Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktathatnám le 10...

Hogy szoktathatnám le 10 hónapos kislányomat az éjszakai szopizásról?

Figyelt kérdés
Minden éjszaka ugyanabban az időben felébred, és csak akkor hajlandó visszaaludni, ha megszoptatom. Ha nem, hanem máshogyan próbálom megnyugtatni, akkor addig sír, amíg nem szopizhat. Biztos vagyok benne, hogy nem éhes, szerintem már csak megszokásból csinálja.
2010. aug. 24. 10:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat! Igen, cumizik is, így az sajnos nem megoldás, hiába rakom a szájába, nem hatásos.:)

Én is gondoltam már rá, hogy a páromnak kellene odamenni helyettem, de egyelőre jegelem még a témát, még bírjuk, és nem is annyira zavaró a dolog, csak gondolkozok, mit lehetne tenni. Egyébként egy mormota, így csak akkor akarom majd bevonni, ha minden kötél szakad.

Kedves Utolsó! Nem arról van szó, hogy meg akarom vonni magam tőle, egyszerűen csak látom, hogy nem arról van szó, hogy éhes, hanem a megszokás az úr. De egyébként hagy legyen már az én dolgom, ha az éjszakai szopizást hanyagolni akarom, nem elítélő véleményekre vagyok kíváncsi, ugyanis nem két hónaposan akarom leszoktatni az éjszakai szopizásról, akkor megérteném, hogy bárki is felháborodik, de így nem...

2010. aug. 29. 09:10
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem lehet megszokás , szegénynek lehet jön valamelyik foga. attól h te nem látsz semmit az ínyén zavarhatja. Csak mi felnőttek vagyunk olyan kényelmesek , h nehezünkre esik a felkelés. Én azt mondom , ha már egyszer végig aludta az éjszakát és most ismét kel akkor valami piszkálja. az lehet h tényleg nem éhes, de így tudja magát megnyugtatni, és az anyatejnek van fájdalomcsillapító hatása is. szóval ne akard szegényt leszoktatni, hiszen szüksége van rád. hidd el vissza fogod még sírni ezt a bújós időszakot. Próbáld ki a viburcol kúpot ez homeopátiás és nem árt a babának. egy próbát megér. remélem hamarosan ismét nyugodtak lesznek az éjszakáitok. 7 hós kislány anyukája
2010. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Az az utolsó vagyok akiről azt hiszed, hogy piszkál. Nem piszkállak, de a 7 hós anyuka (utolsó válasz) válaszával értek egyet. Szerintem nem poénból igényli. Vagy testileg, vagy lelkileg de kell neki. Mindkettő ugyanolyan fontos. Minket kiröhögött a doki, meg sok játszóteres anyuka is, hogy egy 15,16,17 hónapos minek eszik éjjel, de mi hagytuk... és egyszercsak leszokott róla.
2010. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Nos, azért mielőtt megköveznétek. Igen, jön a foga. Homeopátia, Viburcol, mezei fájdalomcsillapító (Nurofen, Panadol) mit sem ér szegénykémnek, a borostyánlánc úgy ahogy használ, mióta vettünk neki, azóta javult a helyzet. Akkor kezdődött ez az éjszakai kelés, amikor nagyon megszenvedett a fogával. Viszont most biztosan tudom, hogy nem jön a foga, sajnos rutinos vagyok ezügyben, mert eddig mindegyikkel nagyon-nagyon megszenvedett, volt éjszaka, hogy alig aludtunk valamit, sőt, olyan éjszaka is volt, amikor Ő csak úgy tudott elaludni, hogy odavackolódott mellém, szorosan hozzámbújt. Ez azzal járt, hogy én szinte semmit nem aludtam, mert attól féltem, nehogy véletlenül összenyomjam. Szóval nem arról van szó, hogy nagyon kényelmes lennék, hanem arról van szó, hogy most biztos vagyok benne, hogy ez annak a nehéz három hétnek a hozadéka, hogy még mindig kel. Mindemellett természetesen nem akarom most azonnal elhagyni a dolgot, egyszerűen csak kíváncsi vagyok, hogy valakinek van-e bevált módszere, mert ha van, akkor MAJD azt fogom kipróbálni. Egyelőre felkelek, hagyom, hagy cicizzen, amíg jólesik neki, és kész. Szóval elítélni nem kell, amiért ilyen "szívtelen" vagyok, mert egyrészt nem most azonnal akarom leszoktatni erről a dologról, másrészt pedig úgy gondolom, hogy ha majd elérkezettnek látom az időt, Neki is jobb lesz, ha nem ébred fel minden éjszaka ugyanabban az időpontban. Volt pár éjszaka, amit végigaludt, nagyjából hét, de amíg felkelt szopizni, az sem hajnali egy-kettő körül történt, hanem később, olyan négy-öt óra felé. Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és azért ha van ötlet, várok még!
2010. aug. 29. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!