Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy jobban...

Mit tehetnék, hogy jobban táplálja a tejem?

Figyelt kérdés
4 hónapos a lányom, és az elmúlt egy hétben csak 40 g-ot hízott, de előtte is csak 70-et. Hetente egyszer mérjük, és szoptatom.Ez nagyon kevés!Eleve kisebb súllyal született ( 2510 g), és most is csak 5070g. A korabeli babák már 6,5-7 kilósak.Szedek még terhesvitamint is, viszont lehet, hogy nem táplálkozok változatosan.Nappal 2 óránként eszik, de éjjel már régóta nem.Mi lehet a baj? Miért nem gyarapodik megfelelően? délután kijön a gyerekorvos, és megbeszéljük. Nagyon nem szeretnék áttérni a tápszerre, de ha a kicsi úgy jól hízna, nem bánnám!Kezdem magam nagyon rosszul érezni amiatt, hogy nem vagyok képes sem méhen belül, sem kívül normálisan táplálja a kis drágámat!
2011. jan. 25. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egyél és igyál sokat. Sok gyümilé, jó laktató ételek. Állítólag a grízes tésztától jó teje lesz az anyukának. Ezt most hallottam, de még nem próbáltam ki. :)
2011. jan. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Még az éhező anya teje is tápláló, az anya szervezete a saját teste rovására is biztosítja a kellő tápanyagokat a babának.


4 hónap alatt a babád megduplázta a születési súlyát, havi szinten pedig 750 grammot hízott, ez teljesen normális, és nem kevés. Ne felejtsd el, hogy nem 3500-ról indult, mint az átlag, hanem csak 2500-ról. Ne várd el tőle, hogy 6-7 kilós legyen, mint egy nagyobb súllyal született baba.

2011. jan. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A havi hízás egy babánál 200-600 gramm között a normális!A Te babádnak is megvan szerintem a 200!Csak ő nem a nayg evő kategória!Én elhiszem hogy zavar, de ha ő jól érzi magát és szoi után jó kedvű láthatóan nem éhes, akkor nagyon szépe kérlek ne hagyd magad rábeszélni a tápszerre! :)Értem hogy te is jobban örülsz hogy szopis, de kérlek hagyd meg ezt neki!Hidd el nagyon sokszor jól fog még jönni a cici, nektek!Fogzáskor nincs jobb...Ha pedig azt nézed már a babád meg is duplázta a születési súlyát!Ne aggódj!A ti testalkatotok milyen?A babád emésztése gyors azért is kér nappal 2 óránként enni!Jó a tejed!Hisz hízik tőle!Az meg csak genetika, hogy ő ilyen szép vékony testalkatú kismanó! :)

Minden t csak jószándékból írtam :)

2011. jan. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jaj istenem..ne is gondolj ilyesmire..Te mindent megteszel szerintem.

Én is így voltam, nem hízott rendesen, de nekem rendes súllyal született, és végül most azt csinálom, hogy adok neki pluszba tápszert, mert ha megfeszültem se lett több tejem 6-7 dl-nél, és az nem volt elég.

Amúgy én azt vettem észre, hogy ezektől zsírosabb a tejem(onnan tudom, hogy még fejek is pluszba, és látom):

-tejbegríz

-zsíros kenyér

-(tea)vajas kenyér

-tésztás kaják

-és nagyon jó, hogy szeded a vitamint, én is szedem!!

Azt is csinálom, hogy amit lefejek tejet, abba dúsításképp teszek egy pici tápszert.

Amúgy az elején, mikor tápszert kellett adnom neki, én is rosszul voltam, mert a kórházban annyira nyomták, hogy csak anyatej, hogy tisztára bele dilizik az ember...de olyan szuperek már ezek a tápok, nem kell ezen görcsölni, adsz neki annyi anyatejcsit, amennyi van, és örülj, hogy egyáltalán ennyid van, mert van aki egyáltalán nem tud adni a babójának, de attól még ugyanolyan jó anya...Nem ettől függ, ne készítsd ki magad, semmi értelme, a babának is rossz. Hidd el tudom, mert én is végigcsináltam ezt...

Minden jót!

2011. jan. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok! Én magam is kicsi vagyok, 160 cm, és 50 kg-val lettem terhes.Mondta is a doki, hogy öröklötten kicsi a baba.És egészséges volt, és az ma is, úgyhogy nem aggódtam nagyon.Csak az első hetekben meghízta hetente a 220g-ot is.Csak arra tudok gondolni, hogy nem eszek elég tápláló kaját.
2011. jan. 25. 11:25
 6/15 anonim ***** válasza:

De alég tápláló a tejed, csak úgy mondják, hogy 6 hó után már lassabban híznak!De ezt azért mondják, mert átlagban akkorra dupláznak!

A Te babád, már duplázott, így normális hogy kevesebbet gyarapszik!Ne aggódj, és maradj a cicinél! :)

14 hós szopis baba anyuja

2011. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Vígasztalásul:


[link]

2011. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
10 hós a fiam, úgyhogy tapasztalatból mondhatom: a hízásuk idővel lassul, folyamatosan lassul. A kezdeti hízási sebességet soha többé ne várd el tőle. A fiam ráadásul a hozzátáplálás óta (4 hónap alatt) csak egy kilót hízott összesen, mégis benne van a súlya a normál tartományban. Ez így normális. Pláne, ha a babád a te kisebb testalkatodat örökölte.
2011. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Semmi sincs táplálóbb és jobb mint a te tejed a te babádnak!!!! Nem minden baba hízik egyformán, az én kislányom nemrég múlt 9 kg és 16 hónapos. 10 hónapos unokatestvére most 9 kg... Mindketten teljesen egészségesek!!!! A kislányod teljesen jól hízik, semmi baja, nehogy emiatt tápszerre térj át és aztán meg elfogyjon a tejed!!! Inkább konzultálj több orvossal mielőtt tápszerezel...
2011. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Igen, én is szoptatni szeretnék! Beszéltem a védőnővel, és ő is azt mondta, hogy ha nincs más megoldás, inkább kezdjük meg a hozzátáplálást egy kis gyümölccsel és tejpéppel.Azzal megdobnánk egy kicsit a súlyát.És felejtsem el a tápszert.

Köszi a válaszokat!

2011. jan. 25. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!