Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan aki csak minden...

Van olyan aki csak minden masodiknap furdeti a babajat?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi a második gyermekünket csak másnaponta fürdettük, mert nagyon száraz lett a bőre a víztől (nálunk kemény víz van), és szeptemberi volt, így télen a hideg miatt is. a harmadik imádja a pancsit, őt csak ezért fürdetjük naponta, de egy pici baba nem izzad meg (most nincs kánikula sem), a lenti részeket úgyis minden pelenkázáskor tisztára törlöd, fent meg áttörölheted pancsi helyett mikor alvósruhát adsz rá.
2009. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi most 9 hónaposan kezdtük el naponta fürdetni a babánkat, eddig kétnaponként fürdettük. Túlhordtam 1 héttel, ezért mikor megszületett másnapra tiszta seb volt az egész teste, ezért, hogy ne szárítsuk jobban tovább a bőrét mi csak kétnaponként fürdettük. Most azonban már négykézláb közlekedik, ezért tiszta kosz a gyerek. Én addig míg szopizott minden pelenkázásnál lemostam a popsiját, nem használtam törlőkendőt. A hozzátáplálással viszont bevezettük azt, hogy lefekvés előtt megmostam a popsiját, így alul tiszta volt.

Jó babázást kívánok!

2009. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is szörnyű a víz,de amikor itt 1* le mertem írni,hogy nálunk sincs minden nap fürdés (és most 21 hósan is előfordul,hogy heti 1 nap kimarad vmi miatt) minden voltam a többi válaszoló szemében csak ember és rendes anya nem:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze! A babáknak nincs szükségük a mindennapos fürdetésre, nem lesznek igazán koszosak, nem is izzadnak. Ami fontos, hogy kaki után megtisztítsuk a popijukat, illetve az arc és a kezek tisztán tartása. Nekünk három kis gyerekünk van, eléggé kiakadnék, ha minden nap fürdetnem kellene mind a hármat. Nálunk is bevált a 2 naponta való fürdetés.
2009. okt. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi egyik napon csak a popsiját fürdetjük, másik nap mindenét.
2009. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Te minden másnap fürdessz?
2009. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hat a nyaron minden nap furdettem,mert nagymelegek voltak s nagyon izzadt a kicsikem,de gondoltam,hogy most a hidegekben nem-e lenne jobb csak minden masodik nap..
2009. okt. 14. 09:04
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 gyerekem van, születéstől kezdve csak kétnaponta fürdetem őket, amíg önállóan nem mennek és az első ilyen nyár el nem jön. Onnantól naponta.

Mindig szépek, tiszták, egészségesek, senki soha nem mondta, hogy "büdösek" :-)), sőt, mindig dicsérik a babaillatukat, hiszen nem fürdetem őket kencével, a saját bőrüknek a jó illatát lehet érezni rajtuk.

2009. okt. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!