Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj ha fél óránként...

Nem baj ha fél óránként porszívózom a gyerek orrát?

Figyelt kérdés
Nem fog hozzászokni?
2011. jún. 10. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
nem a hozzászokás miatt, hanem a nyálkahártyája miatt nem szabad naponta 3-4 alkalomnál többször szívni!
2011. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A nővéremnek amíg csecsemő volt a babája,csak akkor porszívózta,ha nagyon megtelt és nem tudta sehogy sem kifújatni vele.


Ez szerintem nem olyan,mint a drog,tehát függőséget nem hinném,hogy okoz,de jobb lenne,ha megtanulná maga kifújni,vagy kifújnád neki inkább kézzel.

2011. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Még csak 5 hónapos,nem tudja kifújni! :)

Annyira megtelik neki az orra,hogy nem kap levetőt.

Ajánlott a gyerekorvos orröblítőt naponta 3x lehet használni,de félóránként megtelik az orra váladékkal.

2011. jún. 10. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
77%
Pont a múlt héten voltunk gégészeten, és az orvos azt mondta, hogy ez is olyan mint a vakarózás: minél jobban vakarod, annál jobban fog viszketni. Ingerli a gyakori orrszívás a nyálkahártyát és több váladék termelődik, úgyhogy próbáljuk minimálisra csökkenteni, és csak indokoltan leszívni. Nyilván ez az, amikor tele van neki, mert az a másik rossz, ha nem kap levegőt, vagy ráhúzódik a nátha a fülére esetleg. Én megfogadtam, és láss csodát, azóta sokkal ritkábban tortyog!
2011. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy sterimart használok lazítóként, sokkal könyebben kijön a váladék! Az én babám 3 hónapos (10:09-es voltam)
2011. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Annyiszor kell kiszívni, ahányszor megtelik, semmi baja nem lesz tőle, erre találták ki az orrporszívót. Gondold el, te mennyiszer fújod ki az orrod, ha náthás vagy. Nem jó, ha bent pang az a sok váladék.
2011. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Még egy valami eszembe jutott! Kamillateát főztem egy nagy edényben, és azt párologtattam neki. Nekünk még az is bevált.
2011. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam - és persze jobbulást Neki. :)
2011. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

10.14-es!


Lehet hogy buta kérdés,de hogy párologtattad neki a kamillát?

Még nem csináltam ilyet!

Köszi

2011. jún. 10. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!