Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor glutént adjak,...

Most akkor glutént adjak, vagy ne adjak?

Figyelt kérdés
Megvettem ma a Milupa 7 gabonás pelyhet. Itthon láttam, hogy rá van írva, hogy gluténtartalmú. Adhatom a lányomnak (7 hónapos), vagy kárt okozok azzal, ha megkínálom? Mit tegyek? A védőnő, akitől megkérdezhetném, pont 2 hónapja a tájunkra sem néz.
2009. szept. 25. 20:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Adj nyugodtan,de ezt is fokozatosan.
2009. szept. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a védőnő hogy 1 éves korig ne adjak gluténtartalmút a babának.
2009. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos nekem azt mondta, hogy sokkal nagyobb bajt okozok azzal ha minél későbbre kitolom a glutén tartalmú ételek kóstoltatását, mintha adnám 7-8 hónapos korában. Mivel később nehezebben ismeri fel azt az idegen anyagot,nagyobb lesz a kockázata az allergiának. Így én adtam neki mikor kb.7 hónapos volt. Semmi gond nincs is, viszont keveset kap. Napi kb.2db.háztartási keksznek megfelelő mennyiséget. Most 9 hónapos.
2009. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

persze.

6 hónapos kortól lehet--orvos mondta.

2009. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hasonló dolgot szerettem volna írni mint az utolsó,azzal kiegészítve,hogy akinek a családjában van gluténérzékeny,annak még előbb 4-6 hónapos korban ajánlott elkezdeni.Ezek a legújabb kutatások.

Olvass utána a neten.

2009. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a neten azt olvastam,hogy már 17-26 hetes korban el kell kezdeni a gluténtartalmú ételek adását.Mellesleg a tejpép egyik alkotóanyaga a búzadara.
2009. szept. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2009. szept. 26. 09:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!