Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 1 évesen nem hajland...

Kislányom 1 évesen nem hajlandó rágni, milyen darabossal próbálkozzak, ami nem akad meg a torkán és hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Babapiskóta, keksz, kifli, banán, alma nagyon kizárva... Nem rág, csak egyből nyel. :(

Túró rudi jó ötlet? Tanácstalan vagyok :S

Köszönöm a segítséget.

(Olyan kellene, amiből ha egy nagyobb darabot leszakít hirtelen, akkor nem akad meg)!


2010. máj. 18. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom is egy éves. Én a banánnal kezdtem. Nem turmixoltam, hanem villával törtem össze. Darabos is így és ha nyeli nem "kaparja" a torkát, csúszik egyből. Nálunk bejött. Aztán lehet az almával is így, nem turmixolod, hanem reszeled, majd mehet bele darabokban babapiskóta, ami végülis beleázik.

Remélem tudtam kicsit segíteni.

2010. máj. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány foga van? Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem kell ezt erőltetni, amíg nincs őrlőfoga. Van amelyik gyerek már pár foggal rág, meg az ínyével is. Az enyém sem rágott még 1 évesen.
2010. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam is nemsokára 1 éves lesz, de még ő sem eszik túl sok darabos ételt. Én a banánnal kezdtem, pici darabokat csipkedtem belőle és úgy adtam a szájába. A következő ami bejött, pici kenyér vagy zsemle falatkákat megvajaztam és szintén a szájába adtam. Most már csak eléteszem és egyedül megeszegeti a tányérjáról, ügyesen felcsipegeti. Kapott már a kezébe babapiskótát, babakekszet de nem érdekli, állandóan ledobálja. A főzelékeket még mindig turmixolom neki, nem teljesen simára, apró darabosra, de ha kicsit nagyobb darabot talál benne, meg akar tőle fulladni. Ja, még csak 2 foga van alul, most jön a felső kettő. A védőnő is azt mondta, hogy nem kell siettetni a dolgot, főleg nem addig amíg ilyen kevés foga van.
2010. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat!

2 foga van alul, ami teljesen kint van, 1 pedig félig, felül pedig 4 van, de még csak pár mm van kint belőlük :)

Többek között ez a banáncsipegetés is jó ötletnek tűnik, azt hiszem ezzel kezdem, de lelkileg fel kell készülnöm, mert nagyon bennem van a félsz - egy múltkori "eset" miatt, viszont azt is tudom, hogy nem halogathatom a dolgot időtlen - időkig.

Egyébként "darabosabbat" csak úgy eszik ,pl. rizs, hogy össze van keverve gyümölcspéppel.

De akkor ugye a babán biztosan lecsúszik ? Mekkora pici darab legyen?

Bocsi, hogy itt akadékoskodok, de sajna nem véletlenül :S

2010. máj. 18. 22:14
 5/8 A kérdező kommentje:
És 2. válaszoló, Te is megnyugtattál picit: miszerint nem kell erőltetni sem,az őrlők még nincsenek kint. Igazából az a probléma, hogy nagyon mohó, ha tudna az ínyével rágni, akkor sem tenné, csak nyelne.
2010. máj. 18. 22:17
 6/8 anonim ***** válasza:
van ojyn babakeksz (kicsit drága) amit ha lehap és nem rág elolvad mi azzal probálkozunk, vagy kiflit adok a kezébe azt imádja majszolgatni. a darabosat nem eszi meg a lányom sem de nem eröltetem. ha van foga akkor mindenféleképp adj a kezébe valami rágnivalot de csak felügyelet alatt.
2010. máj. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Én is próbáltam a babakekszet, szerintem a Hipp-re gondolt az előttem szóló anyuka. Szörnyű volt...nem olvad, csak törik és éles... és fuldoklás a vége.

Az enyémnek 4 foga, de szépen boldogul a kiflivel is. Amúgy persze nálunk is vannak ilyen "rágós gondok".

Van még egy ötletem: a kukoricapehely, amit én csak kukónak hívok, de tudod szerintem, mire gondolok. Az tényleg elolvad a szájában , de kicsit rágcsálhatja is. Próbáld meg!

2010. máj. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok ma adtam neki banánt, kicsi darabokra trancsírozva. Az elsőtől köhögött, de lecsúszott neki, de a többi falatot sem rágta, csak nyelte :((((

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

2010. máj. 19. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!