Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 10 hónapos gyermeke sem...

Más 10 hónapos gyermeke sem ért meg dolgokat? Ők sem mondanak még semmit? Aggódjak? (utána néztem, és az írások szerint már kellene)

Figyelt kérdés
Első fiam már ilyen korban integetett (pá-pá). Ő meg még semmit nem ért meg. Ha nagyon rá akarom fogni, akkor a nem szót talán (de szerintem inkább csak a hangsúlyból). Szóval még nem gagyog, kezével is még csak csapkodja a könyvet (nem mutogat). Kanalat meg se akarja fogni és még sorolhatnám, miket nem csinál amit már első gyermekem csinált ilyen korban.
2010. dec. 19. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Pont azért mert nincs két egyforma gyerek:-)) nem kell aggódj semmi baja, valószínű az első gyereked kezdett hamarbb csinálni dolgokat azért tűnik ugy mintha le lenne maradva, pedig egyáltalán nincs lemaradva!
2010. dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Dehogy!!! Még azért ráér! Kb. egy éves korában kellene ezeket csinálni, addig meg még van2 hónap, annyi idő alatt rengeteget fejlődnek!
2010. dec. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

10 hónaposan az én kisfiam se csinálta ezeket, nem mutogatott, nem érdekelték az evőeszközök, nem foglalkozott vele, ha mondtunk valamit, mindig csak ment a saját kis kobakja után.


Most 13 hónapos, nagyon sok dolgot meg tud mutatni kérésre (testrészeket, könyvben kutyát, halacskát..stb.), odahoz dolgokat, vagy azt is megértei, ha azt mondom, hogy add oda apának a sapkáját, megy, megkeresi, és odaadja. A kanállal próbálkozgat, bár evésnek nem nevezném, de pl. ma a krumplidarabokat teljesen egyedül szúrta fel villára, és tette a szájába, nagyon ügyesen csinálta, ez igazi evés volt.


Ja, és integet, sokszor kérés nélkül, mert felismeri a helyzetet, hogy valaki elmegy, vagy mi elindulunk itthonról.


Mondogat néhány szót, utánoz 3-4 állathangot.


De hangsúlyozom, 3 hónappal ezelőtt ezek közül semmit nem tudott még! Úgyhogy szerintem légy türelmes!

2010. dec. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem ezeket mind csinalja,de en azt hittem ezt minden gyerek csinalja ebben a korban.
2010. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!