Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek már nem gyerek?!?

Egy gyerek már nem gyerek?!?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri kisfiam. Mindennél jobban szeretem, bármit megtennék érte, de kizárt, hogy még egyszer szüljek. Ez nem az a szülés utáni "hú, én nem szülök több gyereket" érzés, hanem tudatos. Mikor ezt közlöm másokkal, hogy én nem szeretnék neki kis tesót, először teljesen ledöbbennek, majd elkezdenek győzködni, hogy de, kell még gyerek, egyke gyerek az nem jó. Szóval ha egy gyereked van, akkor az már nem is gyerek?!

Ezt megkaptam már, amikor még csak terhes voltam, pl. a hordozónkra, amikor rokonoknak megmutattuk: ez jó lesz majd a huginak is...Aztán miután megszületett a kisfiam, azóta a 2. kérdése mindenkinek a "hogy vagytok" után, hogy mikor lesz a következő? Már kezdek belefáradni. Miért nem lehet elfogadni, hogy egy gyereket akarok? Nem érzem magam rossz anyának attól, hogy "csak" egy van, de miért bántanak mások emiatt?

Mindemellett le a kalappal azok előtt, akik bevállalnak 2-3-4 gyereket és tisztességben, szeretetben felnevelik őket, na de a másik oldalt miért nem lehet megérteni?!


2009. okt. 1. 15:47
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor fiatal voltam mindig úgy terveztem hogy 2 gyereket akarok.Mert hogy az az ideális,úgy voltunk mi is stb....Aztán mikor meg szültem a fiam rájöttem hogy mekkora felelőség,mennyi munka,mennyi áldozat és persze nem az a fő de azért anyagiakba se olcsó egy gyerek főképp úgy hogy mindenből a legjobbat akarod neki,és évről évre nőnek az igényei.Mondjuk az én fiam amúgy is nagyon nehéz eset.MOst 1 éves de még mindig nem alussza át az éjszakát,állandó foglalkozást igényel,nagyon sok gond volt vele az egy év alatt is,állandóan üvöltött éjjel,nappal,és öröm egy gyerek és imádom is,de be kell vallani nagyon nehéz.Vele legalább is tuti. Na szóval a lényeg hogy még csak pár hónapos voltam amikor meg fogadtam hogy nekem nem kell több gyerek.Bőven elég ez az egy is.Nem hinném hogy ettől rossz ember vagy rossz any lennék,és te se.Számomra is a gyerek az első,próbálom a legnagyobb tisztességbe és szeretetbe nevelni,de attól hogy van egy gyerekem én is itt vagyok és igenis sszámítok magamnak is.Nekem is csak egy életem van.Szép,de nagyon nehéz egy éven vagyok túl,és sokan azt mondják hogy még csak most jön a java (kamasz korszak késöbb stb),és én (lehet érte elítélni) de saját magam miatt (önzőség vagy nem) nem mernék és nem is akarnék már be vállalni több gyereket. Ez az én véleményem,de én is azt mondom hogy a legnagyobb tisztelet aki több gyereket tisztességesen fel tud nevelni.Persze itt ki kell emelni hogy tisztességesen mert sokan szülnek 5-6 gyereket és még el tartani se tudják őket nem hogy tisztességbe fel nevelni....
2009. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

24 és fél évesen szültem, nem tartom magam már túl fiatalnak (persze öregnek sem). :)

Egyik válaszolónak: nem magától a szüléstől félek, a fiamért is megtenném ezt még ezerszer, hanem lelkileg még most sem vagyok igazán túl rajta, a testi fájdalom pedig elmúlik. Pl. ha belenézek a kiskönyvébe és látom az Apgar-ját (5-ös volt) és tudom, az miattam volt, egyszerűen sírva fakadok...Tény, lelki dolgok miatt nem szeretnék elsősorban babát, de mielőtt Ő megszületett, azelőtt is tudtam, én "csak" egy babát szeretnék.

Ha pedig önző lesz, hát istenem, annál nagyobb baja ne legyen az életben! Akkor is az én fiam és szeretni fogom. Két egyke barátnőm is van és egyikről sem mondanám azt, hogy egy picit is önző, bezzeg amelyiknek három testvére is van...szóval szerintem az önzőség nem a testvérek számától függ.

2009. okt. 4. 16:45
 23/23 anonim ***** válasza:
én sem akarok még egyet...
2010. ápr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!