Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyerek már nem gyerek?!?

Egy gyerek már nem gyerek?!?

Figyelt kérdés

Van egy tündéri kisfiam. Mindennél jobban szeretem, bármit megtennék érte, de kizárt, hogy még egyszer szüljek. Ez nem az a szülés utáni "hú, én nem szülök több gyereket" érzés, hanem tudatos. Mikor ezt közlöm másokkal, hogy én nem szeretnék neki kis tesót, először teljesen ledöbbennek, majd elkezdenek győzködni, hogy de, kell még gyerek, egyke gyerek az nem jó. Szóval ha egy gyereked van, akkor az már nem is gyerek?!

Ezt megkaptam már, amikor még csak terhes voltam, pl. a hordozónkra, amikor rokonoknak megmutattuk: ez jó lesz majd a huginak is...Aztán miután megszületett a kisfiam, azóta a 2. kérdése mindenkinek a "hogy vagytok" után, hogy mikor lesz a következő? Már kezdek belefáradni. Miért nem lehet elfogadni, hogy egy gyereket akarok? Nem érzem magam rossz anyának attól, hogy "csak" egy van, de miért bántanak mások emiatt?

Mindemellett le a kalappal azok előtt, akik bevállalnak 2-3-4 gyereket és tisztességben, szeretetben felnevelik őket, na de a másik oldalt miért nem lehet megérteni?!


2009. okt. 1. 15:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
75%
reagálás a pedagógus hozzászólónak: nem minden egyke önző. az egyik legkedvesebb barátnőm is egyetlen gyerek, mégis nagyon rendes mindenkivel, soha semmi önzőség nem volt benne. pedig gazdagok is a szülei, és mindent megkap, mégse zsarnokoskodik, meg semmi ilyesmi. tökre idegesítő ez a zsarnokos egykés-téma!
2009. okt. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
75%

Én egyke vagyok a páromnak van egy öccse. Én mindenkivel megosztom az utólsó falatomat, pénezemet bármit a világon, ő azonnal befal mindent mert ilyen típus. Az öccsével rossz a kapcsolata sosem volt jó. A szüleitől sosem kapott szeretetet. Egyszerűen csak úgy volt.. Nagyon jó ember egyébként. Rólam mindenki azt mondja jó szívű vagyok és segítőkész. Ami egyébként igaz is. Nem vagyok nagyképű de tisztában vagyok az adottságaimmal mind a pozitív mind a negatív oldalról értve. Egyetlen csodálatos kislányunk van és már akkor tudtuk hogy csak egyet szeretnénk amikor még csak terveztük a babát. Nincs már senink amúgy tehát ez is egy ok mert nehéz lesz majd megoldani a szünidőket, a betetes időszakokat, de alapvetően nem vet fel minket a pénz sem és sokakkal ellentétben nem segélyeken szeretnénk felnevelni a gyerekünket. Igyekszünk neki megadni mindent ami nem csak anyagi dolgokban merül ki természetesen, de az sem elhanyagolható. Egy gyereket könnyebben finanszírozunk majd ha külföldre kell mennie a tanulámnyai miatt például. A másodiknak már nem biztos hogy tudnánk ezt biztosítani stb... Ez csak egy példa volt. A lényeg mi így látjuk jónak és nem érdekel más véleménye! Engem anyukám egyedül nevelt fel és mégsem unatkoztam soha, és nem vinnyogtam semmiért. Normális gyermek voltam és felnőttnek is az vagyok. Nem vagyok önző és követelző sőt még irígy sem. Megelégszem azzal amink van. Vannak és voltak is mindíg igaz barátaim akiket testvérként szeretek a mai napig. Az már csak hab a tortán hogy a terhesség olyan betegségeket okozott nálam amik miatt egyébként sem szülhetek többet. Én is eljátszottam már a gondolattal, hogy milyen jó volna újra babázni, de én mindíg észérvek alapján cselekszem. Ezért akkor sem szülnék többet ha lehetne.

Neked pedig azt tanácsolom, hogy ne foglalkozz mások mit gondolnak, mert ez a ti életetek. Egykén is szuper az élet hidd el. Soha semmiben nem volt hiányérzetem és soha nem éreztem azt hogy milyen jó lenne egy kistesó. Elfoglaltam magam mindíg és rengeteg közös programunk volt a barátainkkal. Amíg kicsi voltam addig anyukám minden hétvégén meghívta a barátaimat. Készített néhány szendvicset sütött finom sütiket és miénk volt az egész lakás. Szerettek is hozzánk járni a gyerkőcök akiknek megjegyzem kivétel nélkül volt testvérük. Úgyhogy nyugodj meg. Semmivel nem lesz kevesebb a te gyeremeked és semmiről nem fog lemaradni sem amiért egykén fog felnőni. A "kedves" tanárnő pedig ne azt állapítsa meg első ránézésre egy gyerekről hogy egyke e vagy sem mert ez nem az ő feladata. Inkább arra tanítsa meg a gyerkeket amire kell. Régen PEDAGÓGUSOK voltak akikre felnéztünk, akik életbölcsességeket adtak nekünk útravalóul egy életre valót, ma még írni és olvasni is képtelenek megtanítani a gyermekeinket (tisztelet a kivételnek), és vagy mi tanulunk otthon velük hogy legyen is valaki belőlük, vagy senki....

Tehát válaszolj kitérően ha rákérdez valaki, ahogy az telőttem írta valaki, mert ez amúgy is magánügy. Sok boldogságot az EGYETLEN, de ugyan annyit érő gyermekedhez mint akinek sok van. Én amúgy őket is tisztelem kivéve a kissebbségi szülőket akik nem a gyeremeknevelés öröme miatt szaporodnak hanem anyagi érdekekből és közben nyomorúságban tengetik későbbi bűnoző palántáikat....

Most pedig jöhet a lepontozás.

2009. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

Az én férjem is egyke, mégis nagyon rendes hapsi, igaz, hogy saját magán kívül mindenkit hülyének néz :o)

Nem lehet, hogy azért botránkoznak meg annyira, mert esetleg még fiatal vagy ahhoz, hogy ilyet mondj? Huszonpár évesen még túl elhamarkodottnak tűnhet ilyesmit kijelenteni.

Ha te így szeretnéd, akkor senkinek semmi köze hozzá. Igaz, én nagy család párti vagyok, bár a párommal még vitázunk, hogy 2, vagy 3 gyerekünk legyen (3 lesz), el sem tudnám magam képzelni egyetlen gyerekkel, de persze embere válogatja, és, ahogy már mondtam: senkinek semmi köze nincs a te döntésedhez.


24 hetes pocis

2009. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%

Szia, mintha csak én írtam volna a kérdést! 37 éves vagyok most született első kisbabám (2,5 hós) mindenki azt kérdi tőlem na és mikor jön a következő? Még össze sem varrtak!!! ...és igen nekem is nagyon rossz volt a szülés ez a fő ok. Persze mindenki azt mondja majd elfelejtem, meg csak kényes vagyok de én tudom, hogy nem.

Elöször mérgelődtem ezen a kérdésen de most már, mint előttem sokan írták én is azt felelem, majd meglátjuk...ki tudja? stb.

2009. okt. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj de a legutóbbi válaszodból az szűrődik le hogy félsz és ezt le is írod.

Félsz a szüléstől mert igenis megviselt.És félsz az újabb családi vitáktól.Hidd el ez máshol is így van és a viták egy gyerekkel is kialakulnak.Én csak attól félek hogy nem most de ezt egyszer megfogod bánni hogy nem mertél újra belevágni!!!!!

2009. okt. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a kommenteket.


En is ugyan igy vagyok mint te! 12 eves a lanyom, es meg most is ugy gondolom, hogy egy gyerek boven eleg. De az ismerosok feszt nyaggatnak, meg a rokonok! :(

32/N

2009. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
78%

Szia, szerintem az emeberekben alapból az van hogy amikor egy pár babát szeretne, akkor biztos akarnak fiút is meg lányt is hiszen mind a kettőnek meg van a maga varázsa, és ugye az máris kettő gyerek. A másik meg ha egészségesek vagytok, szeretitek egymást, örömötöket lelitek a gyermeketekben, akkor az ember szintén azt feltételezi hogy biztos szeretnétek még többször átélni ezt az örömöt. Én is a nagycsalád pártiak közé tartozom, 3 hete született a kislányom, de szeretnék még legalább egy fiút is. És bár a szülés elég kemény volt, de az élmény hogy kisbabánk született semmihez sem fogható! 2 testvérrel nőttem fel, voltak civakodós kemény időszakok, de ugyanannyi élmény és öröm is. Nem tudnám elképzelni milyen lett volna egykén, mostanra pedig nagyon jól kijövök a bátyámmal, sokat segítünk egymásnak és sok programunk van együtt. Sajnos a másik testvérem 24 évesen meghalt, és nem tudom mi lett volna a szüleimmel ha csak ő lett volna nekik egyke gyermek...

Nem vagy rossz anya attól hogy "csak" egy gyereked van, különbözőek vagyunk de nem ez határozza meg hogy jó vagy rossz emberek vagyunk-e. Van aki arra vágyik hogy sokan legyenek a családban, van aki egy gyerekre akar koncentrálni, van akinek meg csak egy lehet. Aki akár egy gyermeket is tisztességben szeretetben értékes embernek felnevel, az máris csodálatos és tiszteletre méltó dolgot tett! Azért még ne fogadj arra hogy nem lesz több gyereked, nem tudhatod mit hoz az élet!

3 hetes kislány anyukája

2009. okt. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, noha én is a testvérek pártján vagyok. Nekünk is van egy csodás kisfiunk, és már próbálkozunk a kistesóval, de ha nem sikerül, akkor is boldog, egészséges gyermeknek neveljük a fiunkat. Szerintem senkinek nincs beleszólása abba, hogy hány gyereket vállalsz, ez elsősorban a te, másodsorban a férjed döntése. Különösen igaz ez akkor, ha a szülés, ahogy írtad "hazavágott". Nekem életem legszebb csodája volt, holott sajnos császárral szültem, de még így is szeretném újra átélni. Emellett a húgom a legjobb barátnőm és a családban a többi testvér-kapcsolat is nagyon jó és szoros. De ez az én szerencsém. Kívánom, hogy el tudd engedni a teljesen jogtalan megjegyzéseket a füled mellett és szeretetben, egészségben neveld fel a fiad!
2009. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon vártam testvérre, és 8 éves voltam, amikor véletlenül jött össze a szüleimnek. Nagyon boldog voltam. Én abban hiszek, hogy jobb egy gyereknek ha van testvére. De nem azért mert úgy gondolom, hogy egy "egyke" önző lesz, meg stb. Ez szerintem inkább nevelés kérdése. Valóban tiszteletben kell tartani a döntésedet másoknak. Viszont szerintem nem biztos, hogy feltétlenül bántani akarnak, amikor megkérdezik, hogy mikor jön a következő.. Ez olyan természetes kérdés, én is volt már, hogy megkérdeztem valakitől, és nem gondoltam volna, hogy ezzel megbántom. Mostmár azért vigyázni fogok, mert lehet, hogy ez egy kényes kérdés, mindenesetre nem akartam megbántani senkit.
2009. okt. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
56%
Ez ugyanolyan borzalmas lehet, mint amikor rajtam kérték számon 9 hónapos terhesen, hogy minek szülöm meg a hatodikat...
2009. okt. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!