Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos babának adhatok...

9 hónapos babának adhatok málnás Danoninot?

Figyelt kérdés
Kaptunk málnást és banánosat. Nem tudom, kaphat-e a babám?
2009. szept. 25. 20:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
46%

Én nem adnék, főleg nem málnásat... tejterméket egy év után kell bevezetni.

Ha mákos burkiflit kaptok, azt is nekiadnád?...

2009. szept. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a banánosat adhatod neki, a málnással még várnék.
2009. szept. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
88%
Adhatod! Valóban a magvak allergizálnak és nem a málna. Ebben meg nincsenek magvak.Én volt, hogy elfogyott a babajoghurt, adtam neki. Semmi baja nem lett. ÉS A TEJTERMÉKEKET NEM 1 ÉVES KORBAN VEZETJÖK BE!! A tejet igen, de a túrót, joghurtot, sajtot lehet adni 7-8 hónapos kortól. Mivel bontott fehérjét tartalmaz, és ezt meg tudja emészteni.
2009. szept. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
20.49-es, képzeld azért tettem fel ezt a kérdést mert nem tudok valamit, ha mákos burkiflit kapnék és nem tudnám hogy lehet-e neki adni akkor azt is megkérdezném. Vagy jobb lenne ha tudatlanul adnék a babának mindenfélét. Azt hittem itt lehet kérdezni ha nem tudok valamit, de 20.49-es elbizonytalanított. Mire is van ez az oldal?
2009. szept. 25. 21:02
 15/24 anonim ***** válasza:
46%
20:35-ös: tévedsz! Bár ki mit képes megetetni a gyerekével. De a Danonino az édesség, kezdjük ott. Málna lehet, hogy nincs benne, mert lehet, hogy csak aroma van benne. Az meg külön jó egy 9 hónaposnak.
2009. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Én natur ízű Activiát vettem a kicsinek, és én turmixoltam bele gyümölcsöt. Lehet lepontozni 8 hónapos korától adtam mert székrekedése volt, és semmi nem használt. Azóta is eszik mindennap joghurtot, mostmár gyümölcsöset is, semmi baja nincs tőle. Már elmúlt egy éves, és tejet még nem kap, de sajtot, túrót, joghurtokat mindennap.
2009. szept. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Adhatsz,en is adok a 9 es fel honapos fiamnak es semmi baja nincs tole.7 honapos kortol adok neki,turot,joghurtot.amugy tenyleg a magvak allergizalnak,es ebben nincs.

Lehet lepontozni!

Erdekes,hogy akik a nagykonyv szerint nevelik a babajukat,altalaban azok akadnak ki a legjobban ettol(az ilyen tartalmu kerdestol) a kerdestol,mert mindenki ott akad le h csak 1 ev utan tejet!

2009. szept. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A banànost kaphatja,màlnàst ne kockàztasd egyenlöre.És egy ötlet:vegyél natur joghurtot,és abba tegyél friss gyümit,mint barack,meggy banàn...

És ez is :


tejtermékek (sajt, túró, kefír stb.) - csak 8 hónapos kortól adható

tej - 1 éves kor után adható, 2 éves korig ne adj csökkentett zsírtartalmú tejet a babának!

méz - 1 éves korig a botulizmus fertőzés miatt kerülendő

kifli, kenyér - csak 8 hónapos kortól adható

tojás - 10 hónapos kortól adható

aprómagvas gyümölcsök (eper, szeder, áfonya, ribizke stb.) - ha éppen szezonja van, már 1 évesen megkóstolhatja, de inkább várj vele másfél éves korig

mogyoró, dió - csak 1 éves kor után (allergizál és félre is nyelheti), az amerikai mogyorót 2 éves kor után adhatod, mert súlyos fulladásos allergiás reakciót okozhat!!!


Fontos, hogy a tejtermékeket, tejet, kenyeret, kiflit, gabonaféléket csak akkor vezessük be a táblázatban előírt időpontokban, ha a családban nem fordult elő tejallergia vagy gluténallergia, egyéb esetben konzultáljunk a gyermekorvossal a bevezetés időpontját és módját illetően.


És most álljon itt a részletes hozzátáplálási táblázat:


6 hónapos kortól adható

alma, őszibarack, meggy, gesztenye

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla

gabona-pelyhek, rizs, búza, zab, kukorica


7 hónapos kortól adható

banán, körte, narancs, citrom

paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma


8 hónapos kortól adható

kenyérhéj, kifli

szilva, ringló, sárgabarack, görögdinnye, sárgadinnye, cseresznye

zöldborsó, karalábé, kelkáposzta, karfiol, csicsóka,

vörös- és fokhagyma (sütve vagy főzve), spenót,

sóska, lencse, sárgaborsó, felesborsó, bab

hús: marha, sertéshús, hal, csirkemáj legfeljebb heti 1 alkalommal

Ha a családban nem fordult elő allergiás megbetegedés: kefír,

natúr joghurt, túró, sajt, kis mennyiségben, főzelék vagy gyümölcs kiegészítéseként

árpa, rozspehely

bazsalikom, kakukkfű, borsikafű, borsmenta, szurokfű, citromfű, lestyán

gyümölcsteák


10-11 hónapos kortól adható

káposzta, padlizsán, zöldbab, rebarbara, mángold

főtt tojássárgája heti 1-2 alkalommal


1 éves kortól adható

uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve), retek,

vöröshagyma és fokhagyma nyersen,

szójatofu, szójatej, csicseriborsó, szójabab, paprika

tehéntej, vaj, tejszín, tejföl, kecsketej, és kecskesajtok,

juhtúró, juhsajt

teljes kiőrlésű gabonák, köles, hajdina

méz, tojásfehérje, mandula, napraforgómag,

tökmag és egyéb olajos magvak

gyógynövényteák (menta, cirtomfű, csalán)



Másfél éves kortól adható

kiwi, ribiszke, feketeribiszke, szeder, egres,

csipkebogyó, áfonya, som, málna, eper, szamóca,

déligyümölcsök (ananász, mangó, grapefruit stb.)

2009. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Köszi! :).
2009. szept. 25. 21:39
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Én már adtam neki. Ugyanis kapható bébidesszertben olyan, hogy almás-málna (5 hónapos kortól). Ha azt ette, akkor a málnás danonínótól sem féltettem.


Persze arra figyelj, hogy első egy-két etetés után nem lesz-e kiütéses, vagy nem bukja-e vissza. Akkor ne add neki. De ha nem, akkor nyugodtan.

2009. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!