletek hogyan szoktassam 4hós lányomat a kiságyba.Születésétől fogva közöttünk alszik.Kiságyban csak akkor alszik ha a kezemben alszik el és oda berakom.Este sem ott hanem köztünk alszik.Szopizik.Előre is köszi a válaszokat!
2011. máj. 17. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor ezt már rég elrontottad.nagyon nehéz lesz visszaszoktatni.de remélem sikerülni fog
2011. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vigyél a kiságy mellé egy matracot,feküdj oda,simogasd...próbáld így szerintem
2011. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fiammal úgy oldottam meg, hogy beájult az ágyunkban, és szépen átvittem.

(kényelmesebb mesét mondani összebújva, mint a földön ülni)

Igazából 13hónapos koráig velünk aludt kisebb nagyobb hézagokkal. Mivel éjjel folyton felket szopizni vagy 8*nem bírtam, hiába pár lépés, kikészültem.

Most a lányom is addig élvezi a "vendégszeretetünk", amíg éjjel is szopizik, ha arról leszokik, akkor megy az ágyába. Ha már nem szopizik, hanem alszik, remélem akkor egy 10erősségü földrengés kelti fel max, és reggelig alszik.

A fiam ilyen szerencsére:) Amióta pedig nem rácsos ágya van, hanem heverője, amibe-amiből maga vándorolhat nagyon altatni se kel, mert magától elvackolja magát(megfejeli a párnáját) és alszik.

Házasélet: a bébi elalszik, zsupsz az ágyába, és hajrá, amíg alszik alszik, a kicsik így is a lehető legrosszabbkor kelnek:)

2011. máj. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15 hós és még soha nem aludt el az ágyában. Este a nagyágyon mellettem alszik el, majd becsempészem. Napközben vagy séta közben a babakocsiban, vagy a kezünkben alszik el. Szerintem nem olyan nagy gond ez, előbb-utóbb mindegyik baba el tud az ágyában is aludni. Nem láttam még sulis gyereket, hogy altatgatni kellett volna.
2011. máj. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért rontotta volna el? A gyerek nem gép, ami elromlik, és nem lehet megjavítani. Folyamatosan változnak az igényei. Az én babám sokáig csak járkálva-ringatva aludt el (amíg véget nem ért a hasfájós időszak). Utána a járkálást már nem igényelte, székben ülve ringattuk el. Egy idő után már csak ölbe vettem, 2 perc múlva félálomban beraktam az ágyba. Másfél éves korára jutott el odáig, hogy bekéredzkedik az ágyába, 15 perc, és alszik mint a huzat. Ez egy folyamat, szerintem nem kell ráerőltetni semmit. Meg kell figyelni, hogy mire van igénye, és ahhoz alkalmazkodni, ennyi az egész. Ha elalszik a kezedben és utána tudod letenni, csináld így egy darabig, aztán majd változik ez is. Szerintem 4 hónaposan ez még bőven belefér. De ez az én véleményem.
2011. máj. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Suttogó módszer szerint próbáld meg!

Beteszed a kiságyába majd kijösz!Ha sír visszamész,felveszed megnyugtatod de még éber állapotába visszateszed a kiságyába majd kijösz(vagy esetleg még egy kicsit simizheted a hátát vagy dudolászhatsz neki amivel megnyugtatod)És ezt addig csinálod míg egyszercsak meg nem tanulja,hogy aludni kell!Hidd el 1-2 nap és megtanulja az új szokást és ez kíméletes mert a lényege,hogy nem hagyod sírni a csukott ajtó mögött!A lényeg,hogy legyél erős,kitartó,elszánt mert ha 1-2 próbálkozás után meginogsz és visszatérsz a régi módszerhez akkor ő ezt is megtanulja hogy előbb-utóbb úgy is visszatértek az eredeti alvási módszerhez!Én kb 1 hónapos korába kezdtem ezt el,sírni SOHA nem hagytam 1-2 alkalom után gyönyörűen elaludt a kiságyba!Most 1 éves és imád a kiságyába aludni!

2011. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%
Nem rontottál el semmit,és felejtsd el a suttogós módszert.3 éves korig nem nevelünk,és nem ilyen módszerekkel,hanem egy igényt elégítünk ki.És a te gyereked a te közelségedet igényli.Persze nem ismerlek,nem tudom mennyire baba barát a felfogásod.Gondolom nem a "nem leszek a gyerek rabszolgája"táborba tartozol.
2011. máj. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Először is köszönöm a válaszaitokat!

Kedves Első válaszoló!Nem hiszem hogy elrontottam bármit is!Ahogy az egyik válaszban volt nem nevelem a kislányomat.Én nagyon szeretem ha mellettem alszik és nincs is semmi gond ezzel de félek majd ha már elindul az esetleges balesetekről.És Ő is nyugodtabban aludna szerintem.Apukája sokat mocorog és forgolódik álmában.Nemis az együttlétekkel van a gond mert megoldjuk azt.

És nem szeretném sírni hagyni kicsit sem.

Ez az átcsempészés dolog jó lenne csak az a gond hogy felébred rá és nekiáll vigyorogni és azthiszi játszunk.Mikor mellettem alszik hamar meghallom ha fent van kap cicit vagy cumit 5perc és már alszik is vissza.

Örülök hogy nemcsak én gondolkodok úgy hogy nem baj ha mellettem alszik.

Nekünk idáig csak díszként funkcionált a kiságy.:0)

2011. máj. 17. 23:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!