Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevelési elveket...

Milyen nevelési elveket vallanak azok, akiknek NAGYON akaratos a gyereke?

Figyelt kérdés

Anyukám szerint elrontottam a fiamat, mert sikogat,ha valamit nem engedek. Azt nem lehet rá mondani,hogy ilyenkor aztán vég nélküli hiszti van,mert figyelem eltereléssel mindig győzök. Szóval lehet kompromisszumot is kötni vele.

Én azt vallom,hogy ami nem veszélyes a testi épségére és anyagi kárral sem jár,azt hagyom neki.Mindent hagyok felfedezni.Ha viszont nem,akkor nem.Ebben nagyon következetes vagyok.Anyum szerint,ezzel csak elrontom.Azért vannak a játékok,mert az való neki.

Azt tudni kell,hogy nekem gyerekkoromban szinte semmit nem engedtek,szigorúan be voltam szabályozva.Nem nyúlhattam olyan dolgokhoz,ami nem az enyém volt stb.Igaz,nem is lettem rossz ember,de én azt gondolom,hogy így sokkal nyitottabb lesz a fiam,illetve kreatívabb.Hülyeség?


2009. szept. 24. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a fiam pont olyan mint a tiéd, és én pont úgy próbálom nevelni mint te. én is ezt tartom helyesnek. a páromnak sem engedtek semmit gyerekkorában, és néha rámszól, h én miért engedek ezt azt a fiamnak. hát mert úgy látom jónak, és nem akarom, h úgy beszéljen rólam, mint a párom az anyjáról.
2009. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D Köszi,tök jó,hogy az ember nincs egyedül!!!
2009. szept. 24. 12:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont így csinálom, ahogy Ti! (apám szerint nem foghatja meg a mikró gombjait, a távirányítót, az ébresztőórát, ha a mobiltelcsi közelében van a gyerek, már kiborul...) Szóval én is szigorúan voltam nevelve, hát én szigorú nem leszek, de következetes annál inkább. (Legalábbis ez a tervem a 15 hós lányommal:))
2009. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez, mint amit írtatok :-) Anyukám mindig mondja, hogy mindent megengedek neki. Pedig csak azt engedem meg, ami nem veszélyes:-) Ha viszont valamit nem lehet, akkor nem lehet, hisztivel sem. Hát jó, tényleg jó, hogy más is gondolkodik így:-)
2009. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!