Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sok a tejem, mit tehetnék?

Túl sok a tejem, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Pár napja valami miatt teljesen felborult az eddigi rend, és 3-4-szeresére nőtt a tejem mennyisége. Ez önmagában nem lenne gond (a lefejt adagot lefagyasztom), viszont a 3 hetes kisfiam most 10 perc alatt szopizza azt a mennyiséget, amit máskor 20-25 perc alatt. Szegénykét kénytelen vagyok levenni a ciciről, mert túlenné magát (az orvos szerint már így is kicsit többet eszik). Ilyenkor kesereg, hiszen a szopási inger benne van, még szeretne cicin lenni. Majd\' megszakad a szívem, de tudom, ha hagyom tovább enni, egy óra múlva keservesen fog sírni hasfájás miatt.

Mit tehetnék? Fejjem le egy részét a tejemnek szoptatás előtt? Ez esetben az elején lefejt hígabb tejtől elesik a babám- ez nem gond?

Ha esetleg volt már valaki hasonló szituációban, mit tett, hogy a babának szükséges mennyiségű teje legyen újra? Vagy hogy a pici tovább maradhasson cicin?

Köszönöm előre is a segítséget!


2009. okt. 4. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:

mennyi az a "sok", amit enne? méred?

mert így nem lehet tudni.

biztos, hogy fájna a hasa, ha még hagynád enni?

az is lehet, hogy pár nap múlva visszaáll a termelődés, és nem lesz túl sok.

én azt hiszem, nem venném le azért, hogy ne egyen túl sokat.

2009. okt. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

3.9kg most, és általában 110-120-at eszik, napi 8-szor. Ez ekkora babának sok (gyerekorvos és védőnő szerint is, ők is azt mondják, hogy ettől fáj a pocakja). Különösen esténként néha majdnem 1 órán át keservesen sír etetés után egy órával, húzogatja a kis lábait, biztos, hogy a pocija fáj :( Amióta túl sok a tejem, egyszer 160-t is evett, utána a felét kibukta, és borzasztóan panaszkodott. Azóta minden etetés közben mérem, hogy hol tart, és amikor 10 perc után már 120-nál tart, kénytelen vagyok levenni a ciciről, mert tudom, ha hagyom, fájni fog tőle a hasa.

Ezért gondoltam, hogy talán fejnem kéne magam szoptatás előtt, csak nem tudom, hogy ez-e rá a megoldás.

2009. okt. 4. 14:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sose vettem le a ciciről és nekem is megette a 150-160 grammot (napi 7-8-szor)és semmi gond nem volt vele. Igaz neki nem fájt a hasa csak nagyokat pukizott :-)) és olyan is volt amikor kijött a felesleg.A csúcs nekünk 1 hónaposan 260 gramm. Egy idő után beállt napközben kevesebbet estére többet evett és így átaludta az éjszakát(este 9-től reggel 6-ig.Biztos hogy le kell venned? Én is beszéltem a dokival, aki szerint ha csak szoptatod nem lehet túletetni.
2009. okt. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!