Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktathatnám le...

Hogyan szoktathatnám le babámat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám, tápszeres.Nem azzal van bajom, hogy éjjel is eszik, hanem azzal, hogy napközben (szerintem) emiatt alig eszik valamit.Éjjel óriási adagokat benyom, nappal viszont alig tudok lenyomni a torkán gyümölcsöt, főzeléket.100-nál feladjuk a közdelmet.Nagyon változatosan főzök neki.A desszerteket is mindig variálom.

Próbáltam már azt, hogy tápszer, utána víz.Csökkenteni a tápszert, növelni a víz mennyiségét.Hát ordítás lett a vége.Próbáltam este nagyon laktatót adni, de az sem használ.

Megnyugtatni sem sikerül.Ha simizem, még fel is áll.Ha kiveszem?Rázendít.Még sétálnék is vele, de nem hagyja.Üvölt, eltol magától.

Én kibírnám az éjszakai sírást, de apa mindig szól, hogy adjak már neki, mert nem tud aludni, és hajnalban kel.

Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 9. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki. Valamiért megborult a bioritmusa, de ez idővel helyreáll. Én nem törődnék vele, ha téged nem zavar hogy éjjel fel kell hozzá kelj, etesd meg. Esetleg azzal próbálkozhatnál, hogy későn vacsiztatod, mondjuk 10 körül, jól kiéheztetve, és hatalmas adagot adsz neki, aztán hátha egyszer kihúzza reggelig :)
2010. jún. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Már 3-4 hómaposan le kellett volna szoktatni az éjszakai evésről. Nem értem,hogy ez ma miért lett divat? A baba gyomrának sem jó,hogy nem tud pihenni,és a baba sem.

Este lakjon jól valami tápláló kajával,éjjel pedig csak teát,vagy vizet kapjon. Ne vedd fel,akkor sem ha hisztizik. Néhány nap után átalussza majd az éjszakát.

Az csak mese,hogy majd megváltozik. Még hónapokig vagy akár kétéves koráig is felfog minden éjjel kelni.

3 gyerekes anyuka.

2010. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Dokimami.hu-n a legutolsó cikknek pont ez a témája. Szerintem választ találsz a kérdésedre.
2010. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is ki kéne bírni pár napig, hogy később jobb legyen. Adj neki vizet éjszaka, ha sír akkor se etesd meg. Másnap mindjárt nem kell majd küzdeni, hogy rendesen egyen főzeléket, mert nem éjszaka lakik jól, és jó éhes lesz! Kezd el hétvégén a szoktatást, akkor apának sem kell korán kelnie, vagy nem tud pár nap szabit kivenni? Ezt egyszer úgyis végig kell csinálni..
2010. jún. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Második!

Ha a Te babádnak kellett volna fél évig egy speciális tápszeren élnie (egy öröklött betegség miatt), amitől egyáltalán nem lakott jó, akkor nem írnál ilyeneket!


A dokimamit már el is olvastam.Sorban kipróbálom a tanácsait!


Sajnos apa minden hétvégén dolgozik.Szabi nincs, mert a többi munkatársát kirugták.


Köszönöm a válaszokat!

2010. jún. 9. 18:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!