Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kezdő anyuka vagyok, és...

Kezdő anyuka vagyok, és fogalmam sincs hogy kell bevezetni a glutént. Mit adjak neki először? és mennyit?

Figyelt kérdés

nagyon köszönöm a segítségeteket

6hónapos kislányom.

segítségem nincs, védőnőre nem lehet számítani.:(


2010. máj. 5. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
szia.én egy hónappal később adtam mint te,én először kiflit etettem vele,azt kapott egy jó ideig,aztán szépen fokozatosan,kevés kenyeret.aztán kapott glutén tartalmú tejpépet,és a legvégső az majd 9 hónaposan volt,amikor lisztel habartam az ételét.és rendszeresen kapott már kenyeret,tésztát is.Először arra figyeltem,hogy 1 félét 1 hétig és keveset,aztán fokozatosan bővítettem neki.Én így csináltam,de mindenki ilyen óvatos,van aki bele csap a lecsóba egyből.elvileg lehet.
2010. máj. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én vettem babakekszet (azt hiszem hippes) és abból egy felet reszeltem le a délelőtti gyümölcsébe. Majd ezt 3 napig, utána nem adtam. pár nap elteltével már egész kekszet reszeltem bele. Mivel még nincs foga a babámnak és nem adtam kiflicsücsköt.

Üdv. 7 hónapos baba anyukája (L)

2010. máj. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is babakekszet reszeltem. Őszibarackba! Minden nap egy kicsivel többet. Azóta már evett kiflit, zsömlét, kenyeret, főzeléket rátva! 7,5 hónapos a kisfiam


*Sz*

2010. máj. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

ilyen hipp babakeksz pont van is itthon..akkor holnap reszelek egy kicsit a gyümölcsbe:) és akkor minden nap egy kicsivel többet?

Foga még nincs..mit kezdene a kiflivel?

2010. máj. 5. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vettem kecskeméti babakekszes sárgabarack pürét, azt adtam két napig.Aztán vettem gluténes tejpépet, azt szinte minden nap kap azóta.Foga nincs,így én nem adok neki kiflit,vagy babapiskótát vagy bármi mást.Nyolc hónapos a kisfiam.

/Z/

2010. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nagyon jó tanácsokat írtak neked az anyucik, és én is csak megerősíteni tudlak abban, hogy fokozatosan add a Hippes babakekszet gyümibe reszelve, vagy tápszerbe áztatva. Nekem a dokim javasolta, és azt mondta, hogy nem kell félni ettől a dologtól, max. ha van a családban allergiás. Én is keksszel kezdtem, aztán kapott glutén tartalmú tejpépeket, 7 gabonás pelyhet. Adhatsz majd neki babapiskótát kezébe, vagy gyümölcsbe, ill. ügyesen majszolják a bulátát is (teljes kiőrlésű tönkölybúza nagyon egészséges). Jelenleg 8 hós a babám, és már durumtésztát is eszik. Ha majd lesz foga, rágcsálhat kiflivéget, kenyérhéjat. Amúgy a kecskeméti sárgabarackos kekszbe sajnos írják, hogy nyomokban földimogyorót tartalmazhat, én ezért nem adom a babámnak, pedig vettem, de csak itthon olvastam el az üvegjét.
2010. máj. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs még foga a babádnak, akkor is adhatsz a kezébe nyugodtan kiflit, zsömlét, kenyérhéjját! Az enyémnek sincs, és simán elnyammog rajta! Nem baj, ha már lassan megismerkedik a rágással!!!


*Sz*

2010. máj. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 5,5 hónapos korától adok neki glutén tartalmú tejpépet, minden nap. 6 hónaposan pedig a kezébe adtam egy babapiskótát, szépen elnyammogta. Már egy egészet megeszik (most is épp azt eszi itt mellettem). Gyümibe reszelve nem eszi meg. Most kapott a napokban kenyeret és kiflit, foga még nincs. 7 hónapos
2010. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!