Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól csinálhattam? Nem akarom...

Jól csinálhattam? Nem akarom hogy lelkiismeret furdalásom legyen!

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos a lányom ls tegnappal betelt nálam a pohár! Születésétől fogva úgy altattam el, de ez már nem állapot! Rávettem magam, hogy leteszem a kiságyába-hagyom sírni, bemegyek és felveszem, megnyugtatom és egyszer csak elaszik. Mikor bementem és felvettem nem tudtam megnyugtatni, sőt szerintem még jobban ordított és vissza tettem, mondtam neki hogy anya itt kint főz, itt van a másik helyiségben, aludj szépen kis lányom. Aztán ugyanúgy ordított kb. 20 percet összesen de elaludt!!! Egyedül az ágyában. Mostanra már tűrhetetlen volt ez az állapot, majdnem 9 kg, leszakad minden estére a kezem, hátam stb. Nem szeretem ha sír de igenis meg akarom neki tanítani mi a rend. Szerintetek jól csináltam?
2009. okt. 6. 09:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Én ezt nem csináltam a gyerekemmel, mert "gyenge" vagyok hozzá:), de amiket olvastam az alapján a 20 perc kutyafüle! Ügyes vagy, csak légy kitartó!!!
2009. okt. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Semmi gond nincs, nyugi. Kisbabád már egy jó ideje abban a korszakban van, amikor nem szeret egyedül lenni. Az enyém is gyakran hisztizik utánam , pedig 5 hónapos lesz. DE van megoldás! Én beleteszem a hordozóba és kiviszem magam mellé a konyhába, míg főzök, vagy míg vasalok..vagy bármi. Elnézelődik, elgügyög, lát engem , kap cumikát. Van hogy elalszik, van hogy nem és nyavalyog. Akkor tudom, hogy álmos. Na, akkor irány íz ágyikó! 9 kg babát már nem lehet klasszikus módon altatni, vagy ringatni.

2009. okt. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem irigyellek, mert kb. sz*rból kell várat építened. (bocs a hasonlatért) Legyél következetes, és ne gyengülj el!!!
2009. okt. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Tudjuk nehéz ez az idő de kitartás lesz jobb is. Menni fog.

20perc kutya füle, mi 35 percig megyünk ált. És utána alszik is.

2009. okt. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Most elhatároztam hogy megtanítom és nem fogok elgyengülni, mert akkor az egész eddigi hiába volt. Csak leszokik majd az ordításról. Talán így könnyebb is, hogy tudom nem azért ordít mert van valami baja, egyszerűen csak kézben akar elaludni.
2009. okt. 6. 10:29
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Első fiamat mindig így altattam elejétől kezdve, nem is sírt egyszersem.

A másodikat meg úgy szoktam ő 15 hós, hogy leteszem az ágyába és melléfekszem az én ágyamra.

Kb 2-10 perc alatt elalszik sírás nélkül, kijövök és csinálom a dolgomat.

2009. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

Szegény gyerek! Gondolj csak bele, egész idáig kézben aludt, most meg hirtelen ott hagyod egyedül, hadd ordítson. Ő nem tudja most mi történt, mi változott. Arról ő nem tehet, hogy 9 kiló,és hogy az anyukája ilyen hülye altatási módszerhez szoktatta! Az elején kellett volna következetesnek lenni, nem akkor mikor már hozzászokott. Most csalódni fog benned, hogy hagyod sírni.

Ha nem ehhez szoktatod, most nincs ilyen gond.

Én soha nem voltam híve a kézben altatáshoz, férjem sokszor erősködött, de én nem csábultam el, így soha nem szakadt le a kezem, és nem hallgattam 5 percig sem, hogy sír a drágám. Nekem ehhez nem lenne szívem.

2009. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nekem az első 2 nap semmit nem aludt a kisfiam. 2-3 hét kellett ahhoz, hogy megtanulja, hogy ilyenkor alvás van. Ennek már 1/2 éve, azóta csak bezsákolom, leteszem a kiságyba és 2 percen belül alszik.

Kitartás! Tudom, hogy nehéz, de hidd el, hogy mindkettőtöknek jobb lesz.

2009. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kedves 11.49-es válaszoló! így van ahogy írtad, hogy most nem tudja mi van és ordít. Teljes mértékben tisztában vagyok vele, hogy nem volt jó dolog altatgatni, de attól hogy ezt te még egyszer leírod semmi nem fog változni. Másrészt meg ebből áll a világ: elszúrunk dolgokat és megpróbáljuk helyre hozni. Én éppen ezen dolgozom, mégha nem is kellemes, de senki nem úgy bújt ki az anyukája hasából hogy tudott volna mindent. Nemde?
2009. okt. 6. 14:20
 10/13 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem miért olyan dicséretre méltó és ügyes az ilyen anyuka?Miért kell azon örvendezni,ha valaki rá tudja csukni a síró gyerekére az ajtót és még ezért megdicsérni?

Sosem értettem az ilyen gondolkodást.Pontozhattok!!!

és a kérdésedre válaszolva:szerintem nem csináltad jól és nekem biztos lelkiismeret furdalásom lenne.

2009. okt. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!