Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem hajlandó? Hogyan...

Miért nem hajlandó? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem hajlandó megenni a főzelékeket az én kicsi fiam aki 8hónapos. Csináltam főtt répát hússal és almával, mert eddig mindent csak almával evett meg, aztán csináltam alma nélkül, aztán csináltam cukkínit burgonyával hússal, de olyan mintha valami utóíz nem tetszene neki, ökölődik a 4.kanál után. Eddig elég szépen evett. Most ha éhes akkor sem eszi meg, tegnap például egész nap nem akart enni a főzelékből,csak pár kanállal, hiába nem adtam mást, de este 6kor már muszáj volt adni neki valamit, éhen azért nem maradhat... Miként csináljam hogy megegye?
2009. okt. 1. 15:29
 1/5 anonim ***** válasza:
bÉbiételt adtál már neki? Lehet ,hogy amit te főzöl, az állaga nem tetszik neki. Elég híg és pépes? Vagy ha van több foga, darabos esetleg?
2009. okt. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a bébiételeket egyenesen utálja, csak a gyümölcsöket eszi meg belőle. Foga még nincs, azzal le vagyunk maradva. Csináltam már többféle "higításban" de valamiért nem kell neki. Arra gondoltam hogy talán nem jó az összeállítás vagy az arányok.
2009. okt. 1. 15:42
 3/5 anonim ***** válasza:

VAgy simán nem erre van szüksége...

ne erőltesd, ha nem kell neki, nem kell neki, csak megutáltatod vele az evést...

Adj neki olyat, amit megeszik, ha ez cici, vagy tápszer, akkor azt.

2009. okt. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Tápszert eszik? Ha igen próbáld meg neki főzelékes cumisüvegből adni jó hígítsd fel tápival, hgoy hozzá szokjon az ízekhez. Teszel bele neki valami fúszert? Én pici tengeri sót tettem bele még a bébi ételbe is és úgy megeszi. Nem sokat, csakhogy íze legyen. Biztos lepontoznak, de azt én sem enném meg aminek nincs íze. VIszont amióta teszek egy kis fűszert azóta mindent megeszik.
2009. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kislányom 7 hónapos és 1 hetes. Szintén csak a gyümölcsös főzelékeket eszi meg, de amit én készítek neki, azt nem.

Azt mondta a védőnő, ne erőltessem, adjam neki azt. Majd pár hét múlva próbáljam meg neki újra.

Addig eszik almapürét csirkehússal, alma-banánpürét pulykával, körte-barack-csirkehúst felváltva. :)

2009. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!