Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá 4 hónapos...

Hogyan vegyem rá 4 hónapos babámat hogy többet egyen? Tudom hogy a meleg meg minden, de teljesen kész vagyok tőle hogy 3 óránkét jó ha 60-at eszik.

Figyelt kérdés
Nem is lennék ennyire ideges de alapból kicsi a súlya,még csak most lett 5 kg.Nagyon félek hogy fogyni fog!Éjjel eszik rendesen most 2 napja felveszem hajnalba és megetetem mert legalább akkor eszik.Inni issza a vizet de hát az csak nem elég.Kikészülök....
2010. júl. 16. 11:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és próbáltam ritkábban is etetni de az sem jön be.Egyszerűen nem éhes.
2010. júl. 16. 11:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Tápszeres?
2010. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen az.
2010. júl. 16. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg, nem kell rávenni a kicsit, hogy többet egyen, nem is lehet. Ő érzi, hogy a kis gyomra mennyit képes befogadni, ha megtömöd, csak kihányja... anyatejes, vagy tápszeres a kisbabád?
2010. júl. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, ha megbántalak, de miért nem bízol benne? A környezet nyomása vagy más az oka? Miért nem lehet elhinni, hogy ő tudja mennyire van szüksége? Nekem a gyermeknevelésben - már a szülésben is -a legfontosabba bizalom. Hiszem, hogy a természet - ez által a babám is - tudja a dolgát. Ha jókedvű, kiegyensúlyozott, akkor szerintem inkább a saját rossz érzéseddel foglalkozz, mint az ő táplálásával. Gondold át alaposan, hogy mitől is félsz, és ismerős-e valahonnan ez a rossz érzés? Esetleg hallottál régen valamit? A doki ijesztget? Tudd, hogy vele minden rendben. Teszi a dolgát. Te is tedd a tiéd, és tudd, hogy ez így rendben is van. (Bocs, egy kicsit lelkizős lett a válasz, de ez van.)
2010. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most látom, hogy valaki kérdezte, mialatt én írtam...a tápszeres babákat nem szabad túl gyakran etetni, mert nehezebben emésztődik a tápszer, mint az anyatej, kell egy kis idő a gyomrának. Szerinetm annyit adj neki, amennyit megeszik, ha éjjel/hajnalban eszik rendesen, akkor nem baj, ha ebben a melegben nem eszik sokat. A súlya miatt ne aggódj, ha fogyna, akkor a doki úgyis megmondja, mi a teendő.
2010. júl. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek írnám,nem bántottál meg és igen félek.Több hétig kórházban volt miután megszületett és rettegek hogy valami miatt akár nem evés vagy akármi miatt ismét oda kerül.Tudom hogy túl aggódom de egyszerűen nem tudom elfelejteni azt a pár hetet.Hetekig gyomor szondán volt nehezen tanult meg enni,és azóta is kínlódunk,szerintem meg lehet érteni.Még ha tudom is hogy nem kellene,de nem megy sajnos.
2010. júl. 16. 12:20
 8/10 anonim ***** válasza:
12:08-as vagyok ismét. Szóval a gond az, ha összemosod kié a probléma. A probléma most a te fejedben van, ezért ott kell valaminek változnia, nem a babád étkezésében. Elhiszem, hogy félsz, de tudd, hogy a kórház a múlt. Ne hagyd, hogy az agyad kicselezzen. A félelmed azért van, mert az agyad a múltat a jelennel azonosítja be. De tudd, hogy ez nem igaz, ez most a jelened, élvezd. Nagyon jó babázást neked!
2010. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szia, ha aggódsz, akkor vidd orvoshoz. de sztem normális, hogy nem akar enni. arra fgyelj hogy eleget igyon,.

az én másfél évesem tudod mit evett tegnap?

reggel egy dl tápszer, pár falat felvágott kenéyr nélkül

elalvás előtt cici, ez nem jelentős mennyiségű anyatej

délben: két kanál borsóleves, utána 2 falat barack

este: 10 kanál paradicsomos tészta, egy negyed palacsinta

+fél dl tápszer

amellett nagyon sok víz.

szerinted?....

2010. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az en kisfiam 3 honapos es mar megkezdtem almalevel a hozzataplalast. Ma mar 6 kiskanallal kapott belole. A Te Piciked mar 4 honapos, probald ki! Ha pedig nagyon aggodsz erte, amit megertek, menj el vedonohoz, akkar tobbhoz is, es kerdd ki a tanacsat/tanacsukat! Sok sikert! Probalj megnyugdni!
2010. júl. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!