Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos a babám, nem...

11 hónapos a babám, nem mászik, nagyon nyugis, aggódjak?

Figyelt kérdés

kiskutya póz megvan, előre hátra ringatózik, stabilan ül, ölemben áll.

De nem mászik, kúszik hátrafelé, pörög forog a hasán.

Sík ideg ha nem ér el valamit, de előre nem halad sehogyan sem.


2009. szept. 29. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Védőnő, gyermekorvos mit mond????
2009. szept. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Dehogy kell aggódnod!A lányom 14 hónapos volt mikor felállt és egyedül elindult, addig semmi!Még mászni sem akart, pedig annyit mutattuk, tanítottuk!

Van ilyen, és van hogy 9 hónaposan már sétálnak.Különbözünk!Ne pánikolj!

2009. szept. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mióta "kutyázik" ? Akár néhány nap után már elindulhat. Kislányom több hétig kutyázott, utána elindult. Az orvossal mindenképpen beszélj, de szerintem még 1-2 hét belefér (annak ellenére, hogy a mászást 8-10 hós korra datálják). Ha akkor sincs változás, akkor ajánlom a Dévény tornát.
2009. szept. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

dokinő azt mondja semmi gond a mozgásával.

de akkor is, én ideges vok.

2009. szept. 29. 10:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj!!!!!!4

Van olyan gyerek aki soha nem mászott mielőtt elindult!Feláll a kiságyban?Vagy ha valamiben kapaszkodik?

2009. szept. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Miért kell ezen idegeskedni? Genetika az egész, előbb-utóbb úgyis csinálja azokat a mozdulatokat, amire megérett az izomrendszre. Nem kell más babákhoz hasonlítgatni és nem kell már most elvárásokkal ostromolni! Pláne ilyen miatt, hogy éppen milyen pózt gyakorol és milyet nem. Örülj neki, hogy már itt tart. Sajnos néha apróságoknak elfelejtünk örülni, mert már egy következő dolgot várunk el rögtön!
2009. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :-)
2009. szept. 29. 11:40
 8/9 anonim ***** válasza:
Én amit ajánlok, hogy a Te megnyugtatásod kedvéért mutasd meg egy fejlődésneurológusnak. Én sem vagyok a pánikolós fajta azóta, hogy a lányom 10-11 hónaposan kezdett el kúszni-mászni, előtte elvittük a neurológushoz és megnyugtatott, hogy egyszerűen Ő ilyen. De semmi kötött izomzat, sőt még lazább is az átlagnál. No én azóta nem pánikolok. Láss csodát, a vizsgálatot követő héten elindult a kúszás-mászás. :) Azóta már jár, igaz, azt is későn 15 hónaposan kezdte el, de mindent későn csinál. Most az jön, hogy csak pár szót mond, de majd az is beindul.
2009. szept. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom olvasod-e még ezt, de az én kislányom is pont azt csinálja amit te is írtál!Hogy alakult nálatok tovább? Én is nagyon ideges vagyok már, hiába mászatom semmi..
2010. ápr. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!