Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumit adok a gyereknek, rossz...

Cumit adok a gyereknek, rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés

Ma voltam baba-mama klubban, és megkérdezte a védőnő, hogy ki ad cumit a gyereknek, ki nem, és miért. Én mondtam, hogy eleinte nem akartam, de 1 hétig bőgött non-stop, és aztán kínomban ezt is kipróbáltam, és bejött. Erre egy másik nő kijelentette, hogy ő sosem adott, ha sírt, inkább próbálta megkeresni, mi a baja, csak a lusta anyukák adnak cumit a gyereknek. Na, erre eldurrant az agyam. Kérdeztem tőle, hogy sírt-e már a gyereke napi 24 órát. Mire ő, az első gyereke 16 hónapos koráig. Ja, akkor talán jobb lett volna kipróbálni a cumit, mert ő sem olyan nagy mestere a gyereknek, nem? Arról nem beszélve, hogy amúgy sem hiszem el, mert 16 hónapig nonstop bőgő gyerekbe bele lehet bolondulni.

Nekem az 1 hét is iszonyú volt.

A gyereknek is jobb, ha valahogy lenyugtatja magát, nem?

Hozzáteszem, hogy 2 hónapos korában kiköpte, és azóta nem kell a cumi.


2009. okt. 7. 16:06
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy rossz anya. Egyébként tényleg van olyan hogy ilyen sokáig sír, a bátyám is másfél éves koráig sírt éjjel-nappal, engem már apa nem is akart...
2009. okt. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy,ne hallgass másokra.

Nektek ez vált be és kész.

Az fiam lassan 15 hónapja cumizik,szereti,azzal szokott aludni,de van,amikor napközben is a szájában van.

Tőle is el akarja venni mindenki,mondtam,hogy hagyják békén a gyereket,majd ha nem kell neki,akkor nem lesz a szájában.

Leszokik róle szépen egyszer,hiszen ki látott már cumizó felnőttet?

2009. okt. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már a kórházba vittem cumit, szerencsére, ugyanis akkor nem tudtam volna még betétet sem cserélni. Ő nem cicivel, hanem cumival aludt el, a mai napig is cumizik, 1 éves, de csak tényleg alváshoz kapja.

Amugy meg miért érdekel, hogy mit mondanak mások? Ha minden anya a másikra hallgatna, akkor megnézhetnénk magunkat.

Azt tedd, ami a babádnak jó, ne azt, ami másnak!!!

2009. okt. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hű lehet hogy nem kéne lemennem a baba-mama klubba? Most akartam kipróbálni, de egy ilyen beszólót tuti megtépnék! (kicsit zaklatott vagyok mostanában)

Namármost. Sír a baba. Nincs oka látszólag. Beadod a cumit, erre elhallgat. Tehát ez volt a baja! Hogy cumizni akart. Hát akkor miért ne cumizhatna?

Az én kislányom a kórházban a második napon elkezdett sírni vég nélkül. Csak akkor volt csönd, ha cicire raktam. Mentem a csecsemősökhöz kétségbe esve, hogy éhen fog halni, mert nincs tejem és csak akkor van csönd, ha szopik. Erre mosolygott a nővér, hogy nem hal éhen, csak cumis baba :)

Mert vannak olyan gyerekek akiknek a szopási igényük jóval nagyobb. És mivel folyton mellen lógni KÉPTELENSÉG, a cumi a legjobb megoldás. Az az ostoba nő, inkább adott volna cumit a gyerekének, hisz szegény lehet hogy csak azért sírt, mert az egyik igénye, a cumizhatnék, marhára nem volt kielégítve.

Én, amióta így jártam a kislányommal, azt vallom: a cumikérdést a baba dönti el, nem a szülő. Vagy igényli, vagy nem.

ha van valami baja, akkor úgyse hallgat el a cumitól. Jaj de felbosszantottam magam! :)

4 hónapos elalváskor cumizós kislány anyukája

2009. okt. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ő is csak akkor hallgatott el, ha cicin volt. Viszont az első 2 hétben nagyon fájt a mellem, így nem nagyon akartam, hogy állandóan mellen legyen. Meg azért az embernek más dolga is van.
2009. okt. 7. 21:38
 6/6 anonim ***** válasza:
ettől biztosan nem vagy rossz anya. Én is cumiellenesen indultam neki az anyaságnak, aztán pár hét múlva mégis adtam a fiamnak. ő 8 hónaposan szokott le róla, eldobta, amikor kijöttek az első fogacskák. Egyébként az ilyen baba-mama klubos szuperanyukáktól óvjon meg az ég!
2009. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!