Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jöjjön a 2. babám?

Mikor jöjjön a 2. babám?

Figyelt kérdés
Helló Kismamik! Sokat gondolkodom, mikor jöjjön a 2. babánk. Naponta eszembe jut, hogy szeretnék még egy édes kisbabát, aki a mellemből szopizik, és én vagyok neki az Élet. A kisfiam most 1 éves. Egyre inkább önálló, és nem az a anyán lógó típus. Ha elesik, akkor sem hozzám bújik vígaszért, hanem eltol magától, vagy apához bújik. Oké, nem szeretném ha anyán lógó lenne, de ilyenkor nem engem kéne akarni??!!Szeret azért? Normális esetben csillogó szemmekkel, imádattal néz rám, sokszor érzem, hogy szeret. De néha nem. Ilyenkor. Akkor mondom a férjemnek, hogy akarok egy babát, aki engem szeret.... Ilyenkor kicsit mérges, és mondja, hogy a kisfiúnk is szeret...De már olyan önálló, és nem fél senkitől, nem bújik belém, nem érzem, hogy én vagyok a menedék... Ez baj?? Sokat van társaságban, nem egy szeparációs szorongásos típus. Anyuékkal is el van, és a másik mamáékkal is. De nekem hiányzik az a anyán lógós, téged szeretlek, imádlak érzés. Pedig az eszem súgja, így a jó...Nem kell anyám-asszony katonájának lenni, és sem voltam soha az. De ha anyán logó babát nézek, akkor néha gondolom, hogy szeret engem igazán a fiam??!!Én fiús kiscsaj voltam, olyan fiúkkal verekedős, önálló. Mindig a fiú ikertesómon lógtam, vele mentem fára mászni, és fiúkkal verekedtem...Szóval fiús kiscsaj voltam, verekedtem...Most mégis az hiányzik, hogy hozzám bújjon az Édes kicsi fiam. Szerintetek ez most jó? De akarunk még egy babát amúgy is.De nem akarom, hogy e miatt vágyjak rá. Hanem azért, mert tényleg akarom! Olyan édi- bédi volt, hogy csak a cicim akarta, és hozzám bújt, pici kezeivel a mellem akarta, és a meleg ölelésemben aludt el....Akarok még egy baucit, egy félős nyuszi kiscsajt, aki belém kapaszkodik, és imád-imád ezerrel...Most ez normális? Vagy csak szeretet, és felelősség-hiányban szenvedek??? Pedig imádom a fiam teljes szeretettel...A férjemmel is nagyon jól vagyunk, bár kevesebb a sex. De ez inkább csak rajtam múlik...A gyerekvágy szeretet-hiányból fakad, vagy a akarom a tesót???!!!Több gyerekes mamik írjatok!
2009. okt. 5. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

igaz csak egy kisbabám van, de talán elfogadod a véleményem:

teljesen normális, hogy vágysz arra, hogy valaki téged tartson az alfájának és omegájának, ezzel szerintem sokan így vagyunk, ez egy soha sem szűnő érzés, de valahol, ahogy te is írtad érzed, hogy ezen érzés hiánya miatt nem kellene kistesót szülnöd.

Szerintem akkor vállaljátok, amikor már tényleg minden úgy érzitek, hogy készen álltok és nem csak azért mert vannak vágyálmaitok a leendő picivel kapcsolatban.

Hiszen minden gyerek más és lehet hogy a te leendő kisbabád, már a kezdetektől nem lesz anyás, odabújos, akkor meg nagyot csalódsz.

Szerintem ne legyenek ilyen elvárásaid, mégha valahol természetesek is, mert rizikós

És igen, lehet hogy szeretet hiáynod van egy picit, de arra gondolj, hogy nem mindenki a puszikkal, ölelésekkel mutatja ki a szeretetét, lehet most nem látod annyira, d biztos vagyok benne, hogy a kisfiadnak te vagy a szíve királynője és az is maradsz sokáig, erre pedig légy nagyon büszke!

2009. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaj, annyira szépet, de szépet írtál nekem! Most könnybe van a szemem. Annyira jól esett....Köszönöm a véleményed! Szép éjszakát!
2009. okt. 6. 00:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

akkor jöjjön a kistesó mikor mindketten készenálltok a jövetelére.

Persze mindenki vágyik arra,hogy hozzábújjanak,szeressék.E`n is így vagyok a lányommal.Imádom mikor bújik,puszil.Ö 20 hónapos.Nagyon tud szeretni,és igényli ö is.Nálunk most jön a kistesó.18.hetes vagyok.

Mindketten akartuk,csak most kicsit félek,hogy mi lessz Rebekával,ha nem lessz annyi idöm csak ö rá.

Segítségem nincsen,a fe´rjem reggel 6 kor megy,és este 6 kor jön......

Èn azt mondom,akkor legyen kisttesó,mikor mindketten azt érzitek,hogy na most !!!

2009. okt. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindeképp próbáld az érzéseidet kicsit szortírozni. Fontos, hogy elfogadd a kisfiadat olyannak, amilyen. Ő nem azért jött, hogy "neked megadja, amire vágysz", hanem, hogy Te megadd neki, amire ő vágyik. És persze, hogy fantasztikusak azok a szopis idők, de most már másra van szüksége. Egyébként a kistesó gondolata ettől függetlenül szuper! De készülj arra is, hogy fiad nem attól ilyen, mert "fiú", hanem mert ilyen. Nekem a kislányom ilyen, mint a Te fiad, sokszor eltol, nem szereti a puszikat öleléseket, csak akkor, amikor ő jön oda, de ettől még világosan tudom és érzem, hogy szeret, nagyon is. Egyébként, mióta megvan a kis hugica, azóta ő is bújósabb, bár az örökmozgás megmaradt. "A gyerekvágy szeretet-hiányból fakad, vagy a akarom a tesót???!" A kettő azért nem zárja ki egymást! :o)
2009. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
szerintem egy 1 éves baba mellé, még korai lenne egy másik, főleg, ha nincs túl sok segítséged. 1 éves után még javában futni kell, elég nehéz sokszor velük. az én kislányom 4,5 éves volt mikor született az öcsi.
2009. okt. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 20 hónapso lesz a fiam mikor megszületik a kistesó, még 4,5 hónap:) De mi nem azért akartunk mert nem bújós, épp ellenkezőleg, csak én tudodm megfürdetni, megitatni este lefekvés előtt és csak az én karjaimba alszik el. Attól függetlenül, hogy fiú, igen szeretetre éhes puszilós odabújós. Ez nem nem kérdése. Igenis egy fiú is tudja úgy szeretni az anyját(szerintem még jobban is), mint egy lány. Még csak 1 éves a fiad, honnan tudod mi lesz pár hónap múlva, lehet akkor meg csak téged akar. Amúgy elég fárasztó egész nap cipelni, rohangálni utána nagy hassal. Ha úgy érzed bírni fogod, akkor vágjatok bele.
2009. okt. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!