Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak? Teljesen...

Most mit csináljak? Teljesen kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves, 9170 gramm. 3850 grammal született.

1,5 hónap alatt semmit nem hízott, Előtte 1 hónap alatt 200 grammot, előtte 1 hónapig megint semmit.

Doktornő szerint ez azért van, mert kimarad nála a tízórai, mivel elég sokáig alszik, így későn reggelizik.

Ma felkeltettem, evett szépen reggeli, tízóraira gyümölcsöt, és ebédre szinte semmit. Szerintem most még rosszabbul állunk, mintha csak tízórait nem enne!

2 hét múlva kell vinnem vissza ellenőrzésre, ha nem hízik,akkor kivizsgálásra küldenek minket. Lehet, hogy az jobb lenne, de szerintem semmi baja nincs, és ezért nem akarom, hogy összeböködjék. Vidám, örökmozgó kisfiú, egyfolytában magyaráz babanyelven, nem sápadt, nem beteges, 11 hónapos kora óta stabilan megy.

Most mit csináljak?


2009. szept. 30. 13:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Most annyira megkönnyebbültem a válaszaitokat olvasva, hogy még a könnyeim is folynak. Tiszta para voltam tegnap óta. Én hülye, még arra is képes voltam, hogy felébresszem reggel a gyereket, hogy legyen idő tízóraizni.

Azért még mindig félek, hogy mi lesz. Ha kivizsgálás, akkor kivizsgálás. Megnéztem a kiskönyvben, 6 hónaposan volt 8200 gramm. 1/2 év alatt hízott nem egész 1 kilót. Ez nem tetszik a dokinéninek, mert előtte volt olyan, hogy 1 hónap alatt 1,5 kilót hízott.


Kedves 14.29-es válaszoló: igen, szeretném ha megírnád, hogy mit mondanak jövő héten.

2009. szept. 30. 14:56
 12/19 anonim ***** válasza:
29%

Miért kell minden babának úgy kinézni mint egy kismalacnak?

Az egyik ismerősöm kisfia még nincs fél éves és 8kg fölött van, csak fekszik és hízik. Az enyém 6és fél hós és 7 kg. megy mint a rakéta, beszélget egész nap és énekel is babanyelven természetesen. Ha megkapaszkodik az ujjamban akkor fel tud állni.

2009. szept. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
NE ébreszd fel semmiképp!! Örülj, hogy sokáig alszik reggel. Az én fiam is van, hogy 8 van hogy 9-kor kell és nem tízóraizik, csak ebédel már utánna. Ő se egy hízós fajta, de már ilyenkor nem is kell hogy hízzanak annyit, volt hogy nem is hízott semmit, sőt olyan is hogy fogyott egy keveset. Semmi baja, alkatra ideáli, örökmozgó, vidám baba, most lesz 14 hós. De azért mert nem hízott nekem még nem mondta, a doki, hogy ki kellene vizsgáltatni, én nem is hagynám, ha látnám, hogy nincs semmi baja. Egy ismerősöm is így járt, neki is kivizsgálták a fiát mert nem hízott, szegény gyereket jól megkínozták, és az lett a vége, hogy azt mondta a doki, hogy makk egészséges és semmi baj nincs, csak éppen ennyi a szükséglete és kész. Na érdemes volt szegényt kínozni:(
2009. szept. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
11,5 hós fiamat tegnap mértem,pont 9160 g. A héten ő sem hízott, pedig ennyit eszik: napi 600 tápi, 250 -300 főzi, 200 gyümi sinlaccal vagy gabonával, még emellé 1 babapuding is lecsúszik néha. Szerintem ez nem kevés, mégis alig vagy semmit sem hízik. De egyfolytában pörög,mint egy búgócsiga! Szerintem teljesen normális a súlyuk,nincs miért vizsgáltatni és aggódni:) a fiam sem eszik tízórait,de napi 5 kaja megvan,ezt tartom. Hogy melyik baba hány kiló egy év körül, teljesen babafüggő. Gondolom te sem és a férjed sem 100 kilós, csak a szülőket és a testalkatukat kell megnézni, és mindjárt meg is nyugszunk:)
2009. szept. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 1 évesen volt 10 kg, de ő 4200 g-mal született. Ő sem viszi túlzásba, pedig eszik rendesen, reggel este ő tápszert kap és közte még négyszer eszik rendesen.

Komolyan mondom, már elvárás, hogy dundik legyenek?

És speciel örülök, hogy a lányom nem olyan, mint egy kismalac. (senkit ne akarok megbántani, és tudom, hogyha éhes a gyerek enni kell neki adni)

Na aggódj, szerintem semmi baja a fianak. De hogy a doki is meg Te is megnyugodjatok és elvégzik a vizsgálatokat, attól sem lesz semmi baja a picinek.

2009. szept. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Igen, ha kivizsgálják, akkor megnyugszom.

Köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató válaszokat!

(a híreket meg várom)

2009. szept. 30. 22:04
 17/19 anonim ***** válasza:

14:29-es vagyok

Megígértem, hogy jelentkezem.

Ma voltunk tanácsadáson, hízott a lányom (8150 g), így most nem vizsgálják ki.

Nem tudom, hogy ennek örüljek, vagy ne. Jobb lett volna biztosat tudni.

Jövő héten megyünk újra ellenőrzésre.

Ha lesz vmi extra, ismét megírom, jó?

Nálatok változott vmi?

2009. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nálunk most annyi, hogy 1 hét alatt hízott 120 grammot. Dokihoz én jövő héten viszem, itthon mértem le.

Hát igazad van, lehet, hogy tényleg nyugodtabbak lennénk egy kivizsgálás után.

Most úgy vagyunk, hogy nem keltem fel reggel, alszik ameddig akar. Nincs tízórai, de ebéd és vacsora között 2x eszik. Így megvan az 5 étkezés. Lehet hogy ezért is hízott!?

Majd írok én is hogy mi volt, jövő csütörtökön megyünk.

2009. okt. 7. 22:11
 19/19 A kérdező kommentje:
Holnap megyünk vérvételre. :-(
2009. okt. 15. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!