Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engem minősít, ha nem olvasok...

Engem minősít, ha nem olvasok fel mesét?

Figyelt kérdés
ELég sok mesénk van a baba számára, de mind cd-n (nem könyv formájában) ha ezeket játszom le a picinek, és nem mindig mi olvasunk fel neki azt ő ugyan úgy tudja vajon "értékelni"?
2009. szept. 23. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
te ne szeretnéd sokkal jobban ha anyukád törődne veled, sé olvasna neked?
2009. szept. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha Te olvasol, akkor a kicsi sokkal jobban bele tudja élni magát a történetbe. Közvetlen kapcsolat van Te és a manód között. Bármikor megállhatsz, ha rákérdez valamire, megmagyarázhatod a történteket. Mimikával, hangsúllyal élvezetesebbé teheted a mesehallgatást. Kell ennél több????

Egy óvónéni

2009. szept. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez természetes, hogy nem egyenértékű a Cd-ről hallgatott mese az élőbeszéddel. Az én lányom is szokott mese Cd-ket hallgatni, de ritkán és azt vettem észre, hogy ha olyankor kimegyek a szobából, akkor fél( a nénitől, aki a mesét mondja). Szóval azt szereti, ha együtt hallgatjuk. Akkor meg már mindegy, ha én olvasom. Meg mivel képeskönyvekről van szó a képek is fontosak, új kérdések merülhetnek fel. Pl: mi milyen színű stb.
2009. szept. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az a legkevésbé fontos hogy magadat minősíted e... viszont a gyermeked igen nagy hiányt szenved, ha csak egy "gép" mesél neki. A cd lejátszónak nincs arca, nincs mimikája, nincs öle ahova bújhat, ha épp olyan rész következik, ami ijesztőbb számára (nem baj ha ijesztő neki a mese egy-egy része, feloldja a saját szorongásait, amikor megoldodik a helyzet a mesében). Nem tud elmerülni a szemedben amikor olvasol. Nem írtad mennyi idős a pici. Amíg még kicsi a hosszú mesékhez, 1-2 évesen, elég ha Te magad mesélsz neki, pl egy kismackóról vagy akár egy kisgyerekről akivel azok a dolgok történnek mint vele. Ezzel újramesélheted neki a napot, és feloldod a szorongásait, újraélheti a kellemes perceket. Amikor már nagyobb, jöhetnek a rövid állatmesék, végül 5-6 év körül a tündérmesék. Kezdj el mesélni neki, és meglátod, egy idő után Te magad is élvezni fogod. (Ne olvass sose olyan mesét, amit utálsz, és feláll tőle a szőr a hátadon, mert mérget vehetsz rá, hogy az lesz a kedvenc és minden nap mesélheteed :) )


Egy másik óvónéni és egy 5 hós kislány anyukája

2009. szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tök más a kettő. De az sem mindegy, hogy mindig, vagy csak néha hallgat cdt.

Attól hogy cdt hallgat, nem fogja megszeretni az olvasást, a mesének pedig az a lényege.

2009. szept. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha pici, ahogy írod, akkor nem a sztori a lényeg, hanem a TE hangod és közelséged. Ne hagyd ki, az esti meseolvasás nagyon meghitt :) Nagyobb korában is könnyebben fog elaludni, jobban megnyugszik majd a hangodtól, meglesz az esti rutin, ami után alvás következik, tehát sok előnye van. És Neked is jó lesz, tapasztalat :)
2009. szept. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!