Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan kezdte el a hozzátáp...

Ki hogyan kezdte el a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.A babókám 1 hét múlva tölti be a 4 hónapos kort.Van még tejcsi többnyire szopik,de túl sok a teás pótlás.A doktor nénivel beszéltem erről azt mondta,hogy bátran kezdjem el etetni almával banánnal főzelékkel.Arra már nem tértünk ki milyen mennyiséggel és a főzeléket, hogyan készítsem el neki?

Almát már kapott,de egyszerűen nincs számára megállj,annyira sokat enne belőle,ha adnám,de nem tudom mennyit szabad.2900g-mal született,most 6500g.Imádja a hasát:)

Banánt és főzeléket is adnék neki,de mennyi napot várjak,hogy lássam gondot okoz-e valami nála?

Ja és a banán az nagyon megfogja a hasikát van tőle széklet probléma?

Válaszotokat előre is köszönöm.


2011. ápr. 20. 07:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem almát adhatsz neki ha igényli,főleg hogy már kóstoltattad.Én a főzeléket úgy csináltam hogy 1 szem krumplit,és 1 répát megfőztem,és elturmixoltam.Első nap 1-2 kanállal,másnap már amennyit kivánt annyit adtam neki.A banán van olyan baba akinek hasfájást csinál,meg kell próbálni.Mindig délelőtt adj neki új izt,délutánra estére,látod ha bántja a hasát.A banánt kis vizzel turmixoltam.
2011. ápr. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy az én lányomnak,eddig semmi kajával nem volt problémája,a banánt imádja:-)
2011. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi az almával kezdtük, először csak a leve, két kanállal, msánap kicsit több, harmadik nap pedig reszeltem neki és annyit adtam amennyit megevett. Utána következett a barck, ugyanígy három napig. Azt szokták javasolni,hogy 3-5nap legyen, amíg új ételt adsz neki,hogy ha gondot okoz, akkor egyértelműen kiderüljön mitől van.

Nálunk a babán rettentően megfogta a hasát, olyannyira,hogy kaka csak az 5. napon volt, de úgy hogy kapott barackot meg szilvát is,mert ezek székletlazítok és sokat tornáztunk. Ugyhogy én egy kis időre kiiktattam a banánt.

A lánykám is olyan,hogy addig eszik, amíg adom neki, képes lenne, egy egész üveg bébikaját bakajálni. Mi már több, mint egy hónapja eszegtünk tízóraira és csak most merek adni neki annyit, ami nagyjából egy fél üveg bébikajának felel meg.

2011. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!