Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá 8 hónapos...

Hogyan vegyem rá 8 hónapos babámat, hogy aludjon napközben?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hónapos. Már 6-7 hónaposan egyre nehezebb volt délután elaltatni, sokszor ki is hagyjuk az utóbbi időben a délutáni alvást. Délelőtt eddig még nem volt nagy baj, főleg a kertben a jó levegőn, de tegnap már azt sem volt hajlandó, így tegnap reggel 7től este 7ig megállás nélkül pörgött. Nem jó ez így, még annyira fiatal, kéne pár óra alvás. Nálatok hogy megy ez?
2010. szept. 27. 07:54
 1/6 anonim ***** válasza:
van napirendetek?igaz,néha a fiam felborítja,de nagyjából egy időben alszik,így már várja az alvást.de a délutáni alvást ő is 8 hónapos kora körül kezdte elhagyni.
2010. szept. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ez úgy működik (pont ma 8 hós a kislányunk), hogy azonnal reagálni kell, amint elkapja az álmosság. Ha előtte akarjuk lerakni, akkor sír, nyűglődik, feláll a kiságyban, nézelődik, ha meg átlendült az álmosságon, akkor nehezen kapja el megint. Most olyan időszakukat élik, hogy minden érdekesebb, mint az alvás, evés, a kislányunk egy hónapja a bútorok mellett lépeget, azóta ezt tökéletesíti a kiságyban, fürdőkádban!(kb, fél percre rövidült a fürdés)...mindenhol és az alvás csak felesleges cselekvés nekik. Próbáld meg nagyon kifárasztani (sokat játszom vele építőkockával, építek várakat, amiket ledönthet, sokat mozgatom, hogy fáradjon...amikor úgy gondolom, hogy lassan aludnia kellene, mert látszik rajta. Néha elég, ha belerakom a hintába a fárasztás után és elringatja...Ne add fel!! Tényleg kellene még legalább kétszer egy órát aludnia nap közben, de van olyan nálunk is, hogy délután 1-2-től este 8-ig nem alszik, de akkor már aludt egyet délelőtt, meg egyet dél körül.(kb. 40 perceket szokott)
2010. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, igen, van napirendünk, de most a kisasszony úgy döntött, hogy ez már nem igazán érdekli. Az evés is három óránként volt, mostanában gyakrabban megéhezik, de egyszerre nem eszik többet.

Az alvással az a baj hogy már déltől egyre hisztisebb, délutánra pedig katasztrófa. De üvölt a kiságyban, a babakocsiban, az ölemben, a mi ágyunkban, mindenhol. Kivéve ha játszom vele vagy a földön van, de ott is nyafog, a szemét dörgöli. Aludni? Azt nem.

2010. szept. 27. 08:26
 4/6 anonim ***** válasza:

szia! az előbb írtam egy kommentet egy anyukának, bemásolom neked is a mi esetünket:

"Szia! Az én lányom 6 hónaposan kezdte ugyan ezt amit Te leírtál.. egyszerűen nem akart aludni. Letettem, sírt, később felült, felállt a kiságyban. Most 9 hónapos és nem változott a helyzet. Már kipróbáltam mindent (Suttogó könyv, sírni hagyni, teljesen kimeríteni, az álmosság első jeleinél lefektetni, stb) de semmi se jött be.

Sok helyen olvastam, hogy tényleg az a bajuk ilyen korban, hogy felfedezik a világot és az alvás egy mumus a számukra. Nálunk nappal nem hajlandó aludni (volt hogy fél órát aludt), mivel fáradt, ezért este nehezen alszik el (kb 2 óra alatt), és éjszaka többször felkel, sír, 1.5-2 órákat nem akar aludni."


Azt olvastam sok helyen hogy minnél fáradtabb a baba, annál nehezebben alszik el. Nálunk sokszor ez a gond, de ha picit álmos, akkor se hajlandó elaludni a lányom.

2010. szept. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

tegnap délelőtt az én 8 hónapos kisbabám sem akart aludni, nem szenvedtem vele, inkább megszoptattam és játszottunk ebédig, délután már elég fáradt volt és jó nagyot aludt.

lehet, hogy csak front volt...

ha kihagytok egy alvást, inkább a délelőttit hagyjátok ki szerintem... :))

2010. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, de mint írtam, mi már délután nem alszunk, tehát tegnap 12 órán keresztül ébren volt. És értem én, hogy inkább felfedezné a világot, de álmos már délutánra, látom rajta. De gondolom ez van, nincs mit tenni. Csak már én is ki vagyok, mert hisztis egész nap. Eddig ilyen bajunk sosem volt...
2010. szept. 27. 09:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!