Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá a babámat,...

Hogyan vegyem rá a babámat, hogy igyon teát?

Figyelt kérdés
Beleestünk abba a csapdába, hogy anyatejes babának nem kell plusz folyadék. Most 6 hónapos, hozzátáplálom, és nem tud, nem is akar cumisüvegből inni. Pohárból is próbáltam, ami megy a szájába, azt kiköpi. Kiskanállal is próbálkoztam, 2 kanál után rájön hogy az nem kaja, szintén a nyakába van, csőrös poharat csak rágja, ha kiveszem a szelepet és segítek neki inni, akkor valamennyit lenyel belőle. 4 fajta teát kipróbáltam, egyik se ízlene neki? Megeszi a főzeléket, utána sem iszik, kéri a cicit. Viszont olyan szorulásos így, hogy csak kínlódik minden kakilásnál. Valami ötlet?
2009. szept. 24. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyunk mi is. 11 hós lesz és napi 1-1.5 dl vizet iszik. Teáról hallani sem akar, max még a narancs juice ok. Kizárólag pohárból hajlandó inni, ami már nagyon jól megy neki. Amíg szoptatod nem baj, a szorulás mástól van.

Kínáld vízzel, pohárból, iszik amennyit ő szükségesnek érez. A teát meg ne erőltesd szerintem, had szokja meg a vizet.

2009. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ANatejes babàt nem kell plusszban itatni.

De ha szeretnéd,akkor kiskanàlbol add.Ha ugyse kel neki,nem kell eröltetni.Ha szomjas lesz ugyis elfogadja:)

2009. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10:45os vagyok, az nem írtam le, hogy napi 3szor szopizik!
2009. szept. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia. Együttérzek!! Nálunk ugyanez van. Kevés a tejem, de még szopizik 7,5hónapos lányom. Délelőtt és délután kiváltottunk a szopit, részben már az ebédet is, de a cicin kívül nem hajlandó elfogadni semmit. Se tápszer, se tea, se víz...SEMMI! A doki azt mondta ezért van nálunk is szorulás, nincs meg a megfelelő folyadékbevitel. Hiába tukmálom, nem kell neki. Most hígabbra csinálok minden kaját, és próbálok lazítókat gyártani hogy lazább legyen a kaki. Már tanácstalan vagyok én is.
2009. szept. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én babám (anyatejes) 1 hónapig játszott a cumisüveggel, mire rájött, hogy abból inni kell. 5,5 hónaposan kezdtük a hozzátápit, és kb 7 hónapos volt, mire először ivott a cumisüvegből. Kitartóan odatartottam elé mindig. Most már tök ügyi, egyedül iszik belőle, 9 hónapos.
2009. szept. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor próbálkozunk tovább:)
2009. szept. 25. 11:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!