Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy folyamatosa...

Miért van az, hogy folyamatosan csak rosszat olvasok a férjekről és a nőknek ez fel sem tűnik?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkit megbántani, de ahogy olvasgatok a hozzászólásokban belefutok olyan dolgokba, hogy: Apa dolgozik aludnia kell és ezért nem segít éjjel, apa ideges, ha megnyikkan a gyerek és síri csöndnek kell lennie, stb, stb.


Miért ilyenek a férfiak és miért hagyják ezt az anyukák?

Nem az lenne a normális, hogy apa is besegít?


Ha kell akkor kel éjjel, ha mást nem azért, hogy oda vigye anyának a babát. Vagy csak, hogy megnyugtassa a gyereket. Vagy ha hazaért, akkor babázzon így anya is tud pihenni. És mg ezernyi, ezernyi segítsétek sorolhatnék fel. (bevásárlás, főzős, mosás, takarítás...)


2011. febr. 25. 09:00
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Én sem panaszkodhatom, a férjem mindenben segít pedig dolgozik. Ha hazaér foglalkozik a két hónapos babánkkal, vigyáz rá, mikor heti kétszer angolra megyek, hétvégén elviszi vásárolni, megyünk ide-oda. Még éjjel is fel kell etetni, mi cumisüvegből eszünk. Mindent megcsinál pelenkázás, fürdetés, öltöztetés egyedül a házi munka marad rám. De ha kész van kész van, ha nem nem, nem csinál ebből problémát. Sőt, ha megkérem segít is.

Nekem ez a természetes, most is és akkor is ez volt mikor én is dolgoztam. Ugyan úgy dolgoztunk az otthoni feladatokat is ugyan úgy megosztottuk hiszen közös minden.

2011. febr. 25. 10:25
 12/16 krisztivan ***** válasza:
Az én párom mindenben segít.Mos ,főz,takarít,hozza-viszi a nagyobbat az oviba,szórakoztatja és teljes körűen ellátja az öt hónapost is.De 3 műszakban dolgozik és ha nappal aludnia kell akkor odafigyelek hogy tudjon is pihenni,mert Ő keresi a pénzt és ha nagyon muszáj én tudok nappal aludni.Éjszaka én kelek hiszen szopizik még a fiam,de ha nagyon nem sikerül megnyugtatnom akkor Ő is besegít és ilyenkor neki elcsendesül a babánk.Semmi rosszat nem tudok a páromra mondani.Szeretem és becsülöm Őt ,ahogy Ő is engem.Nálunk a kezdetektől ez a normális.Szerencsére.
2011. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nekem is szerencsém van a párommal.

Mindenben segít, felporszívózza a szobát, mosogat, felmossa a követ, az ablakot csak ő takaríthatja meg (valamiért imád ablakot pucolni), teljes körűen ellátja a fiúnkat, aki 17 hónapos, de az első perctől fürdet, pelenkát-ruhát cserél. Mikor pici volt, akkor elvitte sétálni, amíg én a háztartást megcsináltam, vagy csak látta rajtam, hogy rám férne egy kis alvás. Kérés nélkül. Ő is 3 műszakban dolgozik, így éjszakás héten arra figyelek, hogy tudjon aludni, de nem mindig jön össze. Volt már olyan, hogy reggel 8kor lefeküdt, én elkaptam valamilyen hányós-hasmenéses nyavaját, ő 10kor felkelt és ő volt a gyerekkel. Sőt, amikor beteg volt a gyerek, csak tőle fogadta el a kajcsit is.

Bevásárolni együtt szoktunk, ritkán megyünk nélküle. Még pelust is együtt veszünk.

Mosásban nem segít, mert nem ért a mosógéphez, abban a fiam segít. :D

Apa meg már alig várja, hogy vihesse focimeccsre, tavasszal majd megyünk a helyi csapat meccseire.

2011. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

Mondok egy cifrát...nem olvastam végig a hozzászólásokat, de nem ez a cifra.


Nos a férfiak még azt is elvárják, hogy ugyanúgy körbe legyenek ugrálva, mint baba előtt, mert nekik az jár! Nemhogy nem segítenek, de még követelőznek is!


S ha olvasod az a nő aki nem adja meg neki egy hülye, (sok sok hozzászólásból leszűrve) mert meg fogja csalni és arról persze megint csak az asszonyka tehet.

2011. febr. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
19%

"S ha olvasod az a nő aki nem adja meg neki egy hülye"


- Ez így van.

2011. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
84%

Te ki vagy utolsó válaszoló?! Valami unatkozó kamaszfiú, akinek gőze sincs az életről? Na neked nem lesz soha olyan feleséged, aki mindent megtesz érted. Az a férfi, aki képes lehülyézni egy nőt, azt sosem fogja senki igazán szeretni. Szánalmas vagy, még akkor is, ha csak viccelődsz az idézetek megválaszolásával.


Egy nő sokkal több mindenre képes, mint egy férfi. 8 órás munka után gyereket lát el, főz, hajnalig takarítani és másnap kedvesen szól mindenkihez. Az ehhez szükséges erőt viszont csak akkor kapja meg, ha a férje megbecsüli, tiszteli, támogatja, elismeri, szereti.


Én ezt mind megkapom a férjemtől, és mindent meg is teszek érte. Tudom, hogy bármikor számíthatok rá, elismeri az én "munkámat" is, holott az csak házimunka. Néhány hét múlva szülök és tudom, hogy semmi sem fog változni. Lesz erőm mindenhez, mert hatalmas szeretetben élünk. Ha pedig azt látja, hogy porszívózni kell, megteszi. Bár én szeretném ezután is ellátni a dolgom, örömet szerezni neki, mert imádom.

2011. febr. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!