Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénz mire mindent...

Mennyi pénz mire mindent megvesz az ember a pici születésére?

Figyelt kérdés
Biztos van aki nem nagyon nézegette, meg így nem is tudja megmondani, de úgy kb mennyi az amennyire biztos szükség van?(pénz)
2008. jún. 17. 16:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek.
2008. jún. 17. 20:38
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Hogy kinek mi a felesleges,azt mindenkinek magának kell eldöntenie.Biztos,hogy ki lehet hozni a babadolgokat 1-2 százezerből is,ha használtan veszi az ember,de aki megteheti hogy újat vesz,az miért ne azt venné???Nekem nagyon fontos a baba biztonsága,legelőször vettem meg a légzésfigyelőt,ugyanazt a típust amit 2,5 évvel ezelőtt a lányom születésekor,csak most is újat.Nekem nagyon bevált,és biztonságot ad.Akkor kb:5-6százezret költöttünk el a baba érkezéséig,most ha megjön az új bútoruk,akkor kb.4száznál tartunk.Akkor nem vettem utazóágyat sem,de nagyon bánom,most azt is vettem,mert nagyon praktikus.

Mi senkitől semmit nem kaptunk,azt hozzá kell tennem,mert nem volt kisgyerek a famíliánkba.Felénk nincsenek börzék sem,a turikat pedig útállom.1-2 alkalommal néztem körül,de már a sok büdös dohos szagú rongytól a rosszullét kerülgetett.Inkább veszek kevesebb rucit,mert szerintem felesleges a sok.Itthonra játszani pedig jó a kínai ruha is,persze meg kell nézni,hogy jó anyaga legyen.


Szerintem azért fel kell mindenképpen készülni anyagilag is a gyerekvállalásra.


Kórház,doki...stb...nem kevés kiadás.


Minden jót,üdv.

2008. jún. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes amiket írtok, hogy mindent kaptok meg megvesztek használtan. Magatoknak is mindent használtan vesztek? Nekem a babám az első gyermekem és én szeretnék neki mindent megadni amit csak lehet és egyáltalán nem tartom haszontalan dolognak a légzésfigyelőt sem az utazóágyat sem a bababútort. Hová tenném az ő rucijait, játékait, pelusokat stb, ha nincs szekrénye? Ráadásul mi olyan bútort vettünk neki ami átalakítható és így ifjusági bútorként is használható lesz. Ez szerintetek felesleges? Iskolásként is a ti szekrényetekből fog öltözni? A használt rucik jók ha találtok megfelelőt, de ne mondjátok már hogy nem vesztek újakat? Ne mondjátok már hogy nem kényelmesebb az utazóágy ha elutaztok valahová? Ahogy gondoljátok és mindenki ahogy gondolja, de azért nem kell leszólni azt aki mindent ujonnan szeretne megvenni a babájának, márpedig az fél millió körül van.
2008. jún. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
69%

jaj, azért annyira nem kell felháborodni, a kérdező azt az összeget kérdezte, amennyire BIZTOS szükség van. tehát valószínű nem most akarja megvenni a gyerek iskoláskori szekrényét, ágyát. Nem most akar ruhákat venni féléves méretben. Az is más, ha első gyerek, és komplett gyerekszobát kell berendezni, de szerintem ezt sem tartalmazza a kérdés.

Szerintem kezdésnek elég kétszázezer, a többi kiadás már havonta esedékes, mint a csekkek... :) (pelenkából, ruhából nem tudsz jó előre betárazni, mert kinövi). Járókát, játszószőnyeget gondolom később veszel, ha egyáltalán... Egyébként ki mennyit költ jól teszi, gondolom aki nem engedheti meg magának, az gondosabban szelektál ár és fontosság szerint. minden jót neked!

2008. jún. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
22%
Senkit nem akarok megbántani, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, de mi úgy vállaltunk gyereket, hogy mindent meg tudjunk adni neki, a vakvilágba, csak azért mert vágyom rá, aztán majd lesz valahogy nem szülök. Inkább vártunk pár évet, hogy meg legyen a ház, a kocsi, írhatnám a biztos állást is, de manapság ilyen már nincs, de azért nem mindegy, hogy 25 Ft Gyest v. 85 Ft Gyedet kap az ember. Szóval én megvártam, hogy jó munkahelyem legyen, olyan fizuval, amire merek gyereket szülni. Az én családomban hárman voltunk testvérek, a férjemnél 4 tesó van, szóval mindketten tudtuk, milyen a nagyobbik tesó levetett ruháiban járni, turiból öltözni, hát ezt nem akartam a sajátomnak. Mert egy baba nem kerül olyan sokba, de egyszer iskolába fog járni, reményeim szerint egyetemre, használt könyvet, iskolatáskát, ruhát adtok rá? A szeretet a legfontosabb, nem a pénz, de a mai világban főleg a gyerekek között presztizs kérdés, hogy kinek milyen táskája, tolltartója, ruhája van..., sajnos ilyen világban élünk. Szóval mi elég kevés dolgot kaptunk, mert a szüleink nem állnak úgy anyagilag, újat vettünk mindenből, de nem a legdrágábbat és mérlegünk, légzésfigyelőnk nekünk sincs. De magándokihoz jártam és az alap dolgokat / babakocsi, pelenkázó, kiságy, komód, babahordozó stb / meg kellett vennünk. Mi összeadtuk, a baba születéséig 350 Ft-ot költöttünk. Pedig nem élünk nagy lábon...
2008. jún. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
33%
Én is a tesóm levetett ruháiban nőttem fel,öröm volt ha anyu hozott hazakét szem paradicsomot mielött még megtermett a kertben.Nagyon szegények voltunk,szüleink nélküleztek mégtöbbet.Ők "nem szerették a paradicsomot" amikor csak 1-2 szem volt,mert azt akarták mi együk meg.Mégis felnőttünk szereteben és egyátalán nem bánom,hogy szegényen.Jelenleg jó körülmények közt élünk.Mindent magunknak teremtettünk meg.(Szerencsére azóta szüleimnek is sikerült)Így meg tujuk becsülni azt amink van és nem teljesen természetes,hogy megvan minden.Nem lettünk elkényeztetve,tudunk örülni az apró dolgoknak is.Szóval szerintem nem hátrány az ha valaki megtanulja már gyermekkorában,mi az,hogy nélkülözni.Ezt csak az elöttem szóló miatt írom le,aki szerint nem jó ha a gyerek használt ruhában jár.Mi újonnan vettünk meg mindent most,mert használtan csak a babakocsi lett volna olcsóbb.Így viszont többe kerül,de olyan amilyet szerettünk volna és jó lesz a következőnek is.Babakocsi hordozóval+mózessel (Graco) akciósan 70000FT,kiságy 10.000,kókuszmatrac 7500,fenyő komód a ruháknak 26000 sok fiókkal,kád 2000,Pelenkázó (kiságyra tehető)3500Ez idáig 12000 Ft újonnan.Erre jönnek még a kisruhák és a tisztálkodási szerek,kisolló,takaró,stb.20000 Ft-ból így is megáll újonnan minden.Nem vettünk mellszívót,mert ki tudja kell e majd.Már csak a légzésfigyelő van vissza.Amúgy ismerősöktől és családtagoktól úgyis kap az ember kis ruhákat meg ezt azt.Akár a szülinapodra is kérhetsz apróságokat a csöppségnek,de babalátogatóba is mindenki visz majd valamit.Ha az ember mindig arra várna,hogy mindene meglegyen a gyereknek,akkor lehet soha nem szülne.Mindig lehet várni még jobb alkalomra,de nem érdemes.Ezt most nem a kérdezőnek írom,hanem annak,aki szerint gyereket csak jó anyagi körülmények közé lehet szülni.Üdv:egy mára kiírt kismama
2008. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó válaszoló vagyok.Bocsi,véletlenül elírtam.Nem 20.000 Ft-ból,hanem 200.000 Ft ból.
2008. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2008. jún. 18. 17:25
 19/19 anonim ***** válasza:
52%

Ez annyira egyén függő sztem,hogy ki mennyit költ a babára.Mi pl.lehetőségeinkhez mérten megpróbáltuk neki megvenni a legjobb dolgokat amiket gondoltunk,de belekalkuláltuk,hogy tesót is szertnénk neki.Magán dokihoz jártam és a szülésért is fizetni kell,de ez az én döntésem volt,mert nem akartam a saját kerületi khamban szülni..Ez csak vagy 160ezer ahogy számoltuk és akár ,hogy nézem ez is a baba miattvan,de van akit ez nem érdekel és jó neki az sztk-s is.Semmi gond ezzel.Nekünk i kellett alakítani a gyerekszobát,addig amíg volt munkám volt pénzünk is ezekre.Mi is vettünk neki szekrénysort-egyrészt mert mi sem tudtuk volna a ruháit elrakni,másrészt mert igaz úgy indultunk el,hogy veszünk egy komódot rájöttünk kb 20000ezerért egy gagyi komódot vehetünk amibe belefér valéamennyi ruha-utólag nem is férnénk el benne,így meg kb 90000ért akciósan vettünk egy junior szekrénysort.És igaza van az előttem szólónak ez a baba hamar megnő és gyorsan ovis és sulis lesz,ki tudja akkor megengedhetjük e magunknak ezeket és ha most igen,mért ne vegyük meg neki,nem beszélve arról,hogy ez az ő birodalma és hagy tanulja meg rendben tartani majd a dolgait.legyenek azok a játékai és ruhai mindegy.Azt ,hogy kinek mennyi lehetősége van a családból örökölni cuccokat ez nem kiszámítható.Én Pl sosem kérnék senkitől semmit,eszembe sem jutna erre alapzni,de megmondom őszintén nem is szivesen adnék olyannak aki erre vár.Persze amíg miis tervezünk másikat nem is fogjuk tovább adni,de sajnos pont az ismerettségemben van egy pár akik viszont ilyenek és ez nekem nem is tettszik.Igaz félidős a lány de eszük ágában sincs elkezdeni még nézelődni sem,az árak után,pedig sztem sem mindegy,hogy hol veszi meg az ember a dolgokat.Erről eszembe jut az,hogy kinek mit jelent a lehúzás..persze a gyerek eljátszik dióhéjjal meg rongybabával is,de ha megteheted mért ne vegyél neki új szép dolgokat akkor is ha drága,mért kell mindig a sóvárgásra tanítani.Pont az előttem szóló írta,hogy lépést kell tartani a társaival.Félre ne értsd én nem akarom elkényeztetni sőt lesz olyan dolog amit nem is fog megkapni akár csak elvből sem,de egy első babánál sztem felesleges megvonni a dolgokat a józan ész határában.Az meg,hogy kinek mi a felesleges..Pl a mérleg igazuk van az előttem szólóknak,hogy nem muszály ,én sem vettem volna meg,de pl a barátnőmtől kaptam egyet nászajándékba.De ez csak egy dolog-lehet,hogy nem fogom használni de lehet mégis,de pl ott a légzésfigyelő,sokan feleslegesnek tartják.NEkünk egyértelműen az volt a véleményünk ,hogy kell,mi panelban lakunk ráadásul 10diken és nyugati a szoba tehát egész délután idesüt a nap,irtó meleg van hagy ne mondjam közel 40fok.nekünk nincs pénzünk légkondira ,muszály valami megnyugatatás legyen a kicsi körül,hogy nehogy gondd legyen mivel nekik még érzékeny a hőháztartásuk és szegénykém hiába olvasom ,hogy 22-24fokos szoba kelleneneki ha nem tudom megadni,mert az egész lakás fűtve van még a tető is melegít..szval ez megint egyén függő ki mit vesz,lehet valaki kertesházban lakik ,jó hűvös van nyáron és nem muszály nekik a l.figyelő.De pl.ha már vettük a legjobbat vettük meg.angelcare 401es 35ért+pelustartót kaptunk ajándékba hozzá.,de azt eszembe sem lett volna venni egy vödör is elég sztem.NA pl az egy ténylegesen divatos dolog és lehúzás.

Ha pl nem lett volna meg az én kiságyam ami közel 30éves akkor pl nem vettünk volna pelenkázót sem,sztem egy ágyon is meg lehet ezt oldani ez sem muszály,de nem vennék pár ezerért sem kiságyat ,mert hamar kinövi sztem és akkor lecseréled?

Mi babakocsi terén nagyon sokáig filóztunk,használtan nem vennék ilyeneket,ki tudja nincs e valami baja és annyira meg nem olcsók úgy sem sztem.kb 2 hónapig nézelődtünk amíg a bergon mellett döntöttünk,többfunkciós és mindent tud amit egy babához tudni kell sztem.42ből kijött úgy,hogy még tatyót és szúnyoghálót is vettem hozz.Én nemekm monjuk gyanusak az olcsóbb kocsik.Igaz babahordó nincsen ehhez.Szerencsére kaptunk egyet,de amúgy 10körül már van az is.babaruháat az elején én is turiztam,de én magamnak is szeretek turizni és nem azért meg olcsóbb hanem mert tök jó dolgokat ki lehet fogni-ez egy felfogási forma,van aki elítéli..na mindegy aztán rájöttem,hogy a tescosak nagyon jók és olcsóbbra kijön mint a turis és tényleg új és pamut.Én pl 500ftért vettem 3dbosat fehéret,kiegészítőket is lehet jó árban ott venni...namindegy cakkom firc úgy,hogy pl mi nagyon kijártuk,hogy jó árban kapjunk meg mindent sztem egy 300ezer kell hozzá és ebben nincsen benne a doki és nem számoltam még a piperéket,mert azt szülés után váltjuk ki,nem számoltam a saját khzi dolgaimat-amik egyébként ugye nem kellenének.Nekem mondjuk az a véleményem a mellszívóról is stb,hogy mi megvettük igaz kombináltat vettünk orrszívóval,én nem karok ezek után szaladgálni ha esetleg mégis kell.A cumisüveg cumi megint csak alap sztem.Sztem megér anniyt ha ordít a gyerek és berakod a szájába megnyugszik,ha ez nincs otthon lehet egy nagyon kemény estétek lesz..és sztem ezek viszonylag filléres kiadások a babához.Sterilizálóról csa k annyit,hogy nekem anyum is azt mondta hiába főzte a dolgokat ki azért ehhez illő egy új lábast venni,namár az sem olcsó ahogy néztem mert mi is azt akartunk venni,de rájöttünk,hogy 7000ftért vettünk Tommee Tippee-s sterilizálót amihez adtak két 260ml es cumisüveget is-ilyet akartuk amúgy is,szval sztem ha azt veszem 5ezerbe egy nagyobb lábas is belekerült volna...ÉS sztem nem lehet csak arra készülni,hgy majd megveszem ha szükség lesz rá.Én megnyugodtam,hogy mindenün megvan ami kell,pl.úgy néz ki nekünk császár lesz ,mert nem fordult meg a baba még,na most ha vágva vagyok és kell valami akár egy mellszívó,hogy bízzam a férjemre ezeket.Tudom ezek neki is kellemetlen helyzetet okoznának és nem azért mert szégyelli megvenni szó sincsen erről hanem mert fél,hogy nem jót vesz.Szval ezt döntse el mindenki magának,de sztem a 9hónap alatt ha valaki igazán készül az anyaságra akkor fel udod mérni a terepet,hogy neked mi a fontos.Mi pl sokat utazunk nekünkjó az utazóágy,de ha valaki egy évben kb egyszer utazik annak tényleg felesleges sztem is..úgyhogy a300ezer sztem kb az alja ezeknek ,még akkor is ha nem költessz sokat és felesleges dolgokra.És ezért nem egymást kell bántani itt a GYIKen is,hanem elgondolkozni azon,hogy kinek milyen az élete kinek mire van szüksége.De egy jótanács,arra sosem lehet felkészülni,hogy minden jó legyen.Olvastam az előttem szólót,hogy felkészült ,hogy meglegyen minden..én is próbáltam ,nem jött be,pont a munkahely miatt és ez már terhesen történt..de ennek nem itt a helye,de egy pillanat alatt fordult a kocka és igaz,hogy szerencsére meg tudtunk venni a babának most mindent,de ha jól látom most viszont igen kemény idők elé nézünk.Hála az államnak...na mindegy,ez semide tarozik.A tény nem lesz olyan sosem,hogy jó időzítés sztem,mindig lesz valami.37hetes kismama

2008. jún. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!