Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztis, akaratos 1 év körüli...

Csill79 kérdése:

Hisztis, akaratos 1 év körüli kislányod?

Figyelt kérdés
Az enyém eléggé,és tudni szeretném,hogy ez életkori sajátosság vagy számíthatok rá,hogy ez még csak rosszabb lesz?

2011. nov. 5. 23:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Lesz még rosszabb, amikor jön a dac-korszak.Állítólag az elég kemény! Nekem első baba, 13 hónapos a lányom.Most már keveset sír, viszont ő is akaratos. Ha valami magára nézve veszélyes dolgot csinál,és elviszem a "tetthelyről", nagyon tud hisztizni, szinte rángatja magát.Azt mondta erre a védőnő, hogy nem baj, inkább ő irányítson, minthogy őt irányítják.Ezt gondolom a későbbiekre mondhatta.Szerintem ez normális, feszegetik a határokat, hogy meddig mehetnek el nálunk szülőknél.
2011. nov. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

2 éves 5 hónapos lányom van. Tombol a dackorszak...hát én visszasírom a kishisztis 1 éves kort :(


Reménykedem, ha kitartok akkor talán túlélem idegösszeomlás nélkül.

2011. nov. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normális, hogy kifejezi az akaratát. Én nem szoktam nagyon a szívemre venni, ha hisztizik, adok vagy mutatok neki mást, ami leköti a figyelmét.

Ezek mind fejlődési állomások, amin mindannyian végigmentünk/megyünk, ettől még nem rossz a gyerek, csak meg kell találnod a stratégiát, hogy hogy tudod kezelni.

2011. nov. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogyan ne legyünk tökéletes anyák c. könyvből:


"Baba:

Jobb napokon saját állandó igyekezetük köti le őket a legjobban. Rossz napokon leesnek, beszorulnak, és visítozva állnak bosszút a világegyetemen, és még a krumplit se tudod anélkül megtörni, hogy legalább kétszer meg ne mentsd az életüket.

Te:

Jobb napokon úgy festesz, mint egy kismama-magazinól kivágott illusztráció, időről-időre elgondolkodva nyújtod át a gyermekednek a csörgőt és udvarias "gugu" kiáltásokat váltasz vele, hogy fejleszd a szocializációs készséét. Rossz napokon keserűséggel a szívedben figyeled, a tengernyi új képessége csak egyre több gondot jelent.


:-)))


Dackorszak:

Én például egéswz délelőtt gondosan elkerültem a veszekedést, hogy aztán ebédnél a következő szörnyű, ám ismerős jelenet játszódjék le:

- Narancslét akarok.

- Jól van gyöngyöm, itt a finom narancslé.

- De citromlét akarok!

- Biztos? Jó, tegyük félre a narancslét, és itt a citrom...

- NarancsLÉT akarok!

- Tessék, itt van.

- NEM KELL! NEM KELL! NEM KELL!


Fontos, hogy meghtározzuk ezt az életszakaszt, ha másért nem, azért, nehogy ábrándokba ringasd magad, hogy te megúszod."


Olvassátok el, ha van időtök, néha életmentő, hogy kívülről látod magad. Nagyon vicces könyv a mindennapjainkról. :-))


(egyik előző)

2011. nov. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járunk. Tuti, hogy életkori sajátosság. És nemi! A kisfiammal anno nem küzdöttem ennyit. :) Most ő nagykamasz - hát mit mondjak?! Melyik ujjamat harapjam?! :D

Próbálgatják magukat, a határokat, meg a mi türelmünket. Vehetjük úgy, hogy megszületésüktől fogva arra teszik az életüket, hogy minket kóstolgassanak? :D Kitartás, Hölgyeim!!! :D :D :D

2012. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!