Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogy kezdte el a hozzátáplá...

Ki hogy kezdte el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Van egy öt hónapos kislányom aki eddig csak anyatejet kapott.Hat hónaposan szeretném elkezdeni a hozzátáplálást mit adjak neki először és mennyit ?Miből álljon neki igy egy napi étkezése?Mennyi idő alatt váltson ki egy étkezés egy cicizést?
2009. szept. 28. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is nagyon érdekelne a téma. Első babás vagyok és nem igazán vagyok tisztában még ilyen dolgokkal. Nekem anyukám azt mondta, hogy először csak 1-2 kanállal lehet adni a babának, vagyis csak kóstoltatni vele. Minden nap mást. Azt mondta először reszelt almával próbálkozzak. Utána főtt összetört répával, krumplival. Sajnos egyenlőre többet nem tudok hozzászólni a témához és én is várom a tapasztaltabb, okosabb anyukák válaszait.

2009. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Végre valaki, aki nem akarja idő előtt teletömni a gyerekét. :)

A lényeg a fokozatosság. Először gyümölcslevekkel kínáld, a legjobb az almalé. Ebből szoptatás UTÁN 1-2 kanállal. Ha nincs semmi negatív reakció (a fintorgás normális :)), akkor másnap ugyanígy, 1-2 héten keresztül. A végén már bemehet akár 5 kanállal is. Ha letelt az 1-2 hét, után próbálkozhatsz más gyümölcslével, vagy gyümölcspürével, először szintén 1-2 kanállal, szopi után.

Eleinte még nem a szoptatás kiváltása a cél, csak hogy szokja az új ízeket. Majd ha 7-8 hónapos lesz, akkor már mondjuk 1 étkezést ki lehet váltani, de nem kell sietni, csak figyelj a babádra, majd ő diktálja a tempót.

2009. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak gyümölcsöt írtam, de persze zöldség is lehet.
2009. szept. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta, ha elkezdjük majd a hozzátáplálást, akkor 1. zöldséggel kezdjem, ne gyümölccsel, mert vannak babák, akik gyümölcs után nem akarják megenni a zöldséget. Válogatósak lesznek, mert a gyümölcs édes, és azt hamarabb megeszik.
2009. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én gyümölcsöket adok neki (banán, alma, körte , szilva, szőlő, barack), eddig minden megevett.

Egyszer kapott sütőtököt, azt is megette.

A cukkinit viszont nem.

Hozzáteszek egy kis anyatejet, néha sinlac-ot.

Általában 2-3 féle gyümölcsöt szoktam összepépesíteni.

Napi egyszer eszik a lányom, 6,5 hónapos.

Étkezést még nem váltott ki, nem siettetem.

Majdnem 6 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást.

2009. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző

Ő nem nagyon kóstolgatott, hanem bele a közepébe:-))

2009. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat .
2009. szept. 28. 12:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!