Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mihez kötöttétek a bilire...

Mihez kötöttétek a bilire szoktatás kezdetét?

Figyelt kérdés
mikor érdemes elkezdeni?
2010. nov. 4. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Másfél évesen kezdtük, mert sokszor már nadrággal együtt ráült, aztán egyszer pelus nélkül rátettük, és jött a pisi! Aztán egy időben kialakult, hogy a kaki már csak a bilibe jött, 20 hós kora körül, aztán jött egy szünet, most megint pelusba kakil, pisil... :( Szóval, ha egyszer elkezditek, ne hagyjátok abba. Egyébként azt olvastam, hogy a 3. nyár a határidő, meg hogy nyáron könnyebb, mert ha baleset van, csak egy kis bugyit meg gatyót kell kicserélni. Sok sikert!
2010. nov. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8 hónaposan,mikor már biztosan ült.minden pelenkázás előtt.és mikor benne volt a pisi,akkor örültünk.
2010. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20 hónapos a kisfiam. 15 hónapos kora óta van bilije, de csak játszott vele. Kb. 18-19 hónapos lehetett amikor ráült. Először ruhástul, utána pelus nélkül is. Még nem produkált bele semmit. Fürdés előtt és után üldögél rajta. Illetve ha akar, akkor ráül napközben is, levesszük a pelust. Nem sürgetem, majd amikor megérik rá, akkor úgy is szobatiszta lesz.
2010. nov. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
amikor már stabilan ült, kakival kezdtük, a pisi csak 1 éves kor körül
2010. nov. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Tényleg már a stabilan ülő babánál el lehet kezdeni a bilire szoktatást?Hogyan álljak neki?1 éves a babám.Nagyon kíváncsi lennék a tapasztalatokra.

köszi

2010. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
a fiam elég látványosan kakilt, ezért amikor láttam a jeleket, szaladtam a biliért. Ha sikerült, nagyon megdícsértem, megmutattam neki. Később együtt dobtuk a WC-be is. Nem üldögéltettem rajta feleslegesen, csak ha dolga volt ((: Nyáron meg pelus le és a pisit is abba intéztük. Nyílván nem lett azonnal szobatiszta, de mikor már tudott beszélni, ő maga kérte a bilit kaki előtt.
2010. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
1-2 éves gyereket olyan felesleges bilire szoktatni,mert vissza szokik a pelusra,legalábbis egy része.Magától rá ül akkor jó.3-4 éves között simán lehet rászoktatni a gyereket.8 hónaposan bili?Te jó ég.Nem tudatosan pisilnek bele.
2010. nov. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

utolsó: gondolom te vagy aki a gátmasszázsról sem hallottál, mégis hülyeségnek tartod.

Ha nem próbáltál vmit, akkor véleményezni sem tudod. Azért jó ha ilyen korán elkezdjük a biliztetést, mert 1 éves kor után már nagyon sok gyerek megmakacsolja magát és nem ül rá. Nagyon sok ismerősöm panaszkodik és itt is ezt látom. Azzal segítesz a gyereknek, ha nem várod meg míg ellenérzése alakul ki a bilivel kapcs. És csak a szülő kitartásán múlik, hogy ne kelljen újra pelus. Ez tényleg a melós módszer, de én ezt választottam. A többiek meg majd kérdezősködhetnek itt, hogy miért nem szobatiszta a 3 évesük.

2010. nov. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
a lányom 8 hónapos,néhány hete bilizünk.Igaz hogy nem tudatosan pisil bele,de megszokja azt hogy rajt ül.Nem erőltetem soha,addig ül rajt amíg kedve van és szinte mindig megy bele pisi,naponta egyszer általában kaki is.Élvezi,örül amikor bele pisil,mert akkor zenélni kezd a bili.Na és az sem mindegy,hogy napi 2-3 pelust megspórolok,ami havi szinten nem kevés.
2010. nov. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
mi EC-zünk, úgyhogy a kezdetektől.
2010. nov. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!