Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktathatnám le 10...

Hogy szoktathatnám le 10 hónapos kislányomat az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
Minden éjszaka ugyanabban az időben felébred, és csak akkor hajlandó visszaaludni, ha megszoptatom. Ha nem, hanem máshogyan próbálom megnyugtatni, akkor addig sír, amíg nem szopizhat. Biztos vagyok benne, hogy nem éhes, szerintem már csak megszokásból csinálja.
2010. aug. 24. 10:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Senkinek nincs ötlete????
2010. aug. 24. 11:26
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én erről a Suttogóban olvastam. Nem tudom hiszel-e benne, de talán egy próbát megér. Én nem próbáltam mert még nem volt rá szükség. Ha minden éjjel ugyanabban az időben ébred az már egy rossz szokás és nem éhes. Ebben igazad van. Erre az "ébredj, hogy alhass" technikát alkalmazza, ami annyit jelent röviden, hogy egy órával azelőtt hogy magától felébredne, felköltöd. Beállítod magadnak az órát. Persze ez nem azt jelenti hogy felrázod teljesen éber állapotba, csak úgy félálomba, talán a szeme is kinyílik egy pillanatra de vissza is alszik. Mivel megvolt az éjjeli ébredése, talán nem kel fel egy óra múlva is. Ezt 3 éjjelen át meg kell csinálni akkor is ha már az első nap nem kel fel. Próbáld ki, nincs vesztenivalód! Sok sikert hozzá!!!
2010. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok. Ha kipróbálod, megírod hogy működik-e. Kíváncsi vagyok rá! Köszi
2010. aug. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi, hogy válaszoltál, de ezt a módszert azt hiszem, nem fogom kipróbálni. Olvastam én is, és nekem nem szimpatikus. (Nemcsak ez, a módszer többi eleme sem, szerintem nem egy bababarát módszer.) Eszem ágában sincs felkelteni, ha magától nem ébred, főleg, hogy a kislányomnál nem nagyon van olyan, hogy éppenhogy megébred, vagy felébred, vagy nem. Szóval ki nem próbálom, de azért köszi, hogy próbáltál segíteni!
2010. aug. 24. 11:52
 5/14 anonim ***** válasza:
Ne akard leszoktatni, biztos oka van annak, hogy felébred és addig örülj amíg szopizik.
2010. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, biztos oka van, hogy felébred, leginkább a megszokás. Ebben 100%-ig biztos vagyok. Nem arról van szó, hogy nem örülök, hogy szopizik, csak arról, hogy ha jó ideig végigaludta az éjszakát, akkor így, egyéves korához közeledve is ildomos lenne. Neki is jobb lenne, és igen, bevallom, nekem is. Nem kioktató válaszokat várok, hanem tanácsokat, ha járt már valaki hasonló cipőben, hogy oldotta meg.
2010. aug. 24. 16:02
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia, ugyanez volt nekünk is, cumiztok? Mi nem cumiztunk, mindig csak cici ment. Aztán egyik éjjel, beraktam a szájába a cumit (1 hónapos kora óta nem cumizott) és elfogadta! Utána lefekvéskor cumi be, és alvás van! Éjszaka ha felkel, mert persze felszokott, csak visszateszem neki a cumit, vagy megsimogatom és alszik tovább! most 15 hónapos.
2010. aug. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

De nagyon megértelek, a fiam 14 hónapos és 2x kel. Nem éhes ő sem, csak megszokás.

Én sokáig fejtem, és éjszaka megpróbáltam azt adni üvegből, hogy ne keljen kivenni az ágyból, hátha akkor majd nem éri meg annyira felkelnie, mert az összebújás kimarad, de nem vált be.

Ha gondolod próbáld ki, hátha neked bejön.

1 éves kora óta tápot kap így üvegből éjszaka, (nappal még cicizik), mive azóta nem vagyok már hajlandó fejni. Itt volt anyukám, mi elmentünk bulizni, és anyu vitte be az üveget hozzá éjszaka. Nem fogadta el tőle, hátat fordított és kis hátsímogatás után elaludt és a kaját kihagyta.

Most próbálom győzködni a páromat, hátha tőle sem fogadná el, mivel a kaját hozzám köti. Szerintem max 4-5 éjszaka alatt leszokna a kelésről.

Ezt is kipróbálhatjátok, ha rá tudod beszélni apukát, hogy ő keljen éjszaka. Akkor viszont lécci írd meg, hogy apát hogy győzted meg.:-)

2010. aug. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én lányom 17 hónapos koráig ébredt minden éjjel egyszer-kétszer enni. Szerintünk is inkább csak megszokás volt, de etettük míg másfél éves nem lett. Nem akartunk vele trükközni, meg erőszakkal leszoktatni róla. Ha igényli, hát kapja. Könyörgöm, a tied még csak 10 hónapos, miért vonnád meg tőle?!?!?! :((((((((((( Biztos nem tagadnám meg magam tőle.
2010. aug. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: 18 hósan elhagyta szépen magától.
2010. aug. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!