Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénz mire mindent...

Mennyi pénz mire mindent megvesz az ember a pici születésére?

Figyelt kérdés
Biztos van aki nem nagyon nézegette, meg így nem is tudja megmondani, de úgy kb mennyi az amennyire biztos szükség van?(pénz)
2008. jún. 17. 16:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Hát, egy fél milla mindenképpen szükséges, még akkor is, ha ajándékba kaptok dolgokat. Mi ingyen kaptuk rokonoktól a kiságyat, a babakocsit, autós gyerekülést, a pelenkázóasztalt, egy csomó babaruhát, játékot, de ezen felül is rengeteg pénzt emészt fel egy kisbaba. Havi 10 000 forint csak a pelenka! A legolcsóbb tápszer (mert 4-5 ónaposan már nem elég az anyatej, főleg, ha hamar elapad a tejed) is 4000 forint, és egy hétre elég! Szóval szerintem 500 000 forintnál kevesebbel ne vágjatok neki a projektnek! :P
2008. jún. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%

Szia!


Ha az emberek "fél milla" alatt nem vágnának neki a projektnek, akkor még annál is kevesebb gyerek születne Magyarországon, mint most.

Azok a költségek - pelenka, esetleg tápszer - amit az előttem szóló írt folyamatosan, hónapról hónapra merülnek föl. Azt is írhatta volna, hogy legalább 10 millió, mire felnő a gyerek:)

Szóval egy kezdőcsomagot sokféle képpen össze lehet rakni. Ha költséghatékony szeretnél lenni mindenképpen mozdítsd rá a dologra az összes ismerősöd, rengeteg dolgot lehet kapni, ha csak kölcsön is. A picik úgy is gyorsan nőnek, hamar feleséegessé válnak a ruhák, cipők. Ha nem elég széles az ismeretségi köröd ajánlom, hogy nézz körül vásároban, ahol sokszor hihetetlenül igényes teljes kollekciókat lehet kapni potom áron, mondjuk darabját 100 ft-ér. Ha nagyvárosban élsz mindenkáppen látogasd meg a baba-börzét. Csupa babás dolog, használt, új, jó áron.

Mi néhány dolognál - babakocsi, szoptatós párna textil pelusok, ágynemü - úgy döntöttünk, hogy újat veszünk, aztán ha már nem kell eladjuk és akkor visszajön a használt és az új közti árkülönbség és mégis csak mi használtuk az újat.

További könnyebség, hogy van jó esetben 8 hónapod a készülődésre és ha még nem is kezded el rögtön a vásárlást mondjuk babonából, a pénzt elkezdhetetd gyűjteni egy befőttes üvegben.


Nézz körül jól az interneten, használt ruha üzletekben és meglátod, hogy minden bele fog férni még a szűkös keretbe is.


Mi a születésig kb. 300.000,-Ft-ot költöttünk 8 hónap alatt, de meggyőződésem, hogy kevesebből is ki lehetett volna hozni.


Az én orvosi ellátásom pulsz volt, de ugye az sem feltétlenül muszály.

2008. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%
500.000Ft??Ah de hogy.Kinek hogy.Ha újat veszel persze.ez is olyan mint az esküvö.van aki megússza 200.000böl,van aki még 1milióból sem.jó 200.000re kell számolni.Babakocsi,kiságy,pár ruci,elsö pelusok,babaápolók.Deelözször jobb neki a gyógyszerta´ri,amit fel ír a doki az érze´keny kis böre miatt.Baba hordozó,baba kád.De nyugodtan használtan is lehet venni jó állapotút mindenböl.
2008. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
41%
Márpedig ha mindent ujonnan szeretnétek megvenni akkor még lehet több is. Persze ez is attól függ mennyi pénzetek van rá, Kell venni ugyebár bababútort (kiságy, szekrény, pelenkázó, ágynemü), babakocsit (amihez hordozó is van vagy azt is külön megvenni), ruhákat (még ha kapsz is biztos veszel egy párat és hát ugye a ruhatárat 2-3 havonta cserélni kell) textil pelusok, fürdölepedők, takarók, cumik, cumisüvegek,mellszívó, sterilizáló, cumisüvegmelegítő kiskád, hőmérő, orrszívóporszívó, körömcsipesz. Plussz az "extrák": légzésfigyelő, babamérleg, utazóágy (jó ha van), szoptatóspárna. Úgy hirtelen ennyi jutott eszembe, ez szerintem igenis közel fél millió.
2008. jún. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Úr Isten .Annyi fölösleges dolgot írtatok, olvasni is sok volt.Babamérleg minek?Nem kell mérni állandóan, elég a tanácsadáson 2hetente.Babaszekrény?Gondolom van a lakásba szekrénysor, és nem hiszem hogy nem fér bele a pici holmija.Utazóágy?Soha nem hasznátuk.(pedig kaptunk)Mikor utaztunk mellettem aludt.Azért az 1-2 éjjszakáért kár tízezreket kiadni.De különben nézz körül a tesz-veszen, tudsz tájékozódni, és nagyonsok szép holmit megkaphatsz ott is.
2008. jún. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Szia.

Én még "csak" 22 hetes vagyok,de szép folyamatosan vásárolgattam,mert egyszerre úgysem lett volna pénzünk.(teljesen átlagos keresetűek vagyunk)

Szerintem bármennyit el lehet költeni,ha van rá pénzed,és mindent újonnan veszel,de szerintem felesleges.Érdemes utánajárni a dolgoknak.Ha használtan vennél dolgokat,akkor a www.vatera.hu-t v.a www.teszvesz.hu-n.Nagyon jó dolgokat ki lehet fogni és választék van bőven :-)Én a babaágyat(a nagyobb méretűt 70x140)ami heverővé szedhető,a vaterán vettem kókuszmatraccal együtt 25 ezerért és szinte új(amúgy Brendonos,mert akitől vettem Ő ott vette, 45 matrac nélkül).A hordót akciósan vettük,a babakocsit meg újonnan 20-ért és nem gagyi.Babaruhákat én bababörzén veszek(tem) ill.angol turiban,rengeteget lehet találni jó állapotban(úgyis hamar kinövi)ill.a Tescot szokták ajánlani,ha mindenképpen újat szeretnél.Komplett bababútort én nem veszek,feleslegesnek tartom,inkább veszek olyat,amit majd nagykorában is tud használni pl.lapraszerelt,faszínű stb.A pelenkázót meg megcsinálja a párom, persze nem mindenkinek a párja tudja megcsinálni.Úgyhogy ha ügyesen tudsz vásárolni,szerintem a 200 is nagyon max.Légzésfigyelőt + mérleget lehet kölcsönözni is,a neten találsz kölcsönzőt.Sajnos sok ember nagyon ad a külsőségekre és sokan "kifelé " vásárolnak.Persze senki sem szeretnék megbántani vele.Mindenki a saját pénztárcájához igazodik,v. a józan eszéhez.

2008. jún. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
54%

Az utolsó válaszolóval egyet értek, rengeteg a felesleges dolog.


Én pl. a mérleget, sterilizálót, cumisüvegmelegítőt alapból feleslegesnek tartom (először én is akartam sterilizálót-de kifőzöm a dolgokat, így a legegyszerűbb).

Nekünk adtak kölcsön mérleget a rendelőből-nem is használom! Örülök, hogy azt sem vettem meg.

És még van egy pár dolog amit én felesleges dolgonak tartok (bár itt nem lett felsorolva), pl. szemetes a pelusnak, az a hipermodern...

Nagyon sok babás cucc arról szól, hogyan húzzák le a szülőket, még a "szegényebbeket" is, hiszen senki nem akarja, hogy az Ő gyerekének kevesebb legyen, hiányt szenvedjen. Ezért aztán jól bevásáról-az idő múlásával meg rájön mennyi szemetet vett, és azt a pénzt mennyivel értelmesebb dolgokra költhette volna.

Tudjuk, legjobb üzlet a gyerek.


Ezzel senkit nem akartam bántani, mert én is a vásárlós fajta vagyok-de szerencsére (már második babánál), tudtam húzni egy egészséges határt.

És nem kellett fél millió, szerintem még a fele sem:)(pedig "mindent" meg kellett vennem, mert semmink nem volt).


Én is ajánlom a teszveszt, hidd el-szuper dolgokat, olcsón lehet venni. Nem kell mindenből új (hacsak nem ez a feltett szándék, mert akkor tényleg kell egy vastagabb pénztárca).

2008. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Én voltam az utolsó-az utolsó előttivel értek egyet (közben jött még egy hozzászólás).
2008. jún. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Én pár napon belül szülök, ha minden jól megy és már megvan minden, ami a picinek csak kellhet. Talán tudok hasznos dolgot mondani.

Igen, el lehet költeni milliókat is, de ahogy valaki előttem írta, ha ettől függene a gyerekvállalás, kihalna Magyarország. Mi ajándékba kaptuk használtan a kiságyat, de ha vennünk kellett volna, akkor is 9 ezerért néztünk, bár lehet kapni 50 ezerért is. Pelenkázót nem vettünk, mert iszonyú drágák, inkább vettünk egy klassz komódot, aminek a tetjére raktunk egy kétezer Ft-os pelenkázó lapot, ha már nem kell, levesszük és a komódban minden kis cucc elfér, plusz még akármeddig használható. Babakocsit és hordozót a teszvesz.hu-n szereztük be, előtte megnéztük a boltokban, mi az, amit szeretnénk és célirányosan kerestük. 30ezerből a kocsi és a hordozó is kijött, úgy néz ki, mint az új és minden igényt kielégít, amit akartunk. A ruhák jó részét a bababörzén vettük, 100-300Ft-ért gyönyörű, jó állapotú kis rugikat, amikor itthon kimostam, senki meg nem mondta róluk, hogy nem újak. Bodykat a Tescoban vettem, 3db-os csomagot 800Ft-ért, jó minőségű pamut bodyk. Textilpelusnak 200FT darabja, azt újonnan vettünk 15 db-ot, az eldobható pelusból pedig egyszerre elég 2-3 csomag indulásnak, nem kell egyszerre iszonyú pénzt elkölteni rá. Amúgy lehet találni 30FT/db körüli áron jó minőségű pelust, főleg, ha nyitott szemmel jársz. Sokszor vannak akciók, érdemes ezekre figyelni, de vannak jó minőségű, márkátlan pelusok, bababoltokban darabra adják őket - érdemes vadászni.

Ha nem méregdrága újfajta kiskádat veszel, hanem jó a régi fajta is, amiben még anyukáink fürdettek minket, 1500Ft-ból megúszod. De még állvánnyal együtt is belefér 5 ezerbe (nekem ilyen van). Semmi szükség nincs sterilizálóra - mi is felnőttünk, pedig anyukáink még kifőzték a cumit. A mérleg is felesleges pénzkidobás, a védőnő úgyis rendszeresen megméri a picit. Én biztonságnak vettem 2 cumisüveget, de reményeim szerint szoptatok majd, így nem lesz rájuk szükség. Ha mégis, a párom - valószínűleg a tiéd is teljességgel alkalmas arra, hogy elmenjen a boltba és vegyen. A szoptatási tanácsadó szerint el kell felejteni a mellszívót és hasonlókat, nincs rájuk szükség. De ha mégis úgy érzed, hogy nem bírsz meglenni nélküle, utólag is megvehető, kár beruházni előre, ha azt se tudod, lesz-e rá szükség.

A takarót, rácsvédőt, pelenkázó fölé falvédőt megvarrtam én, mondjuk nem spórolásból, csak kedvtelésből, de ezek nem is olyan horribilis összegek.

Mindent összevetve nem kell halálra ijedni a hatalmas költségektől. Én nem sajnálom azt, aki panaszkodik, hogy 500ezret költött a kisbabára - valószínűleg volt miből, mert ha nem lett volna, nem is költ annyit.

Érdemes minden hónapban venni valamit, akkor nem terheli meg annyira az ember pénztárcáját a vásárlás, mint egyszerre.

Remélem, tudtam segíteni. Boldog babavárást!

2008. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

Már mindent leírtak az előttem szólók, tényleg felesleges lehúzós cuccokat venni. Én mérleget cumisüveget, cumit nem vettem. Bababútort szintén nem. Minek? Jó az akciós komód.. Sima kád a legjobb, a többi nagy kamu, tehát az is csak 2000 Ft. Az első hozzászólónak üzenem, hogy kislányom 4 és fél hónapos és csak anyatejen él és ez így is marad...Tehát nem kell feltétlenül tápszerre sem költeni.

Én annyi mindent kaptam, hogy szülés előtt 65 ezer Ft-ot költöttem, ebben benne volt a párologtató is.

engeteg felesleges dolgot reklámoznak: ebben benne van a légzésfigyelő is.

2008. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!