Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek már nem gyerek?!?

Egy gyerek már nem gyerek?!?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri kisfiam. Mindennél jobban szeretem, bármit megtennék érte, de kizárt, hogy még egyszer szüljek. Ez nem az a szülés utáni "hú, én nem szülök több gyereket" érzés, hanem tudatos. Mikor ezt közlöm másokkal, hogy én nem szeretnék neki kis tesót, először teljesen ledöbbennek, majd elkezdenek győzködni, hogy de, kell még gyerek, egyke gyerek az nem jó. Szóval ha egy gyereked van, akkor az már nem is gyerek?!

Ezt megkaptam már, amikor még csak terhes voltam, pl. a hordozónkra, amikor rokonoknak megmutattuk: ez jó lesz majd a huginak is...Aztán miután megszületett a kisfiam, azóta a 2. kérdése mindenkinek a "hogy vagytok" után, hogy mikor lesz a következő? Már kezdek belefáradni. Miért nem lehet elfogadni, hogy egy gyereket akarok? Nem érzem magam rossz anyának attól, hogy "csak" egy van, de miért bántanak mások emiatt?

Mindemellett le a kalappal azok előtt, akik bevállalnak 2-3-4 gyereket és tisztességben, szeretetben felnevelik őket, na de a másik oldalt miért nem lehet megérteni?!


2009. okt. 1. 15:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
91%

Én hiszek abban, hogy mindekinek jobb, ha van testvér, sokmindenben sokkal jobb, többmintent megatnul a gyerek már kiskorban. Na meg ha mindenki egyet szülnei kihalnánk idővel...

De ettől függetlenül a te döntésed, hogy mit hogy teszel, de soha ne mond, hogy soha.. :-.))

2009. okt. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzáállásodat! Más a véleményed, de elfogadod az enyémet, miért nem tudják ezt mások is megtenni...
2009. okt. 1. 15:54
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel én is így vagyok, hogy állandóan ezt kapom. Pedig én sem akarok még egyet szülni. Mi 4-en vagyunk tesók, ami nagyon jó, összetartunk, számíthatunk egymásra, nagyon jó dolog mikor anyukáméknál összejövünk. A férjem egyedül van, gyakorlatilag neki is az én családom a családja. Először nem tudta mi az hogy osztozkodni, hiszen neki sohasem kellett. És ez csak egy a sok közül. Nekem 1 lányom van, ezeket az ismérveket mind ismerem hiszen mindkét végletet látom, mégis azt mondom, hogy nem akarok még egyet, inkább egyke marad.
2009. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Az kiabál általában akinek a háza ég. Ma ez a divat, hogy a második kérdés "kistesó". Én már nem szülhetek többet, pedig nagyon szeretnék, de amikor megkérdezik, azt válaszolom, hogy majd.., még nem tudjuk mikor. És vissza kérdezek: Nálatok a 3. 4. mikor jön? :)

Nem fogok magyarázkodni, és Te sem tedd. A Te életed, döntésed, ha így látod jónak akkor más ne szóljon bele, és nem mondjon véleményt. SZüljön magának mindenki annyit amennyit akar, és amennyit fel tud nevelni. Tőlem pont mindig az kérdezi meg aki segélyből él 3 gyerkőccel, ezzel nincs is semmi gond, de ha a mai álláspont marad, elveszik a segélyt...., ne én erre nem alapozok, mert a mostani jövedelemből is csak vegetálunk. Úgyhogy ha szülhetnék is, nem merném bevállalni. De ez maradjon "kettőnk közt".

2009. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy nekik, hány gyereketek lesz! Csak ez olyan jópofa kérdésnek tűnik. Mindenkitől mindenki ezt kérdi. Vedd úgy, mint a hogyvagy? miújság? kérdéseket! Egyszerű udvariassági formula!

Nem a "sohasem" a válasz rá, hanem a "az a jövő titka"

Meglátjuk, stb. És válts témát. Végül is, ezt nem velük kell megvitatnod.

És nem hazudsz, hiszen te se tudhatod, mit hoz a jövő, ugye, bármi lehet, nem vagyunk jósok.

A szándékodat elég a férjeddel megbeszélned, és ennyi!

2009. okt. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Lehet, te a saját életedet úgy képzelted el, hogy csak 1 gyereked legyen, de a gyerekednek sokkal jobb lenne, ha lenne testvére is!


Nekem több "egyke" osztálytársam ill. ismerősöm volt már, sőt a férjem is "egyke", egészen mások, mint akiknek volt testvérük!!!


Én megszoktam, hogy minden falatot, örömet, bánatot, játékot, stb. megosszak a testvéremmel, el sem tudnám képzelni, hogy 1 tábla csokit egyedül befaljak, mindig előbb körbenézek, hogy a jelenlevőket körbekínálhassam!


Sajnos, a férjemen is tapasztalom, hogy benne van a "csakénszámítok", nehezen tudta azt is megszokni, hogy a gyerekeink születése után nem CSAK ŐT szolgálom ki, hanem elsősorban a gyerekeket!


Pont emiatt voltam én is azon, hogy legalább 2 gyerekünk legyen : egy testvér semmivel nem pótolható! :D

Úgy nevelem a gyerekeimet, hogy szeressék a testvérüket (ezt is tanulni kell!), mert egész életükben elsősorban egymásra számíthatnak majd.

Ha mi már nem leszünk, nem maradnak egyedül, lesznek majd egymásnak!


Nem tudom, neked van-e testvéred, de én pl. a bátyámtól nagyon sok mindent tanultam gyerekkoromban, például bunyózni is ő tanított meg, vagy mikor ő tanult, akkor én mellette figyeltem és előbb megtanultam ezt+azt, mint ahogy a sulimban vettük volna, mire oda került a sor, nekem már ismerős volt az a vers, vagy az az ország...


Szerintem ne a magad érdekeit nézd, hanem a gyerekedét, akit imádsz : nem lenne NEKI jó, ha 30 év múlva számíthatna a testvérére, mikor ti már nem lesztek?!


Szerintem a többi ember is így gondolja, ezért döbbenhetnek meg, hogy te elzárkózol a lehetőség elől.


Ha nem akarod önző, magánakvaló emberré nevelni a kisfiad (feltételem, hogy nem!), akkor ne ítéld magányra!

2009. okt. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

nem írod, hogy van-e tesód. nekem van, és valóban pótolhatatlan sokszor, de vannak nagyon rossz napok.

semmi baja nem lesz a kicsidnek ha egyedül nő fel szeretetben, békében. ugyanolyan egészséges lesz mint a tesósak. és egyetértek egy korábbi válaszolóval, térj a válasz elől, vagy vágd hozzá, hogy mi közöd hozzá.

2009. okt. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

Tényleg messziről lerí egy gyerekről, ha egyke, én tanár vagyok, egyből tudom, hogy kinek nincs tesója. Jobban be tud majd illeszkedni a társadalomba, ha van tesója, meg kell neki tanulni, hogy nem ő a világ közepe.

Ezzel együtt manapság egyre több olyan pár van, aki úgy gondolja, hogy 1 gyerek elég, mert neki legalább mindent meg tudsz adni. A férjem is így gondolta eleinte, de szerencsére meg tudtam győzni. Nem biztos, hogy az anyagi javaktól lesz valakinek boldog gyermekkora. Sőt, annál önzőbb lesz.

De egyébként ezt tényleg nem idegenekkel kéne megvitatni, hanem a férjeddel. Ha megkérdezik, mondd azt, hogy majd meglátjuk.

2009. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%

tudom, hogy most jön a lepontozás, de akkor is leírom, mivel ilyen is van:

nekem van egy testvérem, akivel se gyerekkoromban, se most nem jó a visszonyom. Kicsiként nem éreztem, de most már látom, hogy féltékeny mindenkire, akinek egy picit jobb, mint neki. Soha nem játszott velem, ha együtt mentünk az iskolába, nem mutatkozhatta mellette, nehogy valaki megtudja, hogy tesók vagyunk.

Nekünk is csak egy fiunk van - nem tervezünk neki kistesót. Igen, biztos, hogy jobban el lesz kényesztetve, de remélem, hogy neki is lesz egy olyan jó barátnője, mint nekem, aki gyerekkorom óta mellettem van jóban rosszban!!!!

2009. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! Igazából nem elsősorban anyagi okokból nem szeretnék több babát, bár nem mondanám, hogy felvet minket a pénz.

Van nővérem és a családban/ rokonoknál szinte mindenhol csak a marakodás, veszekedés megy a testvérek között. Ez az egyik ok, a másik pedig, hogy a szülés rettenetesen hazavágott (nem testileg, lelkileg).

Párom egyetért velem, mondjuk néha elcsábul, amikor sógornőmékhez megyünk babázni, hogy milyen jó lenne egy kislány, de mire hazaérünk, lehiggad. :)

Azért rossz ez így, mert őszinte embernek tartom magam és talán tényleg ez volt a baj. Pedig csak annyit szeretnék, hogy tiszteletben tartsák a döntésemet.

2009. okt. 2. 08:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!