Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem csinálja? Már...

Miért nem csinálja? Már teljesen kétségbe vagyok esve. Bővebben lent

Figyelt kérdés
10 hónapos a kisfiam, és Dévény tornára járunk. 3-szor voltunk már eddig, az 1. után azonnal elkezdett kúszni, de azóta semmi újat nem produkál. Hiába várjuk, nem tud még négykézlábra állni és én már teljesen kétségbe vagyok esve, hogy mikor fog már neki sikerülni, mert hát addig ülni sem fog, a mászásról nem is beszélve. Aki volt hasonló helyzetben, mennyi idő múlva tudtatok négykézlábra állni?
2011. jan. 20. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Biztosan mondta a gyógytornász, hogy ieális esetben 5 hónapos kor előtt kell elkezdeni a Dévényt. Minél később kezditek, annál több idő és kezelés, mire eredmény mutatkozik.


A családban az egyik anyuka szintúgy kétségbe volt esve, mint te. Má túl voltak tizenakárhány kezelésen, és semmi, a kifiú csak nem akart forogni. Aztán egyszer csak megtört a jég, beindult a gyerek, és azóta le se áll. :-) Még csak 3 kezelésetek volt, ne ess kétségbe! Ha lassabban is, mint pár hónappal ezelőtt lett volna, de lesz javulás.

2011. jan. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
a tornához nem tudok hozzászolni, de az üléssel nincs összfüggésben a mászás. A lányom 8 hónapos korára már egyedül fel tudott ülni. Igen érdekesen az oldalárül szakaszokban támasztotta fel magát. De mászni csak 9,5 hónaposan kezdett. Igazából négykézlábra is csak ritkán állt, nem érezte szükségét. Igy nem is abból ült fel.
2011. jan. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha 10 hónapos korától kezdtétek a Dévényt, akkor jóval nagyobb türelemre lesz szükség. Féléves kor előtt ideális kezdeni, de biztos mondta a gyógytornász.

Mindenesetre ne keseredj el, hosszabb időre lesz szükség, de szerintem eredményes lesz a kitartás.

Mi 10 hetes kora óta járunk, most 20 hónaposan szinte meggyógyult, és sehol nem is volt lemaradása a mozgásfejlődésben. Mindent a dévényesnek köszönhetünk.

2011. jan. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fiam is 11 hónaposan kezdett mászni.Négykézlábra állt,és azonnal mászott,nála a kutyázás kimaradt.És ahogy négykézlábra állt,fel is ült.ne türelmetlenkedj,jól írta egy előző válaszoló,ha fél évesnél idősebb korban kezdik,akkor lassabb a fejlődés.
2011. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos a lányom. 6 hónapos kora óta járunk Dévényre. Most kezdett el forogni hátról hasra, de még semmi más tudományunk nincs. Persze ülni szeretne nagyon, de azt meg nem szabad. Néha feltérdel kb 2 másodpercre de ennyi. Ne legyél ennyire kétségbeesett. Gondolom, ha igazán komoly baj lenne a babáddal a gyógytornász megmondta volna. Valószínűleg kell a kis izmainak erősödnie. Kicsim rengeteget változott ez alatt a két hét alatt, mióta forog. A háta és a lába is erősödik. Én is látom nem csak a gyógytornász. Adj időt a babádnak.

Nekem egyébként a Dévényes tornász lány azt mondta: nem kell aggóni, baj nincs és rengeteg ideje van még a kicsi lánynak szaladgálni, ugrálni. Szép lassan sorozatban tanulja meg a dolgokat.

2011. jan. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a bíztató válaszokat! Persze már az is nagy dolog, hogy kúszik, csak annyira rossz, hogy a környezetünkbe a hasonló korú babák már teljesen máshol tartanak és mindenki azt kérdi: Még nem ül? Nem mászik? Az enyém már magától jár, vagy bútorok mellett lépeget stb. Mindenkinek nem magyarázkodhatok, hogy mi még nem csináljuk, azért mert ...
2011. jan. 21. 20:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!