Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig altattátok...

Mennyi idős koráig altattátok a babátokat gyenge lámpafénynél?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy Nálunk két hetes a baba (együtt alszik anyával) és az elejétől fogva ég nála éjjel a sólámpa.Ez jó vagy nem igazán?
2009. okt. 3. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk még mindig ég a sólámpa éjjel. Segít abban nekem is, hogy ha netán ki kell mennem éjjel, akkor ne menjek neki a falnak.
2009. okt. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt elfelejtettem írni, hogy a "baba" 20 hónapos. :)
2009. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a gyerekeim mai napig gyenge fénynél alszanak. és én is szeretem azt, ha éjjel felébredve nem kell tapogatózni.
2009. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Soha nem aludtak velem,az első perctől kezdve a kiságyukban.És a babáknál nem volt lámpa.Ha felkellett kelni hozzájuk,akkor nálunk gyujtottam meg egy kislámpát,így betudtam takarni,megitatni stb, őket is.A szomszéd szobában aludtak.
2009. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk sem égett soha lámpa, még csak éjjeli fény sem volt. Mi így szoktuk meg. De így is tökéletesen láttam a szobában éjszaka is, mivel nem messze van az ablaktól az utcai lámpa és így nincs teljesen sötét a szobában.
2009. okt. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Én soha semmilyen fényt nem hagytam égve éjszakára.Még a gyenge éjjeli fényt sem.Én magam sem tudok aludni a sólámpától,nem csoda ha agyerek sem alszik nyugodtan felébred többször.Minek éjszakéra fény a gyerek szobába mondja meg nekem valaki?Mert nekem 3 gyereknél sosem kellett.Szerintem erre teljesen feleslegesen szoktatják rá a gyerekeket ahogy az együtt alvásra is.Velem sem aludt egyik sem,mindhárom az első naptól a saját szobájában a saját ágyában alszik.És soha nem volt gondunk sem az elalvással,sem az éjszakázással.Legkésőbb 3 hós korukra átaludták az éjszakát este 8-9-től reggel 8-9-ig.Megvannak az esti rituálék,vacsi,fürdé,mese olvasás,babusgatás,aztán zenét hallgatnak és elalszanak az ágyukban egyedül.Mi ezt így látjuk jónak,így mindenki kipihent nyugodt nálunk,és nekünk is van magánéletünk a férjemmel.Amit nem tudnék elképzelni,ha bármelyik gyerek velünk aludna.
2009. okt. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%

sokfajta vélemény van a gyerekneveléssel kapcsolatban. néha kiérzem a hangsújt a leírt mondatok alapján: te rosszul csinálod, ha nem úgy csinálod, mint én, vagy ahogy a nagykönyvben meg van írva. el kell fogadni azt is ha valaki csak lámpával és azt is ha lámpa nélkül alszik. azt is ha együtt és azt is ha külön alszanak. mindkettőben lehet jó és rossz is. és ne felejtsük el: nem vagyunk egyformák, ahogy a gyerekeink sem. pl. :lányom átalussza az éjszakát, fiam mai napig 3-4 alkalommal felkal. a lányom alig eszik, fiam zabál.

ne ítéljük már el azért a másikat, mert máshogy gondolkodik.

2009. okt. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nálunk is sólámpa ég a baba szobájában az elejétől kezdve. messze van tőle, a szoba másik felében. mivel külön szobában vagyunk, és rendszerint felkel enni éjszaka egyszer, így valahogy be kell hozzá találnom. nálunk ezért ég a lámpa. egyszer sem ébredt fel azért, mert fény volt, viszont előfordult, hogy áramszünet volt, nem égett a fény, és zavarta, hogy teljes sötétség van, mert nem volt hajlandó megmaradni a kiságyban.

hogy jó-e neki ez, nem tudom, nem olvastam utána, de azt látom, hogy teljesen nyugodtan alszik ennél nagyon gyenge fénynél, és én is betalálok a szobába anélkül, hogy 5 játékon átesnék esetleg. 13 hós a fiam.

2009. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Soha
2009. okt. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia, nélunk kb 6-7hetes koráig égett az éjjeli lámpa, mert iszonyú hasfájós volt, sokat sírt, ezért ez inkább az én dolgom könnyített meg, mert hamar odaértem :)

Miután nem sírdogált éjjel és majdnem átaludta az éjszakát, már nem égett neki (nekem ).


Az hogy jó e vagy sem, ezt szerintem mindenki maga döntse el.



kellemes babázást

7hós fiúcska anyukája :)

2009. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!