Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanította vki már jelnyelvre...

Tóth Bernadett2 kérdése:

Tanította vki már jelnyelvre a babáját?

Figyelt kérdés
Én most kezdtem, 9 hós a fiam. Azt olvastam h előbb tud így kommunikálni a baba a szülőkkel. Csak alap dolgokat gondoltam, pisi, kaki, éhes vagy, szomjas vagy... ilyenek. Próbálta már vki?
2011. nov. 4. 07:13
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

Barátnőm próbálta, jól meg is bánta, mert a gyerek az istennek se akart elkezdeni beszélni - minek, ha mindent el tudott mutogatni?

Ez a jelnyelv szerintem a legnagyobb hülyeség, amit valaha feltaláltak. Te úgyis érted a kisbabád jelzéseit, akkor is, ha nem beszél még és nem is mutogat.

2011. nov. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondoltam én is rá. De valahogy nem esett nekem kézre... Inkább azt mondják az okosok,h szopi,tej,elég még,fürdés meg ilyen jelekkel lehet kezdeni.
2011. nov. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én szerettem volnam ert szerintem igenis hasznos.

meg is vettem a babajelelős könyvet, most nem tudom pontosan mi a címe. viszont amikor elkezdtem neki mutogatni a jeleket, sokszor elfelejtettem, hogy is kell ezt vagy azt mutatni, vagy összekevertem, és szerintem ő is pici volt még, akkor 9 hónap körüli pont. szépen elsikkadt a dolog, főleg miattam... már nagyon bánom, mert lassan kétéves és egy kukkot nem beszél, viszont gyakran van amiatt hiszti, hogy nem értem, mit szeretne (pl. mutogat a konyhaszekrényre... ahol van innivaló, csoki, tányér, nasi, szűrőkanál, szívószál, szalvéta, fakanál... találd ki!)

ha megint lesz kisbabám, tuti erőt vezsek magamon, és leagább az alapokat megtanítom neki. (éhes, szomjas, kaki/pisi, fázik, melege van, még/elég)

2011. nov. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocsánat az elgépelésekért, nem sokat aludtunk az éjjel...
2011. nov. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszek kitartó lenni. :)
2011. nov. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!