Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bilire szoktatás, de hogyan?...

Bilire szoktatás, de hogyan? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Másfél éves a babám, pár napja elővettem a bilit, gondoltam megbarátkoztatom vele. Először nagyon ügyes volt, levettük a pelust, ráült, üldögélt egy darabig. Másnap szintén elővettem, de akkor meglátta, és elszaladt, nem akart ráülni, sem pelenkába, sem pedig anélkül. Reggeli után szinte majdnem mindennap kakil, gondoltam ráültetem, de nem tetszik Neki az ötlet. Hogyan szoktassam rá, hogy legalább ráüljön, és várjunk egy kicsit, hátha produkál bele valamit? Vagy ez annak a jele lenne, hogy még nem kész a dologra? Sokan húzzák a fejemet, hogy hát ennyi idősen már bilibe kéne kakilni, de ha egyszer rá sem akar ülni??
2010. nov. 19. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi nem biliztünk,ö is felt elöször tölle,mikork imentem a wc re jött utanam es mondogadtam neki mit csinalok itt,es miert...hamarabb ült a wc re mint a bilire..

Csak akkor került sor a bilire mikor tenyleg sosbe kellett mennie.megszokta,de a wc t elöbbre tartotta

2010. nov. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Dehogy kéne. Bőven ráértek még vele, majd jövő tavasszal-nyáron bilizni. A gyerekek 2-3 éves korukban lesznek szobatiszták, sőt tegnap volt erről szó a Csak csajokban,ott azt mondták 3 évesen sokan csak nappal szobatiszták. Nem vagytok elkésve egyáltalán. Tegnap belinkelt valaki egy cikket a nana-ról asszem, hogy mikor érett egy baba a szobatisztaságra. Ha megtalálom belinkelem.
2010. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Másfél évesen még egyáltalán nem kell a bilibe kakálni.És szerintem egyáltalán nem jó ha erőlteted, mert nem szabad, hogy rossz élménnyel párosítsa ezt a dolgot. Ráérsz tavaszig a szokatással addig pedig tedd oda a bilit a WC mellé és ha akar akkor ráül. Semmi kényszerítés, fiatal még hozzá. Addig úgy sem fog ráülni amíg a kis agya meg nem ért rá. Azért sok sikert kívánok előre is hozzá.
2010. nov. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2010. nov. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a cikk, köszönöm szépen!!!! Megfogadom a tanácsot:)
2010. nov. 19. 14:42
 6/7 anonim ***** válasza:

9 hónaposan kezdtük el a szoktatást egy könyv alapján csináltam.Minden reggel a wc-re ültettem rá pár percig vagy volt valami vagy nem.Naponta többször megfigyeltem mikor készül a kakilásra és utána megint ráültettem majd ivások után 20 percel megint a wc-n ült.Magyaráztam neki mutattam én hogy csinálom és dícsérgettem is.Most 16 hónapos és nappal nem kell pelenka éjelre pedig igen de azt is gyakoroljuk hogyan kell elhagyni.

Rengeteg idő és türelem munkája volt ez bárkinek sikerülhet.

2010. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem korai!!15 hósom van de régen bilizik már!És tudatosan már 2 hónapja szól is ha kaka van:)!!Nagyon nagyon ritka ha pelusba megy a kaka!
2010. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!