Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elsején lesz 6 hónapos a...

Elsején lesz 6 hónapos a babám és még nem forog. Aggódjak?

Figyelt kérdés
Itt mindenhol csak azt olvasom hogy 3-4-5 hósan már forognak van akinek már mászik is a babája.
2011. febr. 24. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én babám 5-én lesz 6 hónapos,de ő sem igazán forog.Hátáról oldalra esetleg ha valamit el akar érni,de máshogy még nem.Amúgy elvan hason is,háton is,de nem érzi szükségét változtatni.

Nekem kisfiam van,ő most 9 kg,a tiéd mekkora?Arra is gondoltam,nem -e súlya miatt ilyen lustika?

2011. febr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nincs elkésve. Oldalra sem fordul? Ha oldalra tud fordulni, akkor vezesd rá az átfordulásra. Lehet, hogy csak lusta
2011. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia

enyém pár nappal múlt 6 hós,oldalára már nagyon régóta fordul (kb 2hós kora óta) hasról hátra 4 hósan megfordult párszor de azóta is ennyi. Engem is idegesít,nem tudom eldönteni nincs kedve vagy mi van. A mai napig megcsinálja azt hogy arccal lefelé hisztizik holott "papíron" meg tud fordulni. a hasára nem is óhajt fordulni,ha mégis,alászorul a keze és visszafordul inkább.

Pedig nem nagy Ő 7,5 kg.

2011. febr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia!Mi jarunk tornara,4 es fel honaposan atfordult hasra,5 honaposan vissza,most 6 honapos es mikor kedve van vegig gurulja az agyat.Csak azt akartam,hogy nem minden gyermek egyforma,de azert 6 honaposan,mar hasra kene forduljon-legalabbis a gyogytornaszunk igy mondta.Amugy mi 7600grmosak vagyunk.
2011. febr. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az én kislányom 8kg körül van pontosan majd kedden tudom meg:)

Oldalára már rég fordul,általában így is játszik.Utál hason lenni már egy párszor hasról hátra átfordult kb egy hónapja de azóta semmi.A gyerekorvos szerint szépen fejlődik nincs semmi gond vele,még azt is mondta hogy szerinte előbb fog ülni mint forogni:)mert már bárhol vagyunk mindig húzza fel magát hogy ülni akar:)

2011. febr. 24. 17:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne aggodj. Mi kislányunk 7 hosan fordult meg. Azota állandoan forog
2011. febr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám jelenleg 6,5 hónapos. 1 héttel ezelőttig én is ezen izgultam,mert nem forgott. Anno 4 hónapos korában 1-2x átfordult hasról hátára,de igazából kezdettől fogva utált hason lenni,sírt. Gyakran hasára ttem azért, gurítgattam takaróval, forgattam, eddig eredménytelenül. 1 hete azonban egyik pillanatról a másikra elkezdett forogni. Mondanom sem kell,mennyire örültem :)

Szóval nyugi, valóban meg tud ijedni az ember,ha más babájáról tudja hogy ezt-azt hamarabb csinál,mint a sajátod,de hidd el forogni fog ő is ahogyan a többi baba is.:) Kicsit játszva tanítgathatod esetleg. De hidd el,nem vagytok egyedül ezzel a dologgal.

2011. febr. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!