Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit csináljak? Teljesen...

Most mit csináljak? Teljesen kétségbe vagyok esve!

Figyelt kérdés

Kisfiam 1 éves, 9170 gramm. 3850 grammal született.

1,5 hónap alatt semmit nem hízott, Előtte 1 hónap alatt 200 grammot, előtte 1 hónapig megint semmit.

Doktornő szerint ez azért van, mert kimarad nála a tízórai, mivel elég sokáig alszik, így későn reggelizik.

Ma felkeltettem, evett szépen reggeli, tízóraira gyümölcsöt, és ebédre szinte semmit. Szerintem most még rosszabbul állunk, mintha csak tízórait nem enne!

2 hét múlva kell vinnem vissza ellenőrzésre, ha nem hízik,akkor kivizsgálásra küldenek minket. Lehet, hogy az jobb lenne, de szerintem semmi baja nincs, és ezért nem akarom, hogy összeböködjék. Vidám, örökmozgó kisfiú, egyfolytában magyaráz babanyelven, nem sápadt, nem beteges, 11 hónapos kora óta stabilan megy.

Most mit csináljak?


2009. szept. 30. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hat sokat nem segitek,de azert meglep a vedonod,hogy neki keves ez a 9kilo.en szerintem abszolut normalis a sulya.az en fiam is 1eves volt,igaz o 12kilo,de doki szerint nagyobb az atlagnal,kb 10kilo normalis,ebbe beletartozik a te fiad is.es akkor etesd amikor neki jo,foleg ha meg irod is,hogy orokmozgo,akkor ne csodalkozz.ha valami baja lenne azt latni lehetne.
2009. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Eddig nem volt vele gond? Eddig nem mondott soha semmit a vedono es az orvos a sulyara? Eddig nem szoktak "cseszegetni" hogy nem eszik a baba?

Ha nem beteges, es szerinted normalisan eszik, akkor probalj megnyugodni.

Ne adjal neki edesseget, pudingot, joghurtokat...stb!

Csak fozeleket, gyumolcsot, zoldseget, kakaot, tejet inni. Nem tudom kap-e tapszert, vagy szopik-e ha igen, akkor meg azt is add neki.

Beszelj a dokival, irja fel pontosan, hogy mikor mit adjal neki enni.

Ne feljel etetni, adjal neki batran taplalo, fott eteleket, es ne etesd felesleges cukros nyalanksagokkal.

A baratnom kisfia volt nagyon vekony, es a dokija merges volt ra. De a baratnom hutojeben egyszerre kb. 30 db Danone puding volt!!!! Lusta volt megetetni rendes etellel, csak ilyen vackot adott a gyereknek, persze hogy attol nem fejlodott.

Mindennap kakil, rendes a szeklete?

Remelem nem lesz semmi a kicsivel, minden jot nektek!

2009. szept. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%

Az én kislányom is 9,2 kg volt 1 évesen, és utána egy évig nem is akart mozdulni a súlya. De nekem senki nem mondta, hogy ez gond lenne, egyáltalán nem tartották kirívónak, és én nem is izgattam magam soha a súlya miatt.

Most múlt 3 éves és 14 kg, a 3 évesek védőnői mérésén is rendben találták.

Szerintem nincs okod aggodalomra.

2009. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt vele gond. 6 hónapig kizárólag anyatejes volt, akkor sokat hízott hetente. Hozzátáplálás óta kezdett neki nagyon lassulni a hízása. Most is szopik reggel és este, és közben még eszik 5 alkalommal. Ezért nem értem én sem, hogy kért nem nő a súlya.

Már teljesen kétségbe vagyok esve. Dokinéni táblázata szerint 11,5 kg-nak kéne lennie. :-(

2009. szept. 30. 13:50
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Jesszus mi az hogy KEll?dehogy kell.Az en fiam is ennyi volt 1evessen es semmi baja/miert kell megfelelni tablazatoknak?Annyit eszik amennyi jol esik neki.Persze ne etesd edessegel.2het pedig nemtudom mennyit hizik de szerintem nem sokat a masik sem hizna
2009. szept. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%
Az én lányom egy évesen nem érte el a kilenc kilót. Amikor rákérdeztem a dokinál, h' szerinte rendben van-e a súlya, mosolyogva mondta, h' ne várjam, h' előveszi a táblázatot. Ha jókedvű, élénk, mozgékony, nem utasítja el az ételt, pláne nem beteg, akkor minden rendben. Egyébként ebbe a tízórai csapdába én is beleestem. Úgy oldottam meg, h' az ebédet eltoltam a délutáni alvás utánra, tehát kb. 2-3 órára. Vagy nem kap tízórait, és 11-kor főzeléket ebédel, és uzsonnára eszik gyümölcsöt. Ez inkább akkor fordul elő, ha délelőtt el kell mennünk itthonról.
2009. szept. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Egy évesen kevésnek találják a 9 kg-ot? Mit szólna a védőnőd az én fiamhoz? 20 hónapos 11,5 kg. 4300grammal született és 4340 grammal jöttünk haza a kórházból. Nálunk is volt, hogy nem hízott egy hónap alatt semmit, igaz eléggé bukós volt. Kapott ilyen rizsnyákos tápszert,de az sem segített, aztán egyszercsak megint megindult felfelé a súlya. Most egész nap pörög, azért nem hízik annyit, mert lemozogja :)
2009. szept. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Most akartam egy hasonló kérdést feltenni.

10 perce értünk haza a tanácsadásról.

Helyzetünk a következő:

Kislányom 2960 g volt születésekor.

07.29-én 8000 g, 72 cm (9 hónaposan)

09.02-án 7870 g (10 hónaposan)

09.09-én 7930 g

09.16-án 8000 g

09.30-án (ma) 7910 g, 72,5 cm (11 hónapos).

Fogyott, és 2 hónap alatt csak fél centit nőtt!

Jövő héten újra megyünk, ha nem hízik, teljes vérképet, vizeletet néznek nála.

Közben 3 rágófoga nő, megtanult mászni (egész nap megy, pakol, áll), apa egész családja ilyen sovány (apuka 186 cm, és csak 65 kg), de nem számít! Védőnő szerint baj, ha fogy.

Lánykám minden étkezést betart, csak éppen nem hajlandó tápszert enni (ízesítve sem), sem tejpépet, rostos babagyümölcslevet sem. Már a tejjel, kakaóval is megpróbálkoztam kínomban (védőnő tanácsára), de az sem kell neki. Csak teát iszik, és enni sem akar sokat. :(

Ezt azért írtam le, hogy tudd, nem vagy egyedül! Ha gondolod, jövő héten megírom, hogy mire jutottunk.

2009. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

ahol nem eszik a baba, ott kell a kivizsgálás, de szerintem a te babádnaksemmi baja. Az én kislányom 15 hónapos és nincs 8 (!!!) kiló. Sokszor kell vigyem a dokinőhöz elenőrzésre, h minden rendben van-e, de mivel jól eszik jól mozog, nem tömi semmivel és kivizsgálásra sem küldte. Ő mondta, hogy egyéves kor után akár teljesen megállhat a hízás egy időre, sok ilyet látok én is. Hidd el, az én 77OO grammos babám tök jól van, kis filigrán, egész nap teker körbe, a tied is tök egészséges, ha normálisan eszik. 9 kg nekem mennyország lenne :))).

mikor kilenc hós volt, megfogadtam, ha eléri a nyolc kilót, leiszom magam, ennek 6 hónapja. Azóta sem jött össze.

2009. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

14:29-es újra

Ez jó! :DD

Ezt én is megfogadom! 8,5 kg-nál leiszom magam, vagy beédességezek! ;)

Már a 8 kg-nak is örülnék! :(

Még arra leszek kíváncsi, hogy fogok vizeletet gyűjteni zacsiba! Sírva-nevetve?

2009. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!