Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnam le 14...

Hogyan szoktathatnam le 14 honapos fiam az ejszakai ivasrol?

Figyelt kérdés
Ejjel 5x6xebred es iszik pedig jol lakot vacsorara es tejet is iszik elalvas elott?Masnal van/volt ilyen gond?mit tett?
2009. szept. 30. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem majd magától leszokik,az enyém is ezt csinálta.Most 17 hós de még mindig felkel 1-2 szer inni.Ritka amikor végigalussza az éjszakát.Sok türelmet,kitartást:-)
2009. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha eszik rendesen napkozben, es vacsorazik is eleget, akkor nem lenne oka arra, hogy ehes legyen ejszaka. En szoptattam a kislanyomat 1 evig, es mar 4 honaposan nem jartam at hozza ejszaka. Minden gyerek fent van 4x-5x ejszaka, (mint ahogy a felnotek sem egyhuzamban alusszak at az ejszakat,) de ez nem jelenti feltetlenul azt, hogy ehes mikor felebred, vagy felsir. En egesz egyszeruen hagytam, hogy visszaaludjon, anelkul, hogy megszoptattam volna, vagy teaztattam volna. Az 5 honapos kisfiammal is ugyan ez a helyzet. Hallom, amikor randalirozik ejjelente, de 5-10 perc mulva visszaalszik. Rendesen gyarapodik a sulya, tehat "ehen nem fog halni".

Estere adj neki olyan tapszert, ami kifejezetten ehes babaknak, vagy ejszakara valo (Hipp, Milupa). Ez nagyon tomeny, es tenyleg jol laktatja a kis pocakjat. Ha pedig ezutan is fent van, akkor valami mas az oka (pl foga, vagy fazik...?) nem az ehseg, de a tejet elfogadja, mert az megnyugtatja.

Sok sikert, es jo babazast!

2009. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor iszik, ha hagyod neki.

Döntsd el, hogy mától nincs ivás, és mikor lerakod a kicsit, mondd el neki, hogy mától reggelig alszunk, és éjjel nincs ivás. He felkekl, mond el neki, hogy mától nem kapsz inni, aludj szépen tovább, és hagyd ott. Ha sír, 5 percenként menj be hozzá és ezt ismételd meg a sötétben,lámpa nélkül, odahajolva, de nem hozzáérve addig, amgíg vissza nem alszik, annyiszor, ahányszor felkel. 4 nap és nem fog inni kérni...

Aludj jól, gyermekem c könyv, nekünk bevált erre is.

2009. okt. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Mi is ezt játszottuk, aztán 18 hónaposan elkezdte elhagyni az éjszakai ivásokat.Most 20 hónapos és már csak ritkán ébred fel hajnalban egy pici vizet inni.

2009. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!