Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet annak valami kovetkezmen...

Lehet annak valami kovetkezmenye ha nem porszivozom ki kisfiam orrat?

Figyelt kérdés
nathas,es nem engedi kiporszivozni az orrat,nagyon sir,de a baratnom azt mondja muszaly kiszivni mert letapad es baj lesz.igaz ez?
2009. szept. 28. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
sajna igen. ha hallod, h szürcsög, akkor ki kell szívni vhogy...
2009. szept. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Nem hinném, hogy baja lesz. Gondolj bele, régen nem volt orrporszívó, meg semmilyen porszívó. Hogy szedték ki anyáink, nagyanyáink? Sehogy. Ámbár érdemes kiszedni, mert a baba komfortérzete nagymértékben javul, ha kiszívod az orrából a trutyit, jobban kap levegőt, hamarabb gyógyul.


Az enyém is ordított, férjem lefogta, én kiszippantottam, pár pillanat az egész, utána sokkal jobban érzi magát.

2009. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is ki kell szívni. Akár arcüreggyulladáshoz, fülgyulladáshoz is vezetHET extrém esetben.
2009. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van a barátnődnek, arcüreggyulladás vagy füllgyulladás lesz belőle.

Enyém is sír szívás közben, de ez csak 10-15 mp, ha fullgyuszija lesz, az 24 órát fog fájni és a hallása is károsodhat.

2009. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
49%

Fiam 9 éves egyszer sem porszívóztam az orrát, még kicsinek sem. Max kiszívtam az orrszívóval.

Soha nem volt, se fül, se arcüregygulladása, sőt beteg is ritkán volt.

Lányomnál sem használtam ,igaz ő még csak féléves múlt.

2009. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
a porszívózás orrszívó használatát jelenti:)
2009. szept. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

utolső előtti

Én sima kicsi orrszívóval szívom ki és nem orrszívó porszívóval, arra gondoltam.

És nem kiporszívózásnak hívom, mit a kérdezó, hanem sima orrszívásnak.

Mert sokan használják az orrszívó porszívót.

2009. szept. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
1. és utolsó vagyok. ha nem lenne beteg, akkor tényleg felesleges lenne. a fima 16 hónapos, még nem volt beteg, szóval még én sem használtam eddig. de náthánál sajnka más a helyzet...
2009. szept. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A párom is aggódik, meg anyósom amikor porszívózni kell a gyerek orrát.

De! Nézd meg ennek az orrszívónak a honlapját és részletesen le van írva, hogy miért jó.

Azonkívül az orvosok is ajánlják, és aki ezt nem ismeri elárulom, hogy az orrszívó kiképzése olyan, hogy leszabályozza a porszívó szívását, tehát sérülést vagy bármi fájdalmat nem okoz!

Én kipróbáltam, mielőtt a gyereken használtam volna, elárulom, hogy csikiz és nem fáj.

[link]

2009. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kicsi. Nekem azt mondta a dokinéni, hogy kb egy éves korukig, ha nincs is kiszívva rendesen akkor sem nagy baj, mert nekik még nincs arcüregük ahova lerakódjon a váladék. Ezt nem én mondom hanem a dokinéni.

Én azért kiszívtam mert nagyon zavarta, nem bírt aludni, nagyon náthás volt szegénykém. Lefogtam és kb két másodperc alatt kiszívta a poszívós orrszívó.

2009. szept. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!