Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányok, én meghülyülök a...

Lányok, én meghülyülök a rendetlenségtől. Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Hogy csináljátok lányok, h rend van? Egyáltalán rend van nálatok? Most is néztem iwiwen, egy ismerősöm tett fel fényképet a kislányáról, és a háttérben olyan szép rend, és tisztaság van. Nálam pedig játékok, ruhák, most rángatta le éppen a polcról az ágyneműt, kiszedegette a pelenkát a zacskóból, minden sarokban egy autó, ha rendet rakok, már a kezemből szedegeti ki a játékokat, és dobálja szanaszét.

Már álmomból is felébredtem arra, h rendet kell rakni:(

És hogy porszívóztok? Ha a szoba tele vacakokkal? Csak akkor tudnék, ha fent van, mert felébred rá, de akkor meg nem hagyja. Én ettől fogok teljesen kikészülni, az előbb a ruhák miatt kiabáltam vele, és úgy elszégyelltem magam, mert akkora vigyorral pakolt, és mindjárt legörbült a szája, ahogy odamentem:(

Egyszer hagyom, hagy pakoljon, aztán meg inkább kimegyek, kiviszem az udvarra, és otthagyom az egész rendetlenséget. De mikor visszajövök, megint rám zuhan ez a dolog. Annyira szégyellem, hát ide senkit meg nem lehetne hívni, biztos szívgörcsöt kapna!

Hogy csináljátok? Amúgy 13 hós a fiam, és félre ne értsétek, nem vagyok egy takarítómániás, és imádom őt, de ez kiborít.


2009. szept. 30. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Probld meg hogy biztonsagi zarat veszel olyan ajtokra,szekreny ajtokra amit o eler hogy ne pakoljon.Az en fiam is 13 honapos es amikor jatszik akkor van szanaszet jatek az biztos,amikor mar latom hogy mindenhol van minden akkor mondom neki hogy pakoljuk ossze.Van egy nagy doboz abban vannak a jatekai es rakodunk bele.O is csinalja.Az agynemut is ragd olyan helyre ahol nem eri el.Sajna ez van de probald ugy kialakitani a lakast hogy O ne sokmindent erjen el:)en is erre torekszem.De hat persze hogy nincs mindig rend,masnal sem ez ezzel jar szerintem. [link] Itt talasz ilyen biztonsagi cuccokat.KITARTAS
2009. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Háát csatlakozom. A lányom 1 éves és ő is (mint sztem mindenki ebben a korban)nagyon tud pakolni.Eddig elvoltunk mert jó idő volt és inkább az udvaron voltunk de mi lesz ha bejön a rossz idő??:(

Én tisztaságmániás voltam:(voltam....

Hozzászoktam,egyszer egy nap tuti kipakol mindent (bár a szekrények nálunk tabu. max az ő szobájában nem)nagy nagy rumli, este lefekvés után meg összepakolok.Napközben nincs értelme mert ha olyanja van ezerszer is kipakol.Nálunk kutya van aki bejár a lakásba igy minden reggel kiporszivozok, akkor a gyerek ül az etetőszékében és elvan a játékaival,vagy be sem rakom.Tudok tőle takaritani.

Engem már az sem zavar ha esetleg a kicsi teája kipötyögött a kőre,pedig ez nagy szó....

2009. szept. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

jaj még véletlenül se aggódj, ez már csak ilyen időszak.

Én inkább mindig a tisztaságra ügyelek, nem a rendre, ez a fő. És szerintem az elhagyott játékok nem rendetlenséget sugároznak, hanem otthonosak, vidámak, na a többi már az én szememet is szúrja. Minden nap én is megállás nélkül pakolok takarítok, pedánsabb lettem mint a gyerek előtt. Én az elejétől vele takarítok (porszívó, mosás, teregetés, főzés stb.), bébihordóval, így mindent szeret nézni, most már jön utánam és úgy nézi. Ha meg porszívózok mindent bedobok a járókába aztán porszívó, majd újra ki :-)

Én inkább a takarításra elvesztegetett időt sajnálom, de én sem bírom!

Üdv!

2009. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, de ha látnátok.. Úristen, este hazajön a férjem, semmit nem szól, de látom, h leesik az álla. Néha azt gondolom, h kéz elég volt, nem bírom.

Nekünk is vannak ilyen játéktároló vacakok, de azok ált üresen állnak, a szőnyegen meg térdig járunk a sok vacakban. És én hülye az egy éves szülinapjára 100 db kockát vettem, mondtam is a múlthéten, h még az a játék hiányzik ide, ami olyan sok labdából áll.

Az én hibám is, a fotelben a rengetek vasalni-való, persze, h tetszik neki, és lerángatja. Már látom magam előtt, ahogy egy éve múlva közli, h felöltözik, és a fotelből kihúz egy nadrágot...

Igaz, most is itt panaszkodom, ahelyett, h vasalnék, igaz, most fent van, így nem vasalok, nehogy magára rántsa. Az is igaz, h még ebéd sincs, ebből se lesz délre kaja, még vásárolni is ki kell menni.

Na, azt hiszem, h eleget sajnáltam magam, így megint nem haladok előre.

Sokszor azt hiszem, h én erre nem vagyok alkalmas, nyomaszt, h nekem kell az egész családnak megfelelnem, ebéd, tisztaság, tiszta ruha, tényleg még a mosógépet is be kell állítanom. :(

2009. szept. 30. 09:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne rágódj!!! Én is ugyan így voltam, amíg otthon voltam... most 21 hós a fiam, de sajnos már 6 hónapja bölcsis, mert vissza kellett jönnöm dolgozni. Otthon úgy csináltam már a végén /mert különben én is megbolondultam volna/, hogy csak estére raktunk rendet, mire hazajött apa. Persze tökéletes rendet nem lehetett, mert egyet elraktam, kivett kettőt, de mégis valami. Aztán este, amikor elalszik, akkor tettünk tökéletes rendet. Aztán másnap reggel kezdődött előlről:-) Anyukám mindig mondta, hogy gondoljak arra, hogyha dolgozom, az otthoni munkákat akkor is meg kell csinálni majd munka mellett, meg a sok pakolást. És tényleg, valalhogy mindig van:-) A "gyerek előtti" rend és pedánsság már soha nem lesz a lakásban, ebbe már lassan belenyugszom, de ő fontosabb... És tényleg soha nem lesz már ilyan, hogy otthon vagy, úgyhogy próbáld élvezni, mert munka mellett sokkal sokkal nehezebb lesz:-)
2009. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem egy gyerekes családban sincs egész nap rend.Nálunk sincs.Én most azt csináltam,hogy fele játékát eltettem.Nem kell nekik annyi játék.Amúgy is megunják hamar.És egy kis idő múlva majd előveszem és a többit rakom el.Így nincs annyi játék elő és meg se unja őket.Hagyj elő pár játékot amivel szívesen játszik,a többit tedd el.
2009. szept. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, lehet, h ez segíteni fog. Feldobozolom a szekrény tetejére őket. Máshová már úgysem fér:S
2009. szept. 30. 16:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez tényleg jó ötlet!!!
2009. okt. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!