Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konkrétan hogyan csinálják a...

Konkrétan hogyan csinálják a babák az alábbi dolgokat, mikor, és tudok-e neki segíteni, hogy rávezessem hogyan kell csinálni?

Figyelt kérdés

- hasról hátára fordulni

- elkezdeni mászni

- felülni


A kérdés arra vonatkozik, hogy mit hova tesz,kezét lábát stb....

Babám jelenleg hasra tud fordulni és ennyi.Vissza nem.Érdekel hogy tudok e abban segíteni hogy rávezessem mit kéne tennie ahoz hogy a fent leírtakat is majd később tudja csinálni, vagy rá fog jönni magától is?

Ha rájön akkor mikor?

Köszi ha van türelmetek megírni, nálkatok hogy van/volt!


2009. szept. 24. 10:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi jártunk gyógytornászhoz, tőle láttam a mozdulatokat.

Tornáztatni tudsz segíteni, de a forgást magától fogja megoldani.

Úgy kell csinálni, h. baba hanyatt fekszik, jobb lábát alulról megfogod, térdben behajlítod a bal kezeddel, keresztülhúzod a bal lábán, közben a másik kezeddel segítesz a kezét is vinni magával és így hasra fordul. Visszafelé úgy tudsz segíteni, h. az egyik kezét, amerre fordítanád, könyökben behajlítva a teste mellé szorítod óvatosan és az előző mozdulatsorral forgatod vissza.

Remélem, érthetően írtam le.

De magától fogja megcsinálni a mozdulatokat, csak idő kérdése, erőltetni nem szabad, a fenti tornával csak mozgatod, segítesz.

2009. szept. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
75%

Kisfiam 5,5 hónaposan fordult a hátáról a hasára. Még azon a héten vissza is. De ezt a mai napig - mármint a hasról-hátra - csak véletlenszerűen csinálja.

Kb. 6-6,5 hónapos lehetett, hogy elkezdett kúszni, először csak körbefordult a hasán, majd hátrafelé is haladt már. Ehhez képest elég későn, majdnem 8 hónaposan kezdett előrefelé is kúszni (kommandósan :-) a könyökével húzta magát), aztán hipp-hopp már mászott is. Ja, előbb még feltámaszkodott a kezére-térdére és hintázott, ebből lett a mászás. De ez csak pár nap volt. 8 hónapos + pár naposan mászott, és szinte rögtön fel is állt. Aztán minden mellett felállt, amiben meg tudott kapaszkodni.

Kb. 2 hét múlva jött rá, hogy a mászásból, ha oldalra kitolja a popsiját, akkor le tud ülni. Ezután megtanultunk állásból is leülni.

Most 10 hónapos. Mostmár gyönyörűen le tud ülni állásból, lépeget a bútorok mellett, és mászik folyamatosan. Néhány másodpercig megáll kapaszkodás nélkül.

Hát itt tartunk :-)

2009. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

-Hasról hátra 4 hónaposan

(hátról hasra 3 hónaposan)

-mászni nem mászik, csak kúszik

-6 hónaposan

Most 6,5 hónapos, egy hete magától felállt.

2009. szept. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Az lemaradt, h. az én kislányom 3,5 hónaposan hasra fordult, pár nap múlva már vissza is. Most 4 hónapos, itt tartunk.
2009. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nekünk több hét telt a két forgás között.Hasáról úgy fordúlt meg, hogy teljesen kinyomta magát és ahogy az egyik kezével matatott áthúzta a feje.Nagyon meglepőtőtt.De egyébbként a kezét a teste mellé rakod és kicsit így segíthetsz.De nem kell erőltetni semmit egy kettőre rá fog jönni magától is.Fográs után jött a kúszás, körbe-körbe, de többnyire hátrafelé.Majd négykézlábra állt, hintázott előre hátra.A hátrafelé mászásból jött rá hogy le tud csücsülni, ha csak a kezét tolja fel.A mászáshoz elöbb csak a kezét vitte előre és elhasalt, de hamar rájött hogy a lábát is használni kell ha el akar érni valamit.Ezeket 1,5 hónap leforgása alatt vitte véghez.Most 8 hós és nagyon aktív, lassan felállni fog.A lényeg hogy ne síettesd, minden baba más tempóban fejlődik.Rakd sokat hasra, hogy erősödjön a gerince, játszatok vele így.Ha kellő mozgásteret kap, hamar megtanúlja feltalálni magát.
2009. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam mindig hason szeretett lenni, kinyomta magát és egyszerűen oldalra billent, innen már könnyű volt neki hátra fordulni. Gondoltam ez csak véletlen. De másnap 4* megismételte.... azóta sem.

Hátról hasra eddig egyszer fordult mert utál háton lenni. Mikor már a hátáról oldalra fordult, gondoltam nincs sok hátra, egy plüssel kezdtem neki csilingelni, hogy gyere-gyere. Küzdött, kapálózott a lábaival, de útban volt akeze, amin feküdt. Két nap ilyen "torna" után átfordult. Azóta sem gyakorolja. :(

A többiről még nem tudok nyilatkozni, kicsi ő még ahhoz.

2009. szept. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

persze 6 hónaposan feláll! ez kamu!

Esetleg nem 16 hónapost akartál írni?


Amúgy minden baba más, máshogy csinál mindent.

az én fiam 5 hónaposan fordult hasra, 6 hónaposan hasról hátra.

8 hónaposan "kúszik" (az ő maga módján)


Ő hasról hátára úgy fordul, hogy óvatosan leteszi oldalra a fejét és úgy húzza maga után a testét, mielőtt megtanult volna vissza fordulni, addig csak az oldalra fordulást csinálta és onnan jött rá, hogy tud megfordulni.

jó éjt

2009. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is járunk gyógytornászhoz, ő azt mondta, majd 6 hónaposan már át kellene fordulnia,8 hónaposan kúszni, vagy hátrafelé tolatnia kellene, 9 hónaposan négykézlábra áll, 10 hónaposan mászik, felül (stabilan), 12 hónaposan feláll, leül, letérdel, felmászik és oldalazva a bútor mellett jár, 15 hónaposan jár(még széles alapon), leguggol.

Persze ha mindezeket hamarabb csinálja, nem feltétlenül baj, de ha túl hamar, mint ahogy az egyik válaszoló írta, hogy 6,5 hónaposan feláll, akkor ott valami gond van. (bár lehet csak a válaszoló írta el ? )

2009. szept. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek,de sértőnek találom, hogy valaki lekamuzza azt aki válaszol.Mért lenne kamu?Mért írna hazugságot?

Igenis vannak olyan babák akik ilyen hamar csinálnak megdöbbentő dolgokat.Nekem is van ilyen baba pajtim és hogy mondjak valamit 5 és fél hónapos és lassan megy.

Nem tudom mért kell rosszindulatúnak lenni!

2009. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
ez nem rosszindulat vagy akármi de azért én még nem láttam 5 hós gyereket menni...
2009. szept. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!