Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nekem fura, hogy egyesek...

Csak nekem fura, hogy egyesek miket adnak enni a babájuknak már?

Figyelt kérdés

Olvastam itt az előbb, hogy valaki már chipset is adott a 9 hós gyerekének, igaz csak pár darabot. Meg fagyit. mondjuk azt már az én gyerekem is "nyalt", persze mértékkel...

Nektek van olyan "fura étel" amit már kóstolt a babátok?


2009. okt. 6. 16:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Az enyémek mindenből kaptak, ha kértek. A fiam 9 hónaposan már odavolt a csípősért (halászlét kóstolt utána mindíg kért ami "szú"), ma is nagyon szereti.

Időnként voltak szakaszaik, amikor az eceteset szerették (savanyúságot szopogattak) a lányom zöldhagymát evett másfél évesen kenyér nélkül. Potyogtak a könnyei.

Szerintem csak felfedezik az ízeket és kitapasztalják őket.

2009. okt. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Csak neked... Mindenki úgy eteti ahogy jónak látja. Ha valami bajuk lesz az sem a te dolgod. De pár szem chipstől biztos nem lesz.
2009. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
néha én is kiakadok de mindenki a saját gyerekéért a felelős.én óvatos vagyok inkább mert ismerem a babám szervezetét,tudom,hog a puffasztó étleket hiába ehetné,mert 9 hós,de fáj tőle a hasa,akkor miért adjak neki babafőzeléket.olyan nagyon fura ételeket még nem adtam neki,mert megtudom álni,hogy se csipszet se csokit ne adjak neki.
2009. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Mindenkinek saját magának kell megitélnie mi helyes és mi nem...sajnos tényleg sokan olyan lazán veszik a dolgokat, hogy az már emberi butaság! Nem értik meg, hogy a babának ártanak vele, persze, hogy megeszi 3 hónaposan a töltött káposztát ha azt kapja! Mindenek megvan a maga ideje ezen a pár hónapon nem múlik semmi, viszont az allergiát elkerülhetjük. Én sem vagyok könyvmoly aki bújja mi ehet a gyerek és mit nem, de nagyjából tudom, hogy pl. tejet egyéves korig nem akkor NEM! A tejtermékeket ahogy megengedett 8 hós körül elkezdtük ( joghurt, túró..) de a tápszert is megveszem még mindig pedig nemsokára 1 éves a babám.És ha betölti akkor is még egy darabig.Egy kis községben élünk, (nemrégen költöztünk ide) ahol "divat" 2-3 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást, feles tejjel, grizzel és hasonlókkal. Elkeseritő...
2009. okt. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
Én is kiakadtam a minap, amikor a barátnőm videót küldött amin a 8 hós babája pizzát eszik.De mást is hallottam aki ennyi idősnek túró rudit adott. Hát nem tom, hogy csak én vagyok ilyen, de én betartom amit a védőnő mond, 1 éves korig biztos nem fogok lisztes meg tejes dolgot adni a babámnak, de pizzát meg édességeket még akkor se fogok adni amikor már lehet az tuti. Ha meg rácsodálkozok, hogy miket adnak, mindig az a válasz, hogy mér ne, mi is ettünk anno.Sztem az a baj, hogy mindenki úgy siettet mindent, már a pici babákat úgy kezelik, mintha nagy lenne, pedig mindennek megvan a maga ideje.
2009. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Szia,

hat az en kisfiam is egy fura izlesu baba, rendes adagokat csak a neki valokbol kap, probalom az arany kozeputat megtalalni, tehat nem tomom szalonnaval, de mindent hagyok megkostolni, amit mi eszunk. a fura izlese pedig azt jelenti, hogy ha tehetne csak csiposet enne, meg birna enni egy egesz debrecenit, 6 karika teliszalamit, tovabba orjong a jo csipos toltott paprikaert.:)

nyilvan ezeket mind nem eszi adagkent, csupan megkostolta es hat azt hiszem a kesobbiekben a kedvencei lesznek.

2009. okt. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
ja es 10 honapos mult
2009. okt. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

16:54-es

a lisztes dolgokat miert ne kaphatna a baba? nekunk kifejezetten mondta a doktorno es vedono is, hogy 7 honapos korban mar illene a glutent bevezetnem. Tejjel en is boven megvarom az 1 eves kort.

2009. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát szörnyű amiket látok én is.Egyesek télleg a fejükre estek, és nem értem miért kell értéktelen édességekkel, meg chipsel tömni a babákat.A baba azt eszik amit a szülő elé rak.Hát van pár mákvirág szülő, hogy fogalmazzak így.Láttam én már a nyáron a Balatonon olyan szülőt, aki egyéves körüli babájának .....Cólát öntött a cumisüvegbe.Hát szégyelhetné magát az ilyen ember.Jó, hogy nem sört tölt neki!:( Agyatlan emberek.Persze a legtöbb szülő normális, de mint annyira mások vagyunk így mások a táplálkozási szokásaink.És aki egészségtelenül táplálkozik, annak nagy valószínűséggel a babája is ezt fogja enni.Szóval nem ártana egyeseknek elővenni a nagy baba szakácskönyvet, meg, hogy Mit ehet a baba például...
2009. okt. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Allergia.

Németországbam Angliában pár éve azt ajánlják, hogy agyerek minden allergén étellel (tejjel, liszttel, piros gyümölcsökkel..) akkor találkozzon amikor még szopik. Tehát 6 hónapos kortól ajánják. Az én orvosom is revidiálta az álláspontját már ő is 6 hónapos kortól ajánlja.

SZerintem mindíg jönnek ilyen dolgok, eszerint egy 5 évvel ezelőtt született gyereket teljesen másképp kéne etetni mint egy ma születettet. Szerintem ez mind butaság. Semmiből sem jó a túlzás, szerinte a gyerek úgyis tudja, hogy mi jó neki és mi nem. Elég, ha őt figyeljük.

2009. okt. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!