Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy folyamatosa...

Miért van az, hogy folyamatosan csak rosszat olvasok a férjekről és a nőknek ez fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, de ahogy olvasgatok a hozzászólásokban belefutok olyan dolgokba, hogy: Apa dolgozik aludnia kell és ezért nem segít éjjel, apa ideges, ha megnyikkan a gyerek és síri csöndnek kell lennie, stb, stb.


Miért ilyenek a férfiak és miért hagyják ezt az anyukák?

Nem az lenne a normális, hogy apa is besegít?


Ha kell akkor kel éjjel, ha mást nem azért, hogy oda vigye anyának a babát. Vagy csak, hogy megnyugtassa a gyereket. Vagy ha hazaért, akkor babázzon így anya is tud pihenni. És mg ezernyi, ezernyi segítsétek sorolhatnék fel. (bevásárlás, főzős, mosás, takarítás...)


2011. febr. 25. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nalunk apa gyerek elott sokkal tobbet segitett mint most.Mondjuk gyerek elott olyan hanyag voltam hogy kenytelen volt megcsinalni ha nem akart koszban ellni.

Most odafigyelek a tisztasagra,o meg nemigazan segit.

2011. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

De igen, az lenne a normális, hogy besegít, ha tud. Az én férjem ilyen, sőt, sokszor elküld egy kicsit kikapcsolódni, hogy kikerüljek a "pelenkaszag"-ból:)

DE! Sajnos a GYED-ből, GYES-ből nem lehet egy gyereket eltartani, vagy nagyon nehéz ezért másodállása is van, sőt sokszor éjszakázik. Ha dolgozni megy gyakran 6-kor már el kell indulnia...tehát 5 körül ébred. Szerintem teljesen normális, ha nem ő ébred éjszaka a babánkhoz ilyenkor (ha éppen nem megy másnap dolgozni, nagyon szívesen megteszi) és ha éjszakára megy vagy éjszakás volt, akkor hagyom aludni. Nem szeretné senki gondolom, ha rossz gyógyszert vagy injekciót kapna, mert apuka fáradt, ugyanis az egészségügyben dolgozik.

Nekem ez a feladatom, ezért vagyok itthon, hogy a babát ellássam. Örülök annak a heti egy-két alkalomnak is, amikor kiszabadulok itthonról vagy együtt mind a hárman, vagy csak egyedül:)

Ettől, hogy az itthon töltött időből a férjem kiveszi a részét a babázásból, de közben pihen/alszik is még nem rossz apa, sőt! valakinek pénzt is kell keresnie ránk.

Az teljesen más kérdés, ha valaki lustaságból nem foglalkozik a babájával. Azt az apát én sem értem, a feleségét meg pláne, ha hagyja:(

2011. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ez szerintem embere válogatja és nem férj függő.Ha amúgy is olyan természetű az a férfi,hogy segít,hogy kettesben oldanak meg dolgokat,ha átérzi felesége nehézségeit stb,akkor a gyerek születésekor is természetes lesz neki,hogy segíteni kell.Én nem kértem hogy éjszakázzon,én úgyis felébredek az első nyikkanásra,úgyis felkelnék én is hozzá,minek keljünk ketten amikor úgyis korán 4-kor kel.de nappal bármiben segített és segít most is.nincs olyan feladat ami apás,vagy anyás lenne.
2011. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: még annyit, hagy nálunk a férjem a takarításba is besegít, ha van ideje. Tehát én nem panaszkodhatok rá:)
2011. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Párom is egy álom férfi volt a baba előtt, mindenben segített...

Megszületett a pici, nagyon ki voltam az első pár napba mert császáros voltam, és a baba nem nagyon aludt. Arra nem volt képes hogy felkeljen hozzá, (pedig 2htig szabin volt) mondván hogy ő ehhez nincs hozzászokva:S

Hát...Én sem voltam:)

Most 2hónapos a pici egyszer vigyázott rá napközben 1,5órát még én aludtam mert már nagyon ki voltam, és akkor is arra keltem hogy telefonál(persze a szobában felettem állva)

Amúgy imádja a kisfiát, de nincs el vele 10percnél tovább, velem abszolut nem megértő...

Már kezdek komolyan azon gondolkodni van-e ennek értelme egyáltalán

2011. febr. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én sem értem az ilyen apukákat. Azt el lehet fogadni, hogy dolgozik, korán kel stb. De amikor "csak" az az indok, hogy anyuka azért kapja a pénzt, hogy otthon legyen a babával, falnak tudnék menni. Nem egyedül hozta össze anyuka a babát, és nem csak saját magának.

Én szerencsés vagyok, a férjem mindenben segít, elmegy helyettem reggel a boltba, hogy pár hónapos babával ilyen időben ne nekem kelljen mennem, ha este fáradtabb vagyok és nincs kedvem rendet rakni a konyhában, akkor ő reggel munka előtt zoksző nélkül megteszi, együtt fürdetjük a kicsit, pelenkázza, átöltözteti, elviszi sétálni--és ő is dolgozik, de soha nem fogná a munkájára. Éjszaka én kelek hozzá, mert már arra felébredek ha a cumi kiesik a szájából. De ha épp kidőlök:), akkor szó nélkül felkel, ha éhes a kicsi odahozza. SZERENCSÉS VAGYOK? és ezért is IMÁDOM ŐT

2011. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De jo lanyok. Orulok, hogy vannak meg ilyen ferjek/apukak. Az enyem sajnos nem tartozik ide. A hazimunkaba nem segit es soha nem is segitett. Ezert ezt tudtam a baba elott is igy nem is gond. Nekem csak azzal van gondom, hogy a kisfiaval sem foglalkozik amig ezeket a dolgokat elvegzem. :( En szivesen takaritok, felmosok, fozok... Megcsinalom en egyedul de addig legalabb legyen a picivel. Nallunk csak ez a gond. 40 perc alatt kitakaritom a furdot, cska az a 40 perc kene. :( De nem, 10 perc utan mar hozza utannam a babat a furdobe. Pedig nallunk mindketten dolgozunk 8 oraba, ugyhogy ugyanolyan faradtak vagyunk mikor hazaerunk. Engem kicsit elszomorit, pedig nekem csak ido kene, hogy megcsinaljam ezeket. Semmit nem varok el tolle. Pelenkazas, etetes, furdetes... Ahhhh ilyenrol meg almodni sem merek, hogy ezt bevallaja. De ezt sem banom, csak takaritani meg fozni lenne idom egy kicsit, en szivesen megccsinalom. :( Nagyszulok, baratok ezer kilometerre sajnos. :(
2011. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
8%

"Nem az lenne a normális, hogy apa is besegít?"


- Nem.

2011. febr. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az én férjem vállalkozó, egyedül rajta áll vagy bukik a vállalkozás, ez nagyon megterhelő, stresszes dolog, naponta látom, mennyit küszködik, rengeteget dolgozik. Ezért számomra teljesen természetes dolog, hogy én kelek fel éjjel és nem várom ezt tőle el (nem egyszer felajánlotta, hogy felkel majd ő, de nem hagytam). Amúgy a párom alapból rossz alvó volt mindig, ha felriad, nagyon nehezen tud visszaaludni, szeretném, ha ki tudná pihenni magát.

Nagyon sokáig dolgozik, este fél nyolc körül ér haza, akkor eljátszik a gyerekekkel, míg én elrámolok a házban.

Hét végén együtt vagyunk, segít bármiben, kérés nélkül is felporszívóz, bepakolja a mosatlan edényeket a mosogatógépbe, összepakol, bevásárol stb.

Nagyon szeretem!

2011. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

HÁt nálunk is vállalkozó az apa, és tényleg rengeteget dolgozik, de az esti mókát sohasem felejti el a 3éves gyerekével, és az 1évest is mindig ő fürdeti este. Hazajár délben ebédelni, ugyhogy én is főzök minden nap a két gyerek mellett, ő bevásárol, és kora-tavasztól késő őszig a ház körüli munkákat is egyedül oldja meg.

de a gyerekeit imádja, és szeret velük foglalkozni és foglalkozik is. Éjjel is kel hozzájuk, ha kell- bár elég jó alvók. Este 7től 9ig csak velük foglalkozik- fürdet etet, altat. Utána 11-ig éjfélig doglozik, majd ágyba zuhan és reggel 6kor kel.

Szerinte nem magamnak szültem a gyerekeket!! :-)

Én imádom, hogy ilyen jó apa!!

2011. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!